סליידר כתבותדלג על סליידר כתבות
לתוכנית ומידע

לתוכנית ומידע

סיורים, מסעדות, אטרקציות וכיף בשדרות, בואו!

קרא עוד >
ילדי שדרות בגן שעשועים

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

גם שדרות תהיה השנה אדומה

גם שדרות תהיה השנה אדומה

 

פסטיבל הכלניות "דרום אדום" יחל בסוף השבוע הקרוב והשנה העיר שדרות מצטרפת לשכנותיה המועצות האזוריות עם סיורים קולינריים, פעילויות לילדים והכרת נופיה התרבותיים של העיר. ראש העיר, דוידי: "אני מזמין את כלל עם ישראל להגיע אלינו ולהכיר את שדרות האחרת".

 

כמיטב המסורת בשנים האחרונות, עם פריחת הכלניות במערב הנגב, מתחיל פסטיבל "דרום אדום". השדות הירוקים הופכים לאדומים ואורחי הפסטיבל נהנים ממרבדי כלניות באזור שוקדה, בארי, סעד ושאר הישובים באזור.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, החליט, שבמסגרת קידום תחום התיירות בעיר באמצעות הקרן לפיתוח שדרות, שהפיקה בחג סוכות האחרון את פסטיבל "סוכה למחשבה", תצטרף השנה העיר שדרות לפסטיבל המצליח.

בכל אחד מימי שישי בארבעת סופי השבוע של חודש פברואר יתקיימו פעילויות ואירועים בעיר, המתאימים כלל המשפחה.

בכל יום שישי, בין השעה 12 בצהרים ל-16:00 אחה"צ יתקיים פסטיבל אורבני בפאב שדרות, הסמוך לבניין העירייה. בפסטיבל יתקיימו הופעות מחווה לאמני מפתח בתרבות הישראלית, יתקיים יום מאכלים תוצרת בית של תושבי שדרות, פעילות לילדים ודוכני אמנים מקומיים. בכל המופעים ישולבו אוטוביוגרפיות של האומנים בשזירה עם יצירותיהם. הכניסה לאירועים חופשית. בין האירועים שיתקיימו, אירוע בסימן פסטיבל הזמר והפזמון הישראלי, תחרות זמר שנערכה בין שנות ה-60 ל-80. המופע יציג את שלל שירי הזוכים באותן שנים, בביצוע אומנים מקומיים ובשיתוף סטודנטים ממכללת ספיר; מופע משולב של ילדי העיר וסטודנטים, במחווה ללהקת "הכבש ה-16" ויצירותיו של יהונתן גפן לרגל יום הולדתו ה-71, שחל בחודש הבא. יתקיים שוק מאכלים 'אסלי' אותנטי תוצרת שדרות ומופע מחווה לזכר הזמר זהר ארגוב ז"ל לציון 30 שנה לפטירתו, בביצוע צעירי "עיר המוסיקה" שדרות. הכניסה לאירועים אלה הנה חופשית.

בנוסף, בכל אחד מימי שישי, יתקיים שלוש פעמים ביום הסיור "בשביל הטעם". הסיור יחל במטבח האינטימי והקהילתי של 'מיטל מטבח בריא', יעבור לפסטה איטלקית בהכנה דרומית ביתית ב'פסטה וזהו', משם לטעום פיצה בוטיק של 'ארטישוק' שהקימו שני סטודנטים משדרות ולבסוף אווירה הודית מקומית ב"דאבה".

סיורים נוספים שיתקיימו בשדרות הם "בשבילי שדרות" - בעקבות אנשים, אוכל, קהילה ונשיקות אדומות. בכל יום שישי, בשעה 9:00, ייפגשו המטיילים ב"קפה גותה" במתחם הסינמטק לסיור שתוציא עמותת "גוונים". הסיור יהיה בכפר הסטודנטים, במרכז הטיפול באמצעות בעלי חיים של מרכז חוסן, בשוק המקומי, מפגש עם סטודנטים, ביקור ב"מוזיאון הקסאמים" בתחנת המשטרה ותצפית על שדרות וגבול עזה.

סיורים מודרכים נוספים שיתקיימו הם "שביל האמן" – בעקבות פסליו של היוצר חביב בן אבו. מדובר בסיור בעקבות אלמנטים פיסוליים בסימן מוזיקה של האמן חביב בן אבו, יליד העיר שדרות. שביל האמן מבליט את ייחודה של העיר כמקום של מוזיקה, אומנות, יצירה ובעיקר אופטימיות.
הסיורים בתשלום.

גם מרכז התנועה "שדרות אדמה" שנחנך לאחרונה, ייקח חלק בפסטיבל עם סדנאות, הופעות, אימפרוביזציה ועוד והכל בימי חמישי. הפעילויות בתשלום.

הפסטיבל בשדרות גם יכלול את פעילות המשחקייה, הלייזרבול, סיורי אופניים, חדרי בריחה ועוד ועוד. את כלל הפעילויות מרכזת הקרן לפיתוח שדרות, בראשותו של סגן ראש העיר, מיכאל אמסלם ובליוויו הצמוד של יועץ התיירות, ארנון בירן.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "העיר שדרות נמצאת בתוך אזור יפהפה, גובלת בנחל שקמה ובשמורות טבע. עשרות אנשים נכנסים לעיר במהלך השנה בשל הסמל שהעיר מייצגת והיסטוריה הביטחונית. קיבלתי החלטה להשקיע בתחום התיירות לאחר בחינה מעמיקה שביצענו וגילתה כי יש לנו הרבה מה להציע. בעיר יש שפע של אנשים מעניינים, אמנים, בעלי מסעדות ותיירנים ולכן אני מזמין את כולם להגיע ולהתרשם משדרות האחרת, לא העיר של הקסאמים, אלא עיר של טעמים, ריחות ופעילויות פנאי ופארקים לילדים ולכל המשפחה כבר בפסטיבל "דרום אדום" הממשמש ובא".

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
 • מוקד הקרן לידידות 9779*

  הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

 • הפסקת מים יזומה ברחבי העיר

  לרגל חיבור תשתיות המים לשכונת המוסיקה שיתבצעו בלילה שבין 11.02-12.02.18 תתבצע הפסקת מים יזומה בין שעו 22:00-06:00 באזורים: יצחק רבין (מ'3), הנביאים (אתר חירום), נתן אלבז, יוספטל, סיני, הברוש, ניר עם, רמב"ם אנו מתנצלים על אי הנוחות ומודים לכם על הסבלנות

 • תרגיל צבאי ביום ראשון 4.2 בשדרות!

  ביום ראשון ה 4.2 מהשעה 05:00 ועד 12:00 יתקיים תרגיל צבאי בסביבות ובתוך העיר שדרות ליד מבנה בית הספר הישן עטרת אסתר ברחוב נתן אלבז תורגש תנועת כוחות צבא בעיר ובסביבתה. כוחות דימוי אויב יסתובבו עם מדים ואפודה זוהרת צהובה. התרגיל הינו חלק מגרף האימונים של צה"ל המתוכנן מראש

 • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

  תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

 • עצות מעשיות להורים

  לאור האירועים הביטחוניים, מצורפים מספר המלצות להורים להתמודדות עם הילדים: בשעת חירום/מתח בטחוני, תחושות חוסר האונים והפחד של הילד עלולה להוביל לתגובות פחד, התנהגות אלימה, היצמדות להורים, מיחושים גופניים, חלומות רעים ואף הרטבה במיטה, אצל ילדים שכבר נגמלו מכך ועוד. אנו מציעים לאמץ שני כללים מחייבים שנכונים לכל הילדים בכל הגילאים. 1. לא מסתירים 2. לא מציפים. אתם, ההורים מהווים את המקור החשוב ביותר להתמודדות ילדכם בעתות משבר. למעשה, רוב הילדים יתאוששו ממשבר ללא עזרה מקצועית, בסיועם של הקרובים אליהם. בשל כך, חשוב שתהיו קשובים לסימני מצוקה של הילד ותעניקו לו תמיכה וביטחון. להלן מספר עצות מעשיות אשר יעזרו לכם ולילדכם להתמודד: • תנו להם את תשומת הלב שהם זקוקים לה- הקשיבו לילד, עודדו אותו לספר מה הוא חש. גלו הבנה והזדהות והסבירו לו שתגובותיו נורמאליות למצב "לא נורמאלי". העבירו מסר כי אתם לצידם ו"שביחד נתגבר". • נסו לשמור על שגרה- השגרה מקנה לילדים ביטחון. הקפידו לשמור על הרגלים קבועים, זמני ארוחות ושינה. • הגבילו את חשיפת הילדים למהדורות החדשות - הימנעו מחשיפת יתר של הילד לשידורים חיים וקשים של האירוע. הדבר חשוב במיוחד בגילאי גן ובי"ס היסודי. • התאימו את המידע לרמת הבנתו של הילד - ספרו להם רק את האמת ומבלי להרחיב בפרטים. עודף מידע עלול לבלבל ילדים ולגרום לפחד ולחוסר בטחון. • היו מודעים לתגובות שלכם לאירוע – ילדים לומדים כיצד להגיב למצב, על ידי צפייה במבוגרים בסביבתם . נסו לשדר רוגע. • יש לזכור גם את הצורך שלכם כהורים בתחזוקה אישית- לקבל תמיכה ולחלוק את הדאגה ואת דרכי ההתמודדות. אל תהססו לפנות לעזרה- אנחנו כאן בשבילכם!

 • אתר פיקוד העורף לילדים

 • הודעה על קבלת קהל

 • סינמטק שדרות בית לתרבות הקולנוע

 • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

 • פרוייקט ישראל נגלית לעין על ההיסטוריה של העיר שדרות

 • התנהגות נכונה ברעידת אדמה

 • עיריית שדרות מחפשת אותך! בואו להיות הפנים היפות של העיר!

מוקד 106 לשירותכםדלג על מוקד 106 לשירותכם

מוקד 106 לשירותכם

 
לפניות למוקד העירוני

תושבי העיר מחייגים: 106

או במספר החדש: 8516*

וגם בטלפונים:

08-6610991

08-6613110

08-6898565

 

פקס: 08-6893512

צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד