אושר תקציב עיריית שדרות לשנת 2022: 347 מיליון שקלים

אושר תקציב עיריית שדרות לשנת 2022:

347 מיליון שקלים

עיריית שדרות ממשיכה לשמור על התנהלות תקציבית מאוזנת ויעילה ותקציבה בשנת 2022 מתוכנן לעמוד על כ-347 מיליון שקלים. ראש העיר, אלון דוידי: "גם בשנה  זו נמשיך לעמול קשה על שירות מיטבי לתושבים והמשך פיתוחה של העיר".

מליאת מועצת העיר שדרות אישרה בישיבתה ביום רביעי ברוב קולות את תקציב העירייה לשנת 2022. התקציב עומד על 347 מיליון שקלים – גידול של 31 מיליון ₪ מתקציב העירייה בשנה שעברה.

27% מתקציב העירייה שהם 92 מיליון שקלים יופנו לתחומי החינוך השונים, כ-50 מיליון שקלים (14%) לתחום הרווחה והשירותים החברתיים, כולל השירות לציבור הגמלאים, כ-4.5 מיליון שקלים לתחום הפיתוח העסקי ו-3 מיליון שקלים לתחום הספורט. לטובת השירות לתושב הוקצה תקציב של 3.5 מיליון שקלים.

תקציב עיריית שדרות לשנת 2022 נבנה מצד אחד בזהירות ובשמרנות ומצד שני לקח בחשבון שתהיה יציאה מהמשבר והמשק יחזור בהדרגה לפעילות מלאה. החלטת הממשלה לשדרות ועוטף עזה לשנים 2021-2022, עליה עמלו רבות ראש העיר, אלון דוידי, וראשי המועצות האזוריות בעוטף, טמנה בחובה הגדלת תקציבים משמעותית.

הסיבות הטבעיות לגידול הן גידול במספר התושבים, גידול שמצריך מתן היקף רחב יותר של שירותים בתחום החינוך, רווחה, שפ"ע ועוד, ובנוסף לכך נכנסו לתוך התקציב מרכיבי הוצאות והכנסות לטיפול בהשלכות נגיף הקורונה.

 

נדבך משמעותי בתקציב 2022 בא לידי ביטוי בפרק פיתוח כלכלי והכשרות תעסוקתיות לתושבים, תחום שאמור לייצר מיזמים כלכליים ומנועי צמיחה לעירייה בכדי לייצר תשתיות שיאפשרו לעשות צעדים ראשונים בדרך לעצמאות כלכלית, לצד יצירת מקורות תעסוקה לתושבי העיר – כחלק מהמדיניות של ראש העיר, עליה הכריז בתחילת הקדנציה. בנוסף, משאבים רבים יושקעו בסיוע למשפחות שנפגעו ממשבר הקורונה.

תקציב 2022 מביא עמו שורה של בשורות והשקעות שנוגעות ישירות בתחומים רבים שיש בהם כדי לשפר משמעותית את איכות החיים בעיר בקרב משפחות, זוגות צעירים, ילדים, בני נוער ובני גיל הזהב, מכל מגזר, ובכל שכונה ושכונה בעיר.

בתקציב הושם דגש על תחום השירות לתושב, תחום בו היום שדרות היא בין הערים המובילות בו שרשויות רבות עולות אליה לרגל ללמוד ולהשתכלל. המשך עבודה מקצועית של מרכזי השירות לתושב, לצד עבודה יומיומית, 24/7, של מוקד מידע ושירות לתושב שמקבל אלפי פניות בשנה מתושבים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "כחלק מחזונה של העיר בתחום התעסוקה הינו קידום מעמדה של העיר כעיר שירותים מחוזית בצפון הנגב ועוטף עזה. כל זאת מתאפשר לנו הודות לגיוס משאבים ותקציבים ממשרדי הממשלה ומגורמים וולונטריים ותורמים מרחבי העולם שליבם פתוח לראות את הצלחתה של שדרות כעיר משגשגת מצליחה ופורחת בכל תחומי העשייה. אני רוצה להודות למנכ"ל העירייה, גלעד אברהמי, לגזבר העירייה, יהודה חזן ולצוות שלו באגף הגזברות, ולכל העוסקים במלאכת הרכבת התקציב החשוב הזה, על מנת שנוכל לממש את שליחותנו החשובה מכל – לשרת את תושבי שדרות על הצד הטוב ביותר. שתהיה לכולנו שנת תקציב מוצלחת, פורייה ומלאה בעשייה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *