בקרוב בשדרות: "הבית להורות"

בקרוב בשדרות: "הבית להורות"

בהשקעה של מיליוני שקלים, מוקם בימים אלה במרכז העיר שדרות "הבית להורות" שיספק שירות בתחום ההורות להורים תושבי העיר ולהורים שילדיהם לומדים במסגרות הגיל הרך ובבתי-הספר בעיר.

ידוע לכולם שהורות היא אחד האתגרים ההתפתחותיים המורכבים והתובעניים ביותר עבור רובנו. לא הוכשרנו לכך מעולם, כוונותינו טובות אך המציאות תמיד מפתיעה.

עיריית שדרות, באמצעות השירות הפסיכולוגי-חינוכי (שפ"ח), יזמה והובילה את מיזם "בית להורות" שיצא לדרך לפני כ-4 שנים. הבית להורות מספק להורים מפגשי הדרכה אישיים וכן מעניק העשרה בתחום ההורות במסגרת הרצאות, סדנאות וימי עיון.

לפני מספר חודשים יצא לדרך השלב השני והמשמעותי – בניית מבנה פיזי של "הבית להורות". "בית להורות" שם לו למטרה להעלות את נושא ההורות והמשפחה לסדר היום ולסייע להורים במילוי תפקידם החשוב והמאתגר. המקום מזהה בהורים את המשאב העיקרי בטיפוח והכנת ילדיהם לחיים ויפעל לקידום הורות מטפחת ומיטיבה, תוך הקניית כלים מעשיים לשיפור יכולת ההכלה וההובלה של ההורים את ילדיהם. פעולותיהם של מפעילי "הבית להורות" מתמקדות בהדרכת הורים ומתן העשרה בתחום ההורות במסגרת הרצאות, סדנאות וימי עיון. תוכניות ה"בית" כוללות התייחסות לרב-תרבותיות והוא חותר להנכיח ולהנגיש את השירות להורים בכל רחבי העיר ולתרום לביסוס השפ"ח בשדרות כגוף האמון על תחום ההורות והדרכת הורים בפרט.

המבנה שמוקם הוא במרכז העיר, ברחוב הרצל, סמוך למבנה החדש של מרכז חוסן, על שטח של 440 מ"ר עם חדרי טיפול, חדרי צוות, כיתות לימוד ואולם כינוסים ל-130 איש וכן חצר פטיו פנימית לשיפור השהות במקום. אדריכל הפרויקט הוא אבירם דותן.

בין השירותים שיינתנו במרכז: הדרכת הורים – מדריכי ההורים נפגשים עם ההורים אחת לשבוע למשך כשעה. המפגשים כוללים מיפוי של המצב וחמישה מפגשי הדרכה. ההדרכה מכוונת לקדם העצמת תחושת המסוגלות ההורית; חיזוק הקשר בין ההורים לבין ילדם; קידום מערכת יחסים (הורה – ילד) יציבה, תומכת ומכבדת והקניית כלים בסיסיים להורים להתנהלות בשגרה ולטיפול במשבר.

במקום יהיו סדנאות, הרצאות וקבוצות במגוון נושאים וכן השתלמויות לצוותים חינוכיים.

הצוות כולל פסיכולוגים ומתמחים בפסיכולוגיה חינוכית ואנשי מקצוע בעלי הכשרה ורקע רלוונטי בטיפול ו/או להדרכת הורים. המרצים – אנשים מומחים ומוכרים בתחומם.

ראש העיר, אלון דוידי: "אני שמח שאנו יוצאים לדרך עם בנייתו של 'הבית להורות', בית שיהווה מקום מזמין ועשיר בפעילויות לאבות ואימהות. הבית הזה יעזור לכולנו להיות הורים טובים יותר לילדים היקרים שלנו ולנצל את זמן האיכות איתם לטובה".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "הבית להורות פועל כבר מזה ארבע שנים במתכונת של הרצאות וסדנאות בתוך בתי הספר ומעתה הפעילות המבורכת הזו תורחב ויהיה לה עוגן משמעותי, עם מרחב להרצאות, סדנאות והתיעצויות. תודה לראש העיר אלון דוידי על הדחיפה וקידום התחום החשוב הזה, ועל גיוס המשאבים והתקציבים לטובת הבית להורות. תודה לצוות השירות הפסיכולוגי החינוכי בהובלת הגר רוטבאום, מנהלת השפ"ח".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *