"אות המערכה" מוענק לאלון דוידי

"אות המערכה" מוענק לאלון דוידי

בטקס מרשים ומרגש, בפיקוד הדרום בבאר-שבע, קיבל בשבוע שעבר ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, את "אות המערכה" על הלחימה ברצועת הביטחון בלבנון בעת ששירת ביחידה מובחרת בצה"ל. האות, עליו חתום הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, הוענק לדוידי ולעשרות חיילים נוספים בטקס במעמד מפקד פיקוד הדרום, אלוף אליעזר טולדנו.

ממשלת ישראל קיבלה בחודש מרץ השנה את הצעתו של שר הביטחון, בני גנץ, להעניק את "אות המערכה" לציון השתתפות במערכה ברצועת הביטחון בלבנון. האות מוענק לחיילים, עובדי צה"ל ואנשי צד"ל ששירתו בצה"ל בתקופה שבין 30/9/1982 ועד 24/5/2000 ביחידות שפעלו בגזרת לבנון או פעלו לתמיכה במאמץ הלחימה באופן ישיר.

הצבא קבע קריטריונים לקבלת האות והזמין חיילים ואזרחים לבדוק את זכאותם. בשבוע שעבר, התבשר ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, על-ידי לשכת מפקד פיקוד הדרום, אלוף אליעזר טולדנו, כי נמצא זכאי לקבל את האות.

דוידי קיבל את האות על התקופה בה לחם עם היחידה בה שירת בצה"ל בשטח לבנון. הוא הגיע לטקס אליו הוזמן בפיקוד הדרום וקיבל את האות מהאלוף טולדנו. "בין פגישות ביצוע ומעקב סטטוסים לפרויקטים חדשים בעיר, לבין הסיורים וגיוס משאבים לעיר, היה לי השבוע רגע אישי קטן ומרגש", כתב דוידי בפייסבוק. "קיבלתי ממפקד פיקוד דרום, האלוף אליעזר טולדנו, את אות הלחימה ברצועת הביטחון בלבנון עם החברים שלי ליחידה. החוויות מהצבא הולכות איתי גם כשאני רחוק מהזירה הצבאית אבל התקופה שם עזרה לי להבין את הכוח של עם ישראל, הצבא המיוחד שלנו ואת השליחות האישית שלי – לעשות טוב לעם שלי".

עיצוב האות נעשה על-ידי יגאל גבאי, בהובלת ענף המשטר והמשמעת בצה"ל. הצבעים כחול ולבן שבמרכזו מייצגים את צבעי דגל ישראל, הצבע האפור מייצג את הפעילות המבצעית הממושכת וצבע המוצבים ברצועת הביטחון, הצבע הירוק מייצג את הלחימה בשטח רווי צמחיה, הצבע האדום מייצג את הנפגעים בגוף ובנפש, האבדות ואת העוז וגבורת הלחימה. כמו כן, הצבעים ירוק ואדום מייצגים את צבעי דגל לבנון. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *