סליידר כתבותדלג על סליידר כתבות
לטופס הרשמה

לטופס הרשמה

הורים יקרים, שמחים להודיעכם על מועדי רישום ילדים לגנים לכיתות א' לשנה"ל תשע"ט להרשמה: ...

קרא עוד >
הארכת מוקד
פרטים הודעה אישור תושב
ספרייה
ילדי שדרות בגן שעשועים

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

מלגות בסך 1.2 מיליון שקלים חולקו לתושבי העיר

מלגות בסך 1.2 מיליון שקלים חולקו

                                                    לתושבי העיר

 

עיריית שדרות העניקה השבוע מלגות לכ-650 מתושבי ותושבות העיר, סטודנטים, תלמידי סמינרים והכשרות מקצועיות, אברכים ועתודאים. מקבלי המלגות הגיעו לטקס מרשים במתנ"ס העירוני ובסיומו הופעת סטנדאפ. ראש העיר, דוידי: "אני מקיים את הצוואה של אבא שלי, כי אנחנו דואגים לכולם שיקבלו מלגות – חרדים, דתיים-לאומיים, חילונים, עולים, ותיקים, גברים ונשים".

 

לאחר עבודת מטה מאומצת של ועדה מקצועית וכן של ועדת תמיכות בראשותו של סגן ראש העיר, מיכאל אמסלם, נערכו השבוע במתנ"ס העירוני טקסי חלוקת מלגות ותמיכות לתושבי ותושבות העיר. את הטקסים כיבדו בנוכחותם ראש העיר, אלון דוידי, ממלאת מקומו ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה, סגניו, מיכאל אמסלם ואלעד קלימי, וחבר המועצה וממונה מסורת ישראל, דורון טקטוק.

לפני כחודשיים הודיע ראש העיר כי יקצה למעלה ממיליון שקלים לטובת "מלגת ראש העיר". מדובר במלגה שאין בה תנאים של עשייה למען החברה, אלא עמידה בקריטריונים וקבלת מלגה בסך כ-2,000 שקלים לטובת לימודים. חשוב לציין, כי מי שכבר מקבל מלגה, לא רשאי לקבל את "מלגת ראש העיר".

לאחר שמליאת המועצה אישרה את מתן המלגות, ישבה ועדה מקצועית בראשותו של מנכ"ל ומ"מ גזבר העירייה, טל טורן, לדון בקריטריונים לקבלת  המלגות והתמיכות. הוחלט שקרן המלגות העירונית תיתן מלגות לסטודנטים  לתואר ראשון ושני, לדוקטורנטים, לבוגרי הכשרות מקצועיות, לעתודאים, הנדסאים, תלמידות סמינרים ומכינות ותלמידי תורה.

מאות תושבים ותושבות הגישו טפסים לקבלת מלגה ומרכז הצעירים שדרות, בניהולו של יגאל ברכה, ריכז את כלל הבקשות והודיע בשבוע שעבר לכל מי שעמד בקריטריונים כי הוא מוזמן לקבלת המלגה.

כאמור, ביום ראשון בערב התקיים במתנ"ס טקס מתן התמיכות וטקס הענקת המלגות בפני אולם מלא מפה לפה, שנהנה ממופע של הקומיקאי בן בן-ברוך.

קרן המלגות העירונית הוקמה במטרה לסייע לכל סטודנט תושב שדרות בלימודיו האקדמיים/מקצועיים. רכישת ההשכלה היא נדבך חשוב מאוד כחלק ממוביליות חברתית והתפתחות אישית והעיר שדרות והעומד בראשה מכירים בחשיבות זו ומעודדים יציאה ללימודים כחלק מפיתוח קריירה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, נאם מול מקבלי המלגות ונשא נאום מרגש. "אבי ז"ל, שעלה עם אביו ואמו מאיראן, נאלץ לעזוב את ספסל הלימודים על מנת לפרנס את המשפחה. לאורך כל שנות חייו הוא דאג להזכיר לי ולאחיי שהתפקיד שלו בעולם הוא לדאוג שלנו, הילדים שלו - הדור הבא, תהיה את האפשרות ללמוד. היום, בעת שאנו מחלקים את המלגות הללו, אני מרגיש שאני מקיים את צוואתו כי אנחנו דואגים לכולם שיקבלו מלגות – חרדים, דתיים-לאומיים, חילונים, עולים, ותיקים, גברים ונשים". עוד אמר דוידי: "חילקנו השנה למעלה מ-3.5 מיליון שקלים עבור מלגות. הבנו שלא כל אחד יכול לעשות פר"ח כדי לקבל מלגות ולא כולם סטודנטים באקדמיה ולכן החלטתי על קרן המלגות שתאפשר לכל מי שלומד לקבל מלגה".

 

 

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
 • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

  תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

 • קורס פסיכומטרי מוזל לתושבי שדרות

 • סגירת כביש 232 לרחוב הבנים 14-15.1.18

 • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

 • הודעה לתושבים - סגירת כביש

 • אתר פיקוד העורף לילדים

 • סינמטק שדרות בית לתרבות הקולנוע

 • הודעה על קבלת קהל

 • פרוייקט ישראל נגלית לעין על ההיסטוריה של העיר שדרות

 • התנהגות נכונה ברעידת אדמה

 • עצות מעשיות להורים

  לאור האירועים הביטחוניים, מצורפים מספר המלצות להורים להתמודדות עם הילדים: בשעת חירום/מתח בטחוני, תחושות חוסר האונים והפחד של הילד עלולה להוביל לתגובות פחד, התנהגות אלימה, היצמדות להורים, מיחושים גופניים, חלומות רעים ואף הרטבה במיטה, אצל ילדים שכבר נגמלו מכך ועוד. אנו מציעים לאמץ שני כללים מחייבים שנכונים לכל הילדים בכל הגילאים. 1. לא מסתירים 2. לא מציפים. אתם, ההורים מהווים את המקור החשוב ביותר להתמודדות ילדכם בעתות משבר. למעשה, רוב הילדים יתאוששו ממשבר ללא עזרה מקצועית, בסיועם של הקרובים אליהם. בשל כך, חשוב שתהיו קשובים לסימני מצוקה של הילד ותעניקו לו תמיכה וביטחון. להלן מספר עצות מעשיות אשר יעזרו לכם ולילדכם להתמודד: • תנו להם את תשומת הלב שהם זקוקים לה- הקשיבו לילד, עודדו אותו לספר מה הוא חש. גלו הבנה והזדהות והסבירו לו שתגובותיו נורמאליות למצב "לא נורמאלי". העבירו מסר כי אתם לצידם ו"שביחד נתגבר". • נסו לשמור על שגרה- השגרה מקנה לילדים ביטחון. הקפידו לשמור על הרגלים קבועים, זמני ארוחות ושינה. • הגבילו את חשיפת הילדים למהדורות החדשות - הימנעו מחשיפת יתר של הילד לשידורים חיים וקשים של האירוע. הדבר חשוב במיוחד בגילאי גן ובי"ס היסודי. • התאימו את המידע לרמת הבנתו של הילד - ספרו להם רק את האמת ומבלי להרחיב בפרטים. עודף מידע עלול לבלבל ילדים ולגרום לפחד ולחוסר בטחון. • היו מודעים לתגובות שלכם לאירוע – ילדים לומדים כיצד להגיב למצב, על ידי צפייה במבוגרים בסביבתם . נסו לשדר רוגע. • יש לזכור גם את הצורך שלכם כהורים בתחזוקה אישית- לקבל תמיכה ולחלוק את הדאגה ואת דרכי ההתמודדות. אל תהססו לפנות לעזרה- אנחנו כאן בשבילכם!

מוקד 106 לשירותכםדלג על מוקד 106 לשירותכם

מוקד 106 לשירותכם

 
לפניות למוקד העירוני

תושבי העיר מחייגים: 106

או במספר החדש: 8516*

וגם בטלפונים:

08-6610991

08-6613110

08-6898565

 

פקס: 08-6893512

צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד