בעקבות התקף האלרגיה שהסתיים במוות– עיריית שדרות תציב ערכות מצילות חיים בעסקים

בעקבות התקף האלרגיה שהסתיים במוות–

עיריית שדרות תציב ערכות מצילות חיים בעסקים

המקרה הטרגי של אושר דרעי ז"ל, בת ה-22 מחצור הגלילית, שמתה כתוצאה מאכילת קינוח חלבי במסעדה, לא הותיר עין אחת יבשה. אם היה במסעדה מזרק אפיפן, כנראה שחייה של אושר היו ניצלים. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הנחה להתקין בכל בית עסק לממכר מזון בעיר ערכה להצלת חיים, הכוללת מזרק אפיפן.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הודיע השבוע על כוונתו לפעול לחלוקת ערכות מצילות חיים בבתי עסק בעיר. זאת, בעקבות מותה הטרגי של אושר דרעי ז"ל, צעירה בת 22 מחצור הגלילית, אשר סבלה מאלרגיה למוצרי חלב, אכלה במסעדה בשרית בראש פינה ובעקבות טעות של עובד, הקינוח אותו אכלה הכיל מוצר חלבי והיא נפטרה כתוצאה מהתקף אלרגיה.

המקרה של אושר זעזע רבים במדינה ועלתה הסוגייה בדבר החזקת מזרק אפיפן (אדרנלין) בכל בית עסק, על מנת לתת טיפול מיידי בעת התקף אלרגיה.

דוידי הנחה את מנהלת תחום קידום העסקים בעירייה, לירון זוהר רבינוביץ', לקדם ולרכוש ערכות הסברה הכוללות מזרקי אפיפן לטיפול באלרגיות מסוכנות, עבור בתי עסק לממכר מזון בעיר.

מזרק אדרנלין (אפינפרין) אוטומטי הוא מזרק לשימוש עצמי המיועד לטיפול בתגובה אלרגית קשה.

במזרק ישנה כמות מדודה של אדרנלין. הזרקת האדרנלין לירך גורמת להרפיית שרירי הנשימה וכיווץ כלי הדם ומאפשרת מרווח זמן עד לקבלת טיפול בבית החולים. מדובר בפעולה מצילת חיים שיש לבצע בשטח, באופן מיידי, שכן הידרדרות תופעות האלרגיה עד למצב של חנק ומוות עשויה להימשך דקות מעטות.

הערכות מיועדות לתלייה בבית העסק וכוללות הסבר קצר על השימוש במזרק וכן הנחיות לזיהוי אלרגיה וזאת לטובת הגברת המודעות באוכלוסייה וכן לשימוש בעת התקף של סועד בבית העסק.

חלוקת הערכות תלווה בקמפיין להגברת המודעות בקרב תושבי העיר לזיהוי מצבי סיכון אלה.

חשוב לציין, כי אגף החינוך בעירייה פעל מול גני הילדים ובתי הספר בעיר לחידוד הנהלים ווידוא שהחוק להחזקת מזרקי אפיפן במוסדות החינוך מיושם כהלכה.

"קשה עד בלתי נתפס לעכל את המוות המצער והמיותר של אושר ז"ל", אמר דוידי. "אנו נסב תשומת לב לעניין המודעות לאנשים אלרגיים ולמזון אותו מספקים להם וכן לאפשרות של כל אחד ואחת מאיתנו לסייע בהינתן התקף אלרגיה על-ידי שימוש במזרק אפיפן שיוצב בכל עסק לממכר מזון".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *