בעוד כשנה וחצי – תלמידי 'גוטוירט' יעברו למבנה חדשני

בעוד כשנה וחצי – תלמידי 'גוטוירט'

יעברו למבנה חדשני

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הביא לאישור ישיבת המליאה השבוע תוספת תקציב בסך 20 מיליון שקלים להשלמת בניית המבנה החדש למקיף הכללי, מה שיאפשר את מעברם של כלל תלמידי בית-הספר בו זמנית למבנה.

מליאת מועצת העיר התכנסה ביום רביעי השבוע ואישרה עשרות פרויקטים בעשרות מיליוני שקלים להמשך פיתוח העיר, ביניהם השלמת ההרשאה לבינוי המקיף הכללי החדש. בסך-הכל קיבלה העירייה כ-57 מיליון שקלים ממשרד החינוך לטובת הפרויקט והוא צפוי להתחיל באכלוס בעוד כשנה וחצי (שנת הלימודים תשפ"ד).

המקיף החדש, אותו מפעילה רשת אמי"ת בשיתוף עיריית שדרות, יהיה התיכון החדשני בישראל והראשון במדינה שייבנה ויפעל בשיטת ה"גוגיה". הקירות של כל הכיתות ושל חדר המורים בתיכון החדש יהיו מזכוכית –  שקופים  לגמרי. זהו התיכון הראשון בארץ שייבנה במתכונת של בתי ספר מודרניים מהעולם. התיכון השקוף יהיה בנוי בצורה גמישה, עם מרחבים שבהם תלמד ביחד כל שכבה – 150 תלמידים במרחב אחד.

'גוגיה' הוא מיזם ייחודי של רשת אמי"ת שמגמתו שינוי תרבותי במערכת החינוך – 'מבתי חינוך – לקהילות חינוכיות לומדות'. זאת, על ידי יצירת תרבות חינוכית חדשה, שתצמיח תלמיד בעל ערכים, בעל מוטיבציה ללמידה ובעל כלים ומיומנויות המותאמים למאה ה-21. לאור השיטה החדשנית, מורי בית הספר יעברו תהליך להתאמת ההוראה שיתקיים במהלך שלוש שנים.

כזכור, בחודש שעבר דיווחנו על כך שבימים אלה נמצאת הבנייה בעיצומה ובמקום סיירו ראש העיר, אלון דוידי, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, מהנדס העירייה, חגי כהן, ומנהל מינהלת הסכם הגג, אריה כהן, באתרי הבניה של בתי הספר כדי לראות את העבודות מקרוב ולהתרשם מהתקדמות הבניה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "בניית המקיף הכללי החדש היא אחד היעדים החשובים בחזון החינוך העירוני של שדרות בהקמת מרחבי למידה מתקדמים והוא יהיה התיכון החדשני בישראל והראשון במדינה שיפעל בשיטת ה'גוגיה' הייחודית".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "נמשיך לפעול למען ילדי ותלמידי שדרות על מנת להעניק לתלמיד העיר חווית למידה איכותית ומקצועית. זה המקום לומר תודה לראש העיר על גיוס הנשאבים והתקציבים והדחיפה המתמדת לפיתוח ועשייה בכל התחומים כשהחינוך בראש סדר העדיפויות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *