סליידר כתבותדלג על סליידר כתבות
לתוכנית ומידע

לתוכנית ומידע

סיורים, מסעדות, אטרקציות וכיף בשדרות, בואו!

קרא עוד >
ילדי שדרות בגן שעשועים

עיריית שדרות - עמוד הבית

אזור תוכן ראשידלג על אזור תוכן ראשי

הטייס ל' נחת בישיבה התיכונית שדרות

הגדל

הטייס ל' נחת בישיבה התיכונית

 

מה עשה השבוע הטייס ל' בישיבה התיכונית בשדרות? ביוזמתו של סגן ראש העיר לשעבר, עו"ד יוסף פנחס כהן, החלה סדרה של הרצאות בבית-הספר. ראשון המרצים היה ל', יליד שדרות וטייס בחיל האוויר. התלמידים היו מרותקים ועו"ד כהן מבטיח שזו רק ההרצאה הראשונה.

 

העיר שדרות, שמיתגה את עצמה כ"מקום למחשבה", ממשיכה לחשוב מחוץ לקופסה ולגוון את התכנים הנלמדים במערכת החינוך. בשיחה בין ראש העיר, אלון דוידי, לבין עו"ד יוסף פנחס כהן, לשעבר סגן ראש העיר, העלה האחרון את היוזמה להביא מרצים חיצוניים בתחומים שונים לבתי-הספר. לאור היכרותו וחברותו רבת השנים של עו"ד כהן עם בעל המכולת במרכז המסחרי, ששון שרה, נוצר החיבור להבאתו של קרוב משפחתו של ששון, ל', להרצאה בפני תלמידי הישיבה התיכונית אמי"ת.

ל', יליד שדרות והיום תושב להבים, קצין בדרגת רב-סרן, הוא טייס בחיל האוויר. הרצאתו, ביום שני השבוע, נשאה את הכותרת "לחיות את החלום", והתקיימה יומיים בלבד לאחר האירועים בצפון, במהלכם מטוס של צה"ל נפגע על-ידי טיל נ"מ וטייס ונווט נפצעו.

ההרצאה עסקה בהגשמת החלום של ל' להיות טייס בצה"ל, הדרך שהובילה אותו לשם וחוויות משירותו הצבאי. התלמידים היו מרותקים בכיסאותיהם ובמשך דקות ארוכות שאלו את ל' שאלות שעניינו אותם וקיבלו תשובות.

עו"ד כהן, אשר בנו אביעד לומד בישיבה, שמח על קיומה של ההרצאה ואמר השבוע: "המטרה היחידה שלי ושל אשתי, יהודית, מורה במקצועה, שהבאתי אותה לידי ביטוי בשיח ביני לבין ראש העיר הנה טובת ילדי העיר שדרות. להפגיש אותם עם דמויות בעלות תפקיד מעניין. ראש העיר ביקש שאהיה מעורב יותר במערכת החינוך ואני עושה זאת באהבה. בהמשך נשלב גם את תחום המשפט ונביא להרצאות שופטים. ואו נעשה משהו שונה כדי לתרום ביחד, לנצל כישורים וקשרים של כל אחד מאיתנו לטובת ילדי שדרות".

ראש העיר, אלון דוידי, הודה לעו"ד כהן ואמר: "בשדרות ישנם אנשים נפלאים שרוצים לעשות טוב לעיר ואחד מהם הוא עו"ד יוסף פנחס כהן. כמי שמכיר את המערכת ומגיע מתוך המגזר הציבורי ונשוי לאשת חינוך, יוסף מעלה רעיונות שאנחנו שמחים לאמץ וכבר השבוע אימצנו את הראשון שבהם. אמשיך להקשיב ליוזמות יישוביות בתחומים השונים, כי הדרך הטובה והנכונה ביותר להצליח היא באיחוד כוחות". דוידי גם הודה לששון שרה על ההירתמות שלו לנושא, דבריו בפני התלמידים וכמובן הסיוע בהבאתו של קרוב משפחתו.

סגן ראש העיר וממונה על החינוך, אלעד קלימי, בירך את עו"ד יוסף פנחס כהן על היוזמה המבורכת. "יש הרבה מה ללמוד מהסיפורים המרתקים והמרגשים של תושבי שדרות מהעבר ומההווה ואין לי ספק כי במערכת החינוך העירונית נדע לנצל זאת ביחד לטובת תלמידי העיר", סיכם קלימי.

שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיונידלג על שירות לתושב / אגפים ומחלקות / מידע חיוני
מידע חיונידלג על מידע חיוני

מידע חיוני

משטרה - מוקד 100

100 

תחנת משטרת שדרות

08-6620444

 מגן דוד אדום

101

 כיבוי אש

102

 איחוד הצלה

1221

 זק"א

1220

קופת חולים כללית

08-6621222

 קופת חולים מכבי

08-6892064

 קופת חולים לאומית

08-6610179

 מוקד רפואי לילה

08-6891482

 התחנה לבריאות הנפש

08-6612939

 תחנה לבריאות המשפחה נאות רבין

08-6899889

 תחנה לבריאות המשפחה נווה אשכול

08-6898171

 

עידכונים שוטפיםדלג על עידכונים שוטפים

עידכונים שוטפים

המשך עצור
 • מוקד הקרן לידידות 9779*

  הקרן לידידות מפעילה מוקד חברתי הנותן מענה והכוונה לכל הזקוק לסיוע בתחומי החברה והרווחה. לא ברור לכם למי לפנות? נתקלתם בקושי? פנה למוקד הידידות 9779*

 • הפסקת מים יזומה ברחבי העיר

  לרגל חיבור תשתיות המים לשכונת המוסיקה שיתבצעו בלילה שבין 11.02-12.02.18 תתבצע הפסקת מים יזומה בין שעו 22:00-06:00 באזורים: יצחק רבין (מ'3), הנביאים (אתר חירום), נתן אלבז, יוספטל, סיני, הברוש, ניר עם, רמב"ם אנו מתנצלים על אי הנוחות ומודים לכם על הסבלנות

 • תרגיל צבאי ביום ראשון 4.2 בשדרות!

  ביום ראשון ה 4.2 מהשעה 05:00 ועד 12:00 יתקיים תרגיל צבאי בסביבות ובתוך העיר שדרות ליד מבנה בית הספר הישן עטרת אסתר ברחוב נתן אלבז תורגש תנועת כוחות צבא בעיר ובסביבתה. כוחות דימוי אויב יסתובבו עם מדים ואפודה זוהרת צהובה. התרגיל הינו חלק מגרף האימונים של צה"ל המתוכנן מראש

 • הגשת בקשה מקוונה להנחה בארנונה

  תושבים יקרים כחלק משיפור השירות לתושב, מחלקת הגבייה מאפשרת הגשת בקשה להנחה באמצעות אתר האינטרנט של הרשות כל שעליכם לעשות הוא להזין פרטי המשלם והנכס עבור כל המתגוררים בנכס אשר מלאו להם 18 שנה להגשת הבקשה ניתן להיכנס ל"שירות לתושב > הגשת בקשה להנחה בארנונה

 • עצות מעשיות להורים

  לאור האירועים הביטחוניים, מצורפים מספר המלצות להורים להתמודדות עם הילדים: בשעת חירום/מתח בטחוני, תחושות חוסר האונים והפחד של הילד עלולה להוביל לתגובות פחד, התנהגות אלימה, היצמדות להורים, מיחושים גופניים, חלומות רעים ואף הרטבה במיטה, אצל ילדים שכבר נגמלו מכך ועוד. אנו מציעים לאמץ שני כללים מחייבים שנכונים לכל הילדים בכל הגילאים. 1. לא מסתירים 2. לא מציפים. אתם, ההורים מהווים את המקור החשוב ביותר להתמודדות ילדכם בעתות משבר. למעשה, רוב הילדים יתאוששו ממשבר ללא עזרה מקצועית, בסיועם של הקרובים אליהם. בשל כך, חשוב שתהיו קשובים לסימני מצוקה של הילד ותעניקו לו תמיכה וביטחון. להלן מספר עצות מעשיות אשר יעזרו לכם ולילדכם להתמודד: • תנו להם את תשומת הלב שהם זקוקים לה- הקשיבו לילד, עודדו אותו לספר מה הוא חש. גלו הבנה והזדהות והסבירו לו שתגובותיו נורמאליות למצב "לא נורמאלי". העבירו מסר כי אתם לצידם ו"שביחד נתגבר". • נסו לשמור על שגרה- השגרה מקנה לילדים ביטחון. הקפידו לשמור על הרגלים קבועים, זמני ארוחות ושינה. • הגבילו את חשיפת הילדים למהדורות החדשות - הימנעו מחשיפת יתר של הילד לשידורים חיים וקשים של האירוע. הדבר חשוב במיוחד בגילאי גן ובי"ס היסודי. • התאימו את המידע לרמת הבנתו של הילד - ספרו להם רק את האמת ומבלי להרחיב בפרטים. עודף מידע עלול לבלבל ילדים ולגרום לפחד ולחוסר בטחון. • היו מודעים לתגובות שלכם לאירוע – ילדים לומדים כיצד להגיב למצב, על ידי צפייה במבוגרים בסביבתם . נסו לשדר רוגע. • יש לזכור גם את הצורך שלכם כהורים בתחזוקה אישית- לקבל תמיכה ולחלוק את הדאגה ואת דרכי ההתמודדות. אל תהססו לפנות לעזרה- אנחנו כאן בשבילכם!

 • אתר פיקוד העורף לילדים

 • הודעה על קבלת קהל

 • סינמטק שדרות בית לתרבות הקולנוע

 • לכל הכתבות וההודעות לעיתונות

 • פרוייקט ישראל נגלית לעין על ההיסטוריה של העיר שדרות

 • התנהגות נכונה ברעידת אדמה

 • עיריית שדרות מחפשת אותך! בואו להיות הפנים היפות של העיר!

מוקד 106 לשירותכםדלג על מוקד 106 לשירותכם

מוקד 106 לשירותכם

 
לפניות למוקד העירוני

תושבי העיר מחייגים: 106

או במספר החדש: 8516*

וגם בטלפונים:

08-6610991

08-6613110

08-6898565

 

פקס: 08-6893512

צור קשרדלג על צור קשר

הרשמה לקבלת מידע

עבור לתוכן העמוד