סליידר כתבותדלג על סליידר כתבות
לטופס הרשמה

לטופס הרשמה

הורים יקרים, שמחים להודיעכם על מועדי רישום ילדים לגנים לכיתות א' לשנה"ל תשע"ט להרשמה: ...

קרא עוד >
הארכת מוקד
פרטים הודעה אישור תושב
ספרייה
ילדי שדרות בגן שעשועים

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

נחנכה דרך הרב יורם אברג'ל בשדרות

נחנכה דרך הרב יורם אברג'ל בשדרות

בהשתתפותם של אישי ציבור, רבנים, בני משפחת הרב אברג'ל ותושבי העיר, הוסר הלוט מעל השלט הנושא את שמו של הרב זצ"ל. אלון דוידי: "הרב יורם הוא סמל לצניעות, ענווה ואהבת ישראל אמיתית. זכתה העיר שדרות ששמו של הרב מתנוסס בה".

 

בשעות הצהריים של יום שני התקיים טקס קריאת דרך הרב יורם אברג'ל. הרחוב ממוקם על-יד האצטדיון החדש בפינת דרך העלייה. התרגשות רבה אחזה בקרב תושבי העיר לרגל המעמד המרגש של קריאת שם דרך מרכזית בעיר על שמו של הרב שהיה אהוב ונערץ בקרב התושבים.

את הטקס כיבדו בנוכחותם ראש העיר אלון דוידי, מ"מ ראש העיר ויו"ר וועדת השמות, יהודית אוליאל מלכה, סגני ראש העיר, אלעד קלימי ומיכאל אמסלם, בני משפחת הרב, בניו ואחיו, הרב משה זאב פיזם, שליח חב"ד בשדרות, הרב צבי חורי, ראש מוסדות הבעש"ט, הרב ישראל מאיר שלום, ראש ישיבת היכל אליהו, הרב שמעון ביטון, רב המרכז לצעירים "ברכת יצחק", רבני קהילות מבתי הכנסת בעיר וקהל שהגיע לכבד את המעמד.

ראש העיר, אלון דוידי, שפתח את הטקס, דיבר בשבחו של הרב יורם: "כולנו הכרנו את הרב יורם. כל אחד בצורה כזו או אחרת. יש שהיו משתתפים בשיעורים. יש שהיו מבאי ביתו ועצותיו של הרב היו להם למשענת ותושייה בחייהם, כל אחד הכיר את הרב בדרכו שלו. אני זכיתי מילדותי לשמוע את שיעוריו ולראות מקרוב את הסבלנות שלו לציבור, לשמוע, להקשיב ולעודד את שומעי לקחו, הרב יורם הוא סמל לצניעות, ענווה ואהבת ישראל אמיתית. זכתה העיר שדרות ששמו של הרב מתנוסס בה בגאווה".

בנו וממשיך דרכו, הרב חיים יוסף אברג'ל, סיפר על תחילת דרכו לאחר נישואיו כשאביו שלח אותו לשדרות לפתוח כולל בבית הכנסת של הרב יוסף מבורך ובמשך כמה שנים הכולל המשיך להתקיים בשדרות עד שהרב חזר לנתיבות. עוד הוסיף בדבריו, כשההתרגשות ניכרת על פניו, שמשפחתו של הרב חיים יוסף מודה לעירייה ולעומד בראשה על המחשבה הטובה להוקיר את זכרו של הרב יורם זצ"ל בשדרות, העיר שבה הרב יורם התחיל למעשה את לימודיו לפני קרוב ל-40 שנים. הרב בירך את דוידי "שיאריך ימים על ממלכתו ושיעלה מעלה מעלה" כלשונו. כמו כן הודה הרב חיים יוסף למ"מ ראש העיר ויו"ר וועדת השמות, יהודית אוליאל מלכה, והדגיש בדבריו את תודת המשפחה לגב' אוליאל.

הרב משה זאב פיזם דיבר על דמותו המרתקת של הרב יורם "בסגנון המיוחד של הנהגת קהילתו ובהרבצת התורה בשיעורים שהיה מוסר בכל רחבי הארץ ועם כל זאת התמיד הרב יורם בפעילות חסד ענפה שלא פוסקת גם לאחר פטירתו. תורתו של הרב יורם ממשיכה להתקיים ביתר שאת, הן בלימוד התורה במוסדות שלו והן בספריו שמופצים בכל קצוות תבל".

הרב צבי חורי שהוא מתלמידי הרב יורם דיבר על הדרך המיוחדת שהרב יורם הנחיל לתלמידיו. "אנחנו צריכים להבין שהרב יורם זצ"ל היה עסוק בלימודו, בהנהגת מוסדות תורה בכל רחבי הארץ ועם כל זאת הוא הקפיד לתת יחס חם לכל אחד ואחד שהגיע אליו", אמר, "הן בעצות, הן בהכוונה רוחנית והן בסיוע כלכלי בלי הבדלים ובלי אפליות. על תלמידיו ומעריציו ניתן למנות אנשים מכל הגוונים ומכל הזרמים. הרב יורם שאהב כל אחד, אם שמע שלמישהו יש בעיה או צרה, לא הסתפק בלברך אותו ושלוח אותו לדרכו אלא הוא בעצמו הקפיד להזכיר את השמות לברכה ולהתפלל עד שהישועה הגיעה. ורבים נושעו בתפילותיו, זו זכות גדולה לעיר שדרות ולעומד בראשה אלון דוידי שעשה מעשה והנציח את הרב בצורה מכובדת".

בסיום טקס הסרת הלוט, על רקע העגורנים והמנופים שניצבים במתחמי הבנייה, סיכם ראש העיר את האירוע: "מדהים לראות את ההתפתחות של העיר שדרות שנבנית ומתרחבת. הכביש הזה "דרך הרב יורם אברג'ל", יחבר את השכונות הצפוניות לשדרות הוותיקה, וזוהי בעצם גם הייתה דמותו של הרב יורם לחבר בין הזרמים בעם ולאחד את כולם".

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
 • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

  תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

 • קורס פסיכומטרי מוזל לתושבי שדרות

 • סגירת כביש 232 לרחוב הבנים 14-15.1.18

 • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

 • הודעה לתושבים - סגירת כביש

 • אתר פיקוד העורף לילדים

 • סינמטק שדרות בית לתרבות הקולנוע

 • הודעה על קבלת קהל

 • פרוייקט ישראל נגלית לעין על ההיסטוריה של העיר שדרות

 • התנהגות נכונה ברעידת אדמה

 • עצות מעשיות להורים

  לאור האירועים הביטחוניים, מצורפים מספר המלצות להורים להתמודדות עם הילדים: בשעת חירום/מתח בטחוני, תחושות חוסר האונים והפחד של הילד עלולה להוביל לתגובות פחד, התנהגות אלימה, היצמדות להורים, מיחושים גופניים, חלומות רעים ואף הרטבה במיטה, אצל ילדים שכבר נגמלו מכך ועוד. אנו מציעים לאמץ שני כללים מחייבים שנכונים לכל הילדים בכל הגילאים. 1. לא מסתירים 2. לא מציפים. אתם, ההורים מהווים את המקור החשוב ביותר להתמודדות ילדכם בעתות משבר. למעשה, רוב הילדים יתאוששו ממשבר ללא עזרה מקצועית, בסיועם של הקרובים אליהם. בשל כך, חשוב שתהיו קשובים לסימני מצוקה של הילד ותעניקו לו תמיכה וביטחון. להלן מספר עצות מעשיות אשר יעזרו לכם ולילדכם להתמודד: • תנו להם את תשומת הלב שהם זקוקים לה- הקשיבו לילד, עודדו אותו לספר מה הוא חש. גלו הבנה והזדהות והסבירו לו שתגובותיו נורמאליות למצב "לא נורמאלי". העבירו מסר כי אתם לצידם ו"שביחד נתגבר". • נסו לשמור על שגרה- השגרה מקנה לילדים ביטחון. הקפידו לשמור על הרגלים קבועים, זמני ארוחות ושינה. • הגבילו את חשיפת הילדים למהדורות החדשות - הימנעו מחשיפת יתר של הילד לשידורים חיים וקשים של האירוע. הדבר חשוב במיוחד בגילאי גן ובי"ס היסודי. • התאימו את המידע לרמת הבנתו של הילד - ספרו להם רק את האמת ומבלי להרחיב בפרטים. עודף מידע עלול לבלבל ילדים ולגרום לפחד ולחוסר בטחון. • היו מודעים לתגובות שלכם לאירוע – ילדים לומדים כיצד להגיב למצב, על ידי צפייה במבוגרים בסביבתם . נסו לשדר רוגע. • יש לזכור גם את הצורך שלכם כהורים בתחזוקה אישית- לקבל תמיכה ולחלוק את הדאגה ואת דרכי ההתמודדות. אל תהססו לפנות לעזרה- אנחנו כאן בשבילכם!

מוקד 106 לשירותכםדלג על מוקד 106 לשירותכם

מוקד 106 לשירותכם

 
לפניות למוקד העירוני

תושבי העיר מחייגים: 106

או במספר החדש: 8516*

וגם בטלפונים:

08-6610991

08-6613110

08-6898565

 

פקס: 08-6893512

צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד