"אל תעבדו עלינו!"

"אל תעבדו עלינו!"

ראשי רשויות הנגב המערבי מתאחדים למאבק במשרד התחבורה ורכבת ישראל על הארכת זמן הנסיעה לתל-אביב בעקבות החלפת הרכבות באשקלון החל מאמצע החודש הבא. "לא ניתן יד לפגיעה בתושבים שלנו, נמשיך במאבק הצודק עד שתתקבל ההחלטה לא לפתוח את הקו החדש עד שיחשמלו את הקו כולו מצפון ועד דרום", אמר יו"ר אשכול נגב מערבי וראש עיריית שדרות, אלון דוידי.

ביום ראשון השבוע התבשרו ראשי הרשויות במערב הנגב, ובהם ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, וכן תושבי האזור, כי בכוונת "רכבת ישראל" לבטל את הקו הישיר מתחנות הנגב המערבי (אופקים, נתיבות, שדרות) אל תל-אביב. לפי כוונת הרכבת, החל מה-13/11, יידרשו משתמשי הרכבת בקו הנגב המערבי להחליף רכבת בתחנת אשקלון ולהמשיך עם רכבת אחרת למרכז הארץ. זאת, בשל חשמול קו הרכבת מאשקלון צפונה ואי-חשמול קו הרכבת מאשקלון דרומה, כך שבקו זה הרכבות ימשיכו להיות רכבות דיזל.

עם היוודע דבר הבשורה, העלה דוידי פוסט בדף הפייסבוק האישי שלו ובו קרא לתושבים לחתום על עצומה נגד משרד התחבורה ורכבת ישראל שיבטלו את רוע הגזירה. הפוסט סחף אחריו 790 לייקים, 182 תגובות ו-244 שיתופים והוביל לאלפי חותמים על העצומה.

בנוסף, ראשי הרשויות בעוטף עזה שלחו מכתבים בנושא לשרת הפנים, איילת שקד, שאחראית על הוות"ל (ועדה לתשתיות לאומיות) ולשרת התחבורה, מירב מיכאלי.

במכתב תשובה ששלחה מנכ"לית משרד התחבורה, מיכל פרנק, היא טענה, שהחלפת הרכבות תוסיף לזמן הנסיעה דקות בודדות, כך למשל, הנסיעה משדרות לתל-אביב תתארך, לדבריה, ב-3 דקות בלבד. חשוב לציין, כי עם פתיחת תחנת הרכבת בשדרות, הצהירו ברכבת כי זמן הנסיעה לתחנת ההגנה בתל-אביב יהיה 58 דקות, אך כבר היום הנסיעה אורכת 76 דקות (שעה ו-16 דקות), עם עצירות בתחנות אשקלון, אשדוד עד הלום, יבנה מערב, ראשון לציון-משה דיין, בת ים-קוממיות, בת ים-יוספטל, חולון-וולפסון וצומת חולון.

ביום רביעי בבוקר התכנסו בתחנת הרכבת שדרות ראשי הרשויות דוידי (שדרות), איציק דנינו (אופקים), תמיר עידאן (שדות נגב), אופיר ליבשטיין (שער הנגב), גדי ירקוני (אשכול), איתמר רביבו (חוף אשקלון), ניר זמיר (בני שמעון) וכן אביחי שלי, כבד ראייה מנתיבות המשתמש בשירותי הרכבת. ראשי הרשויות דרשו מהממשלה לבטל את רוע הגזירה עד שכל הקו יהיה חשמלי ולא תידרש החלפת רכבות. "יש דרכים אחרות לפתח את תשתיות הרכבת בלי לפגוע באיכות החיים של תושבי הנגב המערבי", אמרו, "ביממה האחרונה מנסים להסביר לנו שהחלפת רכבת הוא עיכוב מינורי וזמני. מאידך לא מעמידים לוח זמנים ריאלי ולא בוחנים אפשרויות אחרות שהעלנו לדיון – העמדת קו ישיר חלופי, עבודה במקטעים, קיזוז הזמנים עם הורדת תחנות אחרות בדרך ועוד פתרונות טובים אחרים. לא נסכים למכבסת מילים של פוליטיקאים כאלה ואחרים. חייבים לפתוח את ההחלטה לדיון מחודש ויפה שעה אחת קודם".

דוידי הוסיף ואמר: "תושבים יקרים, אם טרם חתמתם על העצומה זה הזמן. לא ניתן יד לפגיעה בתושבים שלנו. נמשיך במאבק הצודק עד שתתקבל ההחלטה לא לפתוח את הקו החדש עד שיחשמלו את כולו עד אופקים ובכך ימנעו את המחדל הזה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *