ביוזמת המשפחות: חיילי שדרות קיבלו חבילות ממשפחותיהם

ביוזמת המשפחות:

חיילי שדרות קיבלו חבילות ממשפחותיהם

יוזמה של יחידת הנוער בעיריית שדרות ומרכז הצעירים הצליחה להגיע למחוזות רחוקים במדינתנו ולשמח עשרות חיילי וחיילות צה"ל תושבי העיר – משפחות החיילים ארזו להם חבילות מפנקות ובני הנוער ועובדי עירייה הגיעו עד לבסיסים – ממחנה צנובר ברמת הגולן ועד מחנה סיירים ליד אילת. "נמשיך ללוות את צעירי וצעירות העיר, לפני השירות, במהלכו ואחריו", אמר ראש העיר, אלון דוידי.

ניתן רק לדמיין מה זה לשהות 30 יום מחוץ לבית, בבסיס צבאי ובתקופת קורונה, על שלל השלכותיה. המדינה בסגר בעקבות וירוס הקורונה ובצה"ל הבסיסים סגורים ואין יציאה או כניסה, בחלק מהבסיסים גם לא ידוע עד מתי. נדמה שאין הרבה דברים מנחמים בתקופה הזאת, אך עיריית שדרות ושלוחותיה פועלות רבות למען כלל התושבים במגוון תחומים. ביחידת השירות המשמעותי של יחידת הנוער העירונית באגף נוער וצעירים התעקשו לחשוב מה בכל זאת יכול לשמח את החיילים והחיילות שבשטח. יחד עם מרכז הצעירים העירוני הם הרימו תוך מספר שעות את המיזם המרגש בו חברו למשפחות עשרות החיילים והחיילות שבסגר ונתנו להן את ההזדמנות לשלוח ליקירים שלהן חבילה מלאה בריח של בית, ולא משנה היכן הם נמצאים.

במהלך חול המועד סוכות העבירו המשפחות את החבילות לצוות יחידת הנוער ומרכז הצעירים ומיד עם סיומו של החג, הצוותים יצאו לכל רחבי הארץ: ממחנה צנובר שברמת הגולן, דרך גוש עציון, בסיס חיל הים שבאשדוד, בא"ח צנחנים ליד קיבוץ שומריה ועד מחנה סיירים ליד אילת. חי לוי, אחד מהחיילים, כתב: "גם בתקופה המאתגרת הזו בין סגר לעוצר יציאות, בין בידוד למסעות ואימונים תמיד כיף לקבל משהו שמראה שיש מי שחושב עליך בבית ובעיקר דואג ורוצה לפנק אז תודה ענקית להורים המדהימים! לעריית שדרות, מרכז צעירים יחידת הנוער ולכל מי שיש לו חלק בדבר המיוחד הזה".

סא"ל במילואים אורי שכטר ריגש את בני הנוער כשהעלה פוסט לפייסבוק וכתב:

"איזה יוזמה מדהימה… כשראיתי את הרכב הזה של עיריית שדרות בגוש עציון שאלתי את ירדן שנהג בו הוא עושה בגוש עציון? ירדן ענה: 'אני עובד במחלקת הנוער בעיריית שדרות ביחידה לשירות משמעותי ואנחנו מחלקים חבילות לחיילים בני שדרות מההורים שלהם בכל רחבי הארץ, ממחנה צנובר ברמת הגולן ועד לבסיס שיזפון בדרום הארץ'. את האמת התרגשתי".

יחידת השירות המשמעותי באגף נוער וצעירים של עיריית שדרות פועלת כל השנה ומלווה מועמדים לשירות עוד לפני קבלת הצו הראשון ובמהלך כל שירותם הצבאי. בשיתוף עם אוגדת עזה, משרד הביטחון, ארגון "אחריי" ובתי הספר התיכונים בעיר- היחידה דואגת לתת הכנה והכוונה לשירות משמעותי בצה"ל. החל מהכנה לצו ראשון ויום המאה ועד ליווי במהלך השירות – מענה לאתגרים שעולים מהשטח ועזרה פרטנית בבעיות שונות.

רות בן אבו, רכזת השירות המשמעותי ביחידת הנוער: "זוהי זכות גדולה בשבילי להיות חלק ממערך מורכב שנותן מענה לנערים ונערות בדרך לאחת התקופות המשמעותיות בחייהם. אז לא רק בקורונה, גם בשגרה, חשוב שתדעו שאנחנו כאן עבורכם".

ראש העיר, אלון דוידי: "אני גאה בחיילים ובחיילות שלנו, אנחנו איתכם בכל צעד. אני מודה לכל העובדים המסורים של יחידת הנוער ומרכז הצעירים שהרימו את היוזמה המופלאה הזאת וכמובן לכל משפחות החיילים שהרימו את הכפפה וארזו חבילות על ריח של בית וכל מה שילדיהם אוהבים. נמשיך ללוות את צעירי וצעירות העיר לפני השירות, במהלכו ואחריו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *