" מרכז חסד "- מרכז סיוע במזון, ביגוד ,ציוד ויעוץ לנזקקים

פרויקט מרכז החסד הוקם במטרה לתת מענה לצרכים קיומיים של תושבים נזקקים בעיר שדרות; מזון, ביגוד והנעלה וציוד בסיסי לבית,כמו גם ייעוץ והכוונה בנושאים הקשורים לניהול ותכנון התקציב המשפחתי,משק הבית וכדומה.
מרכז החסד מופעל רובו ככולו על ידי עשרות מתנדבים, שמרכז הגרעין לנושא זה ואשר מבקרים בבתי המשפחות הנזקקות באופן יומיומי.עובדת סוציאלית שמעסיק הגרעין מצויה בקשר עם המשפחות הנזקקות ועם גורמי רווחה בעיר,ותורמת לתיעדוף נכון בחלוקת המשאבים בין המשפחות הנזקקות.
מרכז החסד עובד בשיתוף פעולה מלא עם גורמי הרווחה בעיר: עו"ס, עובדים קהילתיים, עובדי רווחה וכו'. הפנייה למרכז החסד לסיוע למשפחות נעשה ע"י עובדים סוציאליים מהרשות המקומית ששמחה לעבוד יחד עם מרכז החסד ע"מ לתמוך במשפחות המצוקה.
אנו מאמינים שיש לקיים קשר הדוק והדדי עם כל משפחה ומשפחה על מנת לתרום לתהליך של שיקום המשפחה, להפחתת התלות שלה במרכז החסד וליציאה ממעגל העוני . לצורך כך הוקמו צוותים שיבקרו בבתים וייצרו קשר עם המשפחות, יהוו כתובת מכוונת ואוזן קשבת. יתנו עיצה טובה וחיזוק ע"מ לדרבן את המשפחות לחפש עבודה ולעזור להם להתגבר על המחסומים והמכשולים הטכניים והתרבותיים- מנטאליים המונעים מהם לצאת ממעגל המצוקה.

חלוקת מזון

מרכז החסד עוסק במס' תחומים העיקרי שבהם הוא חלוקת מזון לנזקקים:

מסגרות נוספות אותן מפעיל המרכז חסד

אנו מאמינים שאדם צריך לא רק לקבל אלא גם לתת, אדם שנותן ומסייע בעצמו מרגיש הרבה יותר נוח לקבל חזרה ולכן מרכז החסד מסתייע במשפחות המצוקה בתחזוקה השוטפת, באריזה, בחלוקת מזון, בשינוע האוכל, בגינון, במיון בגדים וכו'. משפחות מרכז החסד מצטרפים לעשייה הגדולה במרכז ומסייעים ככל יכולתם וכך אינם רק משפחות שמקבלות אלא גם נותנות ועוזרות.