בית ספר הרא"ה בשדרות בתנופת צמיחה

בית ספר הרא"ה בשדרות בתנופת צמיחה

בית הספר המיתולוגי 'הרא"ה המתחדש' בשדרות בעיצומה של עשייה חינוכית נמרצת, המתקיימת לצד צמיחה וגידול במספר התלמידים, ולקראת שנת הלימודים הקרובה, פותח בית הספר כיתה א' שלישית.

בית ספר הרא"ה המתחדש מנה בפתיחתו במבנה הקודם כ-65 תלמידים בלבד והיום, במבנהו החדש בשכונת הכלניות, הוא עומד על 344 תלמידים (גידול של פי 5). בשנת הלימודים הקרובה, תשפ"ד, תיפתח בבית-הספר כיתה א' שלישית. יש לציין, שבתחילת שנת הלימודים הנוכחית עבר בית הספר למיקומו החדש בשכונת הכלניות, למבנה חדשני ומרווח שבנו עיריית שדרות והחברה הכלכלית בעלות של עשרות מיליוני שקלים

אין ספק שהגידול המבורך והתרחבותו הדמוגרפית והפיזית של בית הספר, הינם ציון דרך מצוינת לסמל את העשייה החינוכית הענפה וההשקעה הגדולה של מערכת החינוך העירונית בתלמידי העיר שאינה פוסחת כמובן גם על בית ספר הרא"ה המתחדש שנמצא בעיצומה של עשייה חינוכית נמרצת, המתקיימת לצד צמיחה וגידול במספר התלמידים.

הצמיחה וההתרחבות של בית ספר לא באה בחלל ריק. מדובר באחד מבתי הספר הוותיקים בעיר שעבר מהלך התחדשות מקיף וכיום מאגם בתוכו תוכניות ומענים בית ספריים, בהן מערכת החינוך העירונית משקיעה רבות, דוגמת אמירים, מייקרים, רובוטיקה, תלמידים מתנסים בהוראה, סייבר, מדיה דיגיטלית, אקדמיה של חוסן בשיתוף חמדת, סיירת משנה, ממאלף למאולף, מקהלה-זמר עברי, ליגת ערכים, שער שוויון, שוות-תוכנית מנהיגות לבנות ועוד שלל תוכניות בית ספריות שמוביל מנהל בית הספר, אריק אזולאי שכאמור, מאז הגיע לנהל את בית הספר, לפני כ-12 שנים, הביא אותו לצמיחה ופריחה.

אחת מהתוכניות החינוכיות שפועלות בבית הספר היא תוכנית "אמירים", המיועדת לטיפוח הצטיינות ומצוינות ומבוססת על מודל של פרופ' רנזולי (SEM) – מודל ההעשרה המשולש הבית-ספרי. זאת, במטרה לטפח את התלמידים המצטיינים בבית הספר, לעודד תרבות של מצוינות בית ספרית ולקדם מענים מותאמים לתלמידים הללו במערך הבית ספרי וגם בכיתות האם.

במסגרת פרויקט זה, השתתפו תלמידי בית ספר הרא"ה בערב שיא למצוינות עירונית בשדרות. התלמידים הציגו את הקורס "מדענים צעירים" ולימדו כיצד אפשר לנפח בלון ללא אוויר, להכין גלידה ללא מקפיא.

בפן החברתי והתרבותי, בית ספר הרא"ה הפיק 'שירת המונים', יום שלם שכולו שירה, השיר שנבחר – "איש וכינור" של חיים אוליאל ומיכה ביטון, תושבי העיר שדרות. בית הספר לבש חג. הצילומים נפרסו לשני חלקים מהותיים. החלק הראשון התרחש בשעות הבוקר, התלמידים צולמו בעת תפילת השחר, בהפסקה פעילה גדושה בתחנות של ספורט, וכמובן בעת השירה.

בקהילת בית הספר, הורים, מורים והנהגת ההורים ביקשו להודות לראש העיר ולמ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, ולמנהל אגף החינוך, גיל חדש שהשתתפו בשירת ההמונים ושרו יחד עם התלמידים המקסימים.

לעת ערב, הגיעו ההורים יחד עם ילדיהם. נעשו חזרות למספר קולות, ואז בוצעה השירה ההמונית של כולם יחד. התוצר הסופי מעיד על פעילות משמעותית, חווייתית, מגבשת, קהילתית שחוברה בשיר קסום שכל כך מאפיין את העיר שדרות.

מנהל בית הספר, אריק אזולאי: "אנו מאמינים שכל תלמיד בבית ספרנו אמור לקבל מענה מותאם. אנו משתדלים לתפור חליפה לכל תלמיד בחוט של אהבה. זה המוטו, וכך אנו פועלים. אנו בוחרים את הפרויקטים  לבית ספרנו מתוך חשיבה ושיקול דעת כאשר כל פרויקט שנבחר נותן מענה ומתאים לתלמידנו היקרים. עם סיומה של שנת לימודים פורייה, אאחל חופשה שקטה ובטוחה לכל תלמידנו ולכל התלמידים היקרים בארצנו".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *