בקרוב: הכלניות יפרחו בשדרות

בקרוב: הכלניות יפרחו בשדרות

מרבדים אדומים: השבוע הושלמה זריעתן של 14 אלף פקעות של כלניות בסמוך ל'מצפה שדרות' (גבעת קובי). הפרויקט מתבצע על-ידי עיריית שדרות, בשיתוף איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון והמשרד להגנת הסביבה. המטרה היא שבפסטיבל 'דרום אדום' הקרוב תושבי העיר ומבקרים מרחבי הארץ יוכלו להנות מפריחת הכלניות גם בשדרות.

הכלנית נבחרה לפרח הלאומי של מדינת ישראל ועל-פי סקר שערכה החברה להגנת הטבע, היא הפרח המוכר והאהוב ביותר בקרב הישראלים. כמדי שנה, בין החודשים ינואר עד אפריל הכלניות פורחות מצפון הארץ ועד הר הנגב ועשרות אלפים מגיעים על מנת להנות מהפריחה המרהיבה בנגב המערבי. כאמור, הכלנית יוצרת מרבדים עצומים שצבעם אדום עז ואותה פריחה היא ההשראה לפסטיבל הכלניות 'דרום אדום' שמפיקה עמותת 'שקמה בשור' בשיתוף הרשויות המקומיות באזור.

השנה, גם בעיר שדרות יוכלו להנות התושבים והמבקרים מפריחת הכלניות וזאת בעקבות זריעת 14 אלף פקעות של כלניות. חשוב לציין, כי הרעיון נולד לפני כשנה כאשר תלמידי בית ספר יסודי נפגשו עם ראש העיר, אלון דוידי, וסיפרו לו על חלומם- מרבדי כלניות גם בשדרות. כתוצאה מכך נוצר פרויקט 'שתילת כלניות' בשיתוף איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון, המשרד להגנת הסביבה, אגף איכות הסביבה בעיריית שדרות ותיירות שדרות.

לאחר ההחלטה לזרוע פקעות של כלניות בשדרות, הוקם צוות מיוחד בהובלת ראש העיר, אלון דוידי, מנהל אגף איכות הסביבה, גל ידעי, רכזת חינוך סביבתי באיגוד, ניצן בן טל, אגרונום מומחה ואנשי מקצוע על מנת לבחור את השטח המתאים ביותר לזריעה. השטח הנבחר הינו השטח שבסמוך ל'מצפה שדרות' (גבעת קובי). מלבד הסמליות של המקום והיותו מוקד עלייה לרגל בקרב מבקרים בעיר, מדובר על שטח נרחב בסמוך לכביש הראשי 34 שיתמלא בקרוב במרבדים אדומים. יחד עם זאת, האחראים על זריעת הפקעות הינם בני הנוער מבתי-הספר התיכון בעיר שהגיעו במסגרת הבית ספרית ככיתה על מנת לזרוע כלניות. השאיפה היא שכעת עם הגשמים הצפויים, בפברואר הקרוב השטח יצבע באדום ותושבי העיר ומבקרים מכל הארץ יוכלו להגיע ולהנות משלל הדברים והתכנים שהעיר שדרות מציעה. בנוסף, נזרעו באזור זרעים של פרחי בר נוספים, כמו פרגים ורקפות.

ראש העיר, אלון דוידי: "שדרות היא עיר שמגשימה חלומות! במיוחד בשל כך התחלנו לזרוע פקעות של כלניות על מנת שהעיר שדרות תתמלא במרבדים אדומים. תודה לשותפים בפרויקט, לאיגוד ערים, למשרד להגנת הסביבה, לאגף איכות הסביבה וכמובן לבני הנוער המדהימים שלנו שעוזרים לזרוע ולהפוך את העיר לאדומה ביופייה".

 

 

 

 

  • צילומים: עיריית שדרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *