אשכול נגב מערבי למען בני ה-60+

אשכול נגב מערבי למען בני ה-60+

מערך מרכזי אפ 60+ של אשכול נגב מערבי תופס תאוצה עם מגוון סדנאות ופעילויות קבוצתיות, שמעניקות כלים מעשיים ודרכי פעולה מוכחות במגוון תחומי חיים. יו"ר אשכול נגב מערבי וראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "התפקיד שלנו הוא לסייע לפורשים ולתת להם את כל הכלים להתמודדות עם שנות הפנסיה ונמשיך לעשות זאת מכל הלב".

כיום רבים מבני השישים ומעלה שמגיעים לגיל הפרישה נאלצים לעזוב את עבודתם, או בוחרים בזה ונכנסים לתקופת חיים חדשה בריאים, צעירים ברוחם ועם רצון עז להמשיך ולהרגיש משמעותיים.

הפרישה מעולם העבודה היא צעד מורכב ומשמעותי, הכרוך במעבר מסדר יום, מסגרת ותפקיד ברורים, למציאות אחרת, בה הפורשים נדרשים להגדיר לעצמם מטרות ומשמעות חדשות. מחקרים מראים שמעבר זה גורם לרבים לתחושת אי-ודאות ולעיתים גם חוסר משמעות וריקנות.

מאחר והנושאים המטרידים את הפורשים שכיחים ומשותפים לרבים, ומתוך הכרה גם בכוחה המדרבן והתומך של הקבוצה ובערך הרב של יצירת מעגלים חברתיים חדשים, הקים אשכול רשויות נגב מערבי, בראשותו של אלון דוידי ובניהולו של אורי פינטו, את מערך מרכזי אפ 60+, בהם פותחו מגוון סדנאות ופעילויות קבוצתיות העונות בדיוק על השאלות והצרכים החשובים לתושב הפורש. הסדנאות והפעילויות מעניקות כלים מעשיים, חומר לחשיבה ולעשייה ודרכי פעולה מוכחות במגוון תחומי חיים.

מערך מרכזי אפ 60+ נגב מערבי, בהובלתה של שולמית קורצוויל, מציע הדרכה, ייעוץ וליווי אישי לטווח ארוך לכל אדם המעוניין בכך, על מנת להחליף את אי הודאות בידע ובתחושת ביטחון, ולהפוך את כל היתרונות של תקופת הפרישה לנקודת זינוק חדשה.

אפ 60+ נגב מערבי הינו שותפות של המשרד לשוויון חברתי, אשל – ג'וינט ישראל ואשכול רשויות הנגב המערבי ובהפעלת עמותת "שמעיה". השירות מיועד לתושבי רשויות הנגב המערבי: שדרות, נתיבות, אופקים, בני שמעון, שער הנגב, שדות נגב, מרחבים, חוף אשקלון ואשכול ובקרוב גם תושבי רהט ייהנו מהשירות.

השבוע הסתיימה סדנה בנושא "תכנון וניהול תקופת החיים החדשה". תושבים שהשתתפו בסדנה מספרים: "הסדנה שווה כל רגע של השקעה", "הכרתי חברים חדשים ומגוונים ולמדתי על עצמי המון", "חיזקתם את הכוחות שבי להמשיך הלאה ולבחור את הדברים המתאימים לי", "למדתי לתת מקום לעצמי".

בנוסף, במרכז התגבשה קבוצה של מדריכים דיגיטליים בני 60+ בהתנדבות, שישמחו להדריך באופן פרטני וקבוצתי כל מי שמעוניין לשפר את יכולות השימוש שלו בפלאפון או במחשב.

המרכזים ממוקמים בשדרות ובנתיבות והשירות ניתן לכל רשויות הנגב המערבי, מוזמנים ליצור קשר במספר 073-7054011. צוות המרכז הלבבי והמקצועי ישמח להכיר כל תושב שנכנס לתקופת החיים החדשה, לכוון ולתת מידע נוסף.

יו"ר אשכול נגב מערבי וראש עיריית שדרות, אלון דוידי: " הבנו, ראשי הרשויות בנגב מערבי, שחשוב לתמוך ולקדם את המיזם החברתי 'מרכז אפ 60+', מתוך הבנה בחיוניות השירות, כמענה לצרכים הייחודים של אוכלוסיית הפורשים. רבים מהפורשים הם אנשים שעבדו במשך עשרות שנים באותו מקום עבודה. התפקיד שלנו הוא לסייע ולתת להם את כל הכלים להתמודדות עם שנות הפנסיה ונמשיך לעשות זאת מכל הלב".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *