בית המשפט קיבל את ערעור עיריית שדרות

בית המשפט קיבל את ערעור עיריית שדרות:

"המבקרת פעלה מתוקף תפקידה"

בית המשפט המחוזי בבאר-שבע קיבל את ערעור עיריית שדרות על פסק הדין שניתן לפני שנה וחצי לטובת עובד העירייה לשעבר, יובל חזן, וקבע כי על חזן לשלם הוצאות משפט בסך 20,000 ₪ וכן להחזיר את הכסף שקיבל מהעירייה בעקבות פסק הדין בסך 50,000 ₪. עוד קבע השופט גדעון כי מבקרת העירייה, מירי גלס, פעלה כשורה ולא קיבל את הטענה כי המבקרת שימשה "חותמת גומי".

לאחר שבחודש אוגוסט 2019 קיבל בית משפט השלום באשקלון את תביעתו של עובד העירייה דאז, יובל חזן, נגד העירייה לתשלום פיצויים לפי חוק איסור לשון הרע, הפך השבוע בית המשפט המחוזי בבאר-שבע את פסק הדין, כשקיבל את ערעור העירייה.

בתביעתו טען חזן כי מבקרת העירייה, מירי גלס, פרסמה עליו לשון הרע, כשבמכתב שהגישה לראש העיר בשנת 2014 במסגרת הליך בבית הדין לעבודה, בתקופה שניהל את אגף שפ"ע, כתבה עליו: "במהלך עבודתו, למרות הזדמנויות חוזרות ונשנות שניתנו לו, נתגלה מר חזן כעובד בעייתי, שאגף שפ"ע בניהולו סבל מליקויים רבים… לאור האמור, ולאור מצבה הכספי של העירייה, החליט ראש העיר כי מנכ"ל העירייה הוא זה שישמש בתפקיד מנהל אגף שפ"ע, זאת עד הודע  אחרת… לאור האמור, ולאור כך שאין לי ולבכירי העירייה אמון בעבודתו של מר חזן וכן במר חזן עצמו, הנני מבינה את הנסיבות שמובילות לקיום השימוע ולהשעייתו עד אז". שופט בית משפט השלום באשקלון, עידו כפכפי, קיבל את התביעה וחייב את עיריית שדרות לשלם ליובל חזן פיצויים בסך 30,000 ₪ וכן הוצאות משפט בסך 20,000 ₪ – תשלום שאכן הועבר לחזן.

כאמור, העירייה ערערה על פסק הדין לבית המשפט המחוזי בבאר-שבע באמצעות עו"ד חיים מאיר וביום חמישי שעבר הערעור התקבל. השופט גד גדעון קבע בפסק הדין, כי המבקרת פעלה בתוקף תפקידה, מכיוון שאחד מתפקידיה הוא "לבדוק את פעולות עובדי העירייה".

כתב השופט גדעון וסיכם: "משנקבע לעיל, כי המכתב הוצא על ידי המבקרת במסגרת תפקידה, הרי שלסברתי עומדת לפרסום הגנת ס' 13(9) לחוק, ועל כן, נכון היה לדחות את תביעתו של המשיב (חזן). נוכח המסקנה האמורה, דין הערעור להתקבל".

כעת, נדרש חזן לשאת בהוצאות המשפט של עיריית שדרות בשתי הערכאות בסך 20,000 ₪ וכן להחזיר את הכספים שקיבל מפסק הדין של בימ"ש השלום בסך כ-50,000 ₪.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *