בעוד מספר חודשים – בי"ס חדש בשדרות

בעוד מספר חודשים – בי"ס חדש בשדרות

עיריית שדרות נמצאת בימים אלה בעיצומן של העבודות להשלמת המבנה של בית-ספר 'ראשית', שנבנה בסטנדרטים גבוהים ומותאמים ללמידה עכשווית של המאה ה-21.

לפני שנתיים פתחה עיריית שדרות שני בתי ספר חדשים: 'ראשית' (בי"ס תורני לבנות) ו'נריה' (תורני חדשני). שני בתי הספר הללו ממוקמים במבנים של בתי ספר קיימים ('מדעים אלון' ובגב של 'אורות אליהו' בהתאמה) עד שיאוכלסו במבנים החדשים אותם מקימה העירייה.

בימים אלה עבודות בניית בית-ספר 'ראשית' בשכונת נאות השקמה נמצאות בתנופה והשלד לקראת סיום.

בית-ספר זה יצטרף בקרוב לקריית בתי הספר ברחוב האקדמיה, זאת לאחר המשאבים שגייסה הנהגת העיר בעבודה מאומצת מול משרד החינוך.

גודל בית הספר 'ראשית' כ-3,000 מ"ר ובו 18 כיתות אם, חדרי ספח, מעבדות ואולם כינוסים. עלות הבינוי של בית הספר מוערכת בכ-15 מיליון שקלים מתקציב משרד החינוך ועיריית שדרות, המבנה מעוצב ומתוכנן ברמה גבוהה ויאובזר במיטב השכלולים המותאמים ללמידה העדכנית.

בית ספר 'ראשית' נבנה במבנה מיוחד, בעיצוב של 3 פטריות כאשר שני מבנים יהיו בעלי קומה ראשונה גדולה יותר בשטח מקומת הקרקע, כך שיהיה מרחב מוצל על הקרקע וזה יאפשר לתלמידות מרחב נוח יותר לשהייה בהפסקות וייתן מענה למשחקי החצר של הילדות.

המבנה השלישי יהיה בן קומה אחת, אך הוא תוכנן כך שניתן יהיה להגיע לגג המבנה ולאפשר לתלמידים מרחב נוסף למשחקים ושהייה נעימה ונוחה יותר בהפסקות ובפעילויות בית הספר. צורת בינוי זו תוכל לאפשר ניצול גדול של המרחב עם אפשרות למשחק על הקרקע ומעל הקרקע. המבנה בן קומה אחת ישמש את תלמידות כיתות א'-ב'. בנוסף לבינוי הכיתות תהיה חצר רחבה עם אזור התכנסות, מתקני חצר, מגרש כדורסל ועוד. עיצוב המבנים הוא בצורה מעוגלת עם רמת גימור מיוחדת בחזיתות המבנים.

בעיריית שדרות אומרים: "חשוב לנו שהתלמידים ילמדו במבנים חדישים, משוכללים ומאובזרים בהתאמה לחדשנות ולקדמה העכשווית וזאת כדי שיהיה להם את כל הכלים להצליח בלימודים מתוך סביבה נעימה ומרחבי למידה עדכניים וחדשניים. נמשיך לעשות הכל בכדי להעניק לילדינו את החינוך הטוב ביותר".

עוד אומרים באגף החינוך: "התחדשות בתי הספר בעיר ובנייתם בסטנדרטים הגבוהים ביותר הם יותר מאלף עדים לפריחה ותנופת עשייה חינוכית מדהימה ומלאת הישגים, על מנת למצות את הפוטנציאל של כל תלמיד ותלמידה. נמשיך לפעול למען ילדי ותלמידי שדרות ולהעניק להם חווית למידה איכותית ומקצועית".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *