ביקור ראשון של שרת הקליטה בשדרות

ביקור ראשון של שרת הקליטה בשדרות

שרת העלייה והקליטה, ח"כ פנינה תמנו שטה, בחרה בעיר שדרות כאחת מהרשויות הראשונות שאליהן תגיע לסיור עבודה. השרה נפגשה עם ראש העיר, אלון דוידי, ועם סגניתו ומחזיקת תיק הקליטה, חוה נחשונוב, וכן עם העולים המתגוררים במתחם "פרץ סנטר" ועוד.

ביום חמישי שעבר הגיעה שרת העלייה והקליטה לביקור עבודה ראשון בשדרות. השרה פתחה את הסיור בפגישה עם ראש העיר, אלון דוידי, ועם סגניתו ומחזיקת תיק הקליטה, חוה נחשונוב, ומנכ"ל העירייה, טל טורן. השרה שוחחה עם דוידי על קליטה מיטבית בכלל התחומים בעיר שדרות. דוידי סיפר לה על העליות הרבות שהגיעו לשדרות, מרוסיה, מקווקז, מאוקראינה, מבוכרה, מאתיופיה וגם קהילת בני המנשה מצפון הודו, ש-100 משפחות ממנה מתגוררות בעיר.

השרה נפגשה עם אזרחים ותיקים שבחרו לגור במרכז הדיור בשדרות של משרד העלייה והקליטה במתחם "פרץ סנטר" ועם צוות מרכז חוסן שמטפח חוסן נפשי ומטפל בחרדות של התושבים וביניהם העולים תוך הנגשה שפתית.

כמו כן, ביקרה השרה תלמידות מקהילת "בני מנשה" בבית ספרן בעיר.

השרה תמנו שטה: "הגעתי לכאן לשמוע על האתגרים שעמם מתמודדים העולים, ביניהם אזרחים ותיקים בייחוד בתקופת הקורונה בה המשרד ליווה כ-13 אלף עולים במרכזי הדיור ברחבי הארץ באמצעות אבטחה קפדנית ודאגה לבריאותם הנפשית והפיזית בסיוע צוות מרכז חוסן מבצע עבודתו נאמנה למען הכלל והעולים בפרט. בשדרות גם פגשתי תלמידות מקהילת בני מנשה שחלק ממשפחותיהם ממתינים שנים ארוכות לעלות לישראל ובעבורי זהו יעד לאומי להשיבם לציון".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "שמחתי מאוד שהשרה פנינה תמנו שטה בחרה לקיים את אחד הסיורים הראשונים שלה בשדרות. שדרות היא עיר קולטת עליה מזה שנים רבות, גרים איתנו עולים מרוסיה, מקווקז, מאתיופיה, מבני המנשה ומגיעים כל הזמן עולים חדשים. נמשיך לקלוט ונמשיך לסייע לכולם ואני משוכנע שנשתף פעולה עם השרה ועם הצוות שלה למען דברים טובים ויפים לעיר בכלל ולעולים בפרט".

 

·       מצורפת ההודעה ותמונות מהביקור. צילום: דוברות עיריית שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *