בשדרות חגגו את 'חודש האזרח הוותיק'

בשדרות חגגו את 'חודש האזרח הוותיק'

עיריית שדרות והמתנ"ס העירוני מציינים בימים אלה את חודש האזרח הוותיק בחגיגות, מופעים ופעילויות לגיל השלישי.

חודש האזרח הוותיק בשדרות כבר מזמן לא רגיל. מדי שנה העיר שדרות מצטרפת לחגיגות ומציינת את חודש האזרח הוותיק, עם מגוון אירועים לגיל השלישי המוצעים בחינם או בעלויות מסובסדות.

אחת המטרות שהציב ראש העיר אלון דוידי היא לדאוג לרווחתם האישית ולהעשיר את עולמם. לשם כך פועלים כל העת הצוותים המקצועיים בעירייה ובמתנ"ס ומקדישים משאבים רבים לטובתם ורווחתם של בני הגיל השלישי במטרה להעשיר את זמנם בנושאי תרבות, אומנות ופעילות פנאי ומקיימים אירועים ייעודיים לאורך כל השנה, המחזקים, בין היתר, את הקשר הבין דורי, ומעצימים את הקשר הקהילתי של האזרח הוותיק עם העיר ותושביה הצעירים והמבוגרים כאחד.

בתחילת החודש הגיעו גמלאי העיר לשוק העירוני ואת פניהם קיבלו צוות גמלאים ונהנים של העירייה והמתנ"ס יחד עם ראש העיר, אלון דוידי, וקיבלו פרחי וורדים לרגל פתיחת 'החודש שלהם'. בהמשך החודש התקיימה מחווה מרגשת למרותקות בית כשהן קיבלו טיפולי פנים וטיפוח מפנקים. כמו כן, התקיימה סדנה לחיזוק הקשר המשפחתי בגיל השלישי לאזרחים הוותיקים ולבני משפחתם.

גולת הכותרת של חגיגות חודש האזרח הוותיק, הוא האירוע המרכזי – המופע של יואב יצחק שהתקיים באולם המופעים של המתנ"ס בהשתתפות הנהגת העיר.

השבוע התקיימה סדנת אומנות ויצירה משותפת למרותקי בית ולמטפלים הסיעודיים במרכז חוסן ולמחרת הגיע השף תומר תומס לסדנת בישול בבית הידידות שעבר מייקאובר ושודרג.

בשבוע הקרוב יתקיים טיול לקברי צדיקים בצפון, צפת, מירון ועמוקה, בשילוב סיור במוזיאון 'דונה גרציה' ובנוסף יציינו שנה לפתיחת מרכז יום לאזרח הוותיק ע"ש שרת שהקימה עיריית שדרות בהשקעה של מיליוני שקלים.

ראש העיר, אלון דוידי: "כמו שאתם יודעים חודש נובמבר הינו חודש האזרח הוותיק, אבל אנחנו פועלים במהלך השנה כולה לקידום יוזמות ופרויקטים רבים עבור בני הגיל השלישי, במטרה להעניק להם איכות חיים ורמת שירותים מיטבית במכלול התחומים המקיפים את שגרת יומם בתרבות, בפנאי, בבריאות ועוד, תוך שמירה על כבודם, טיפוח איכות חייהם ומעורבותם החברתית בקהילה. ברוח זו נמשיך לפעול למענם גם בהמשך ולאחל לכולם בריאות איתנה ואריכות ימים".

סגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה: "האזרחים הוותיקים בעירנו מהווים ציבור חשוב ומרכזי וראויים לתשומת לב מיוחדת והערכה רבה על פועלם למען כינון המדינה והתפתחות העיר. לרגל חודש האזרח הוותיק, איגדנו את כל הפעילויות, השירותים והאירועים. אך עבודתנו לא מסתכמת בחודש זה. חטיבת הגמלאים במתנ"ס וצוות הגמלאים באגף לשירותים חברתיים בעירייה פועלים לאורך כל השנה למען האזרחים הוותיקים. נמשיך להקשיב לרחשי ליבכם ולפעול למענכם ואני מאחל לכולכם עוד שנים רבות של עשייה ויצירה, בריאות, ונחת".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, עו"ד אלונה רבינוביץ' אליהו: "אנו פועלים בכל ימות השנה בכל האמצעים, הכלים והפלטפורמות למען קהילת האזרחים הוותיקים בעיר. אני רוצה להודות לאגף שירותים חברתיים-קהילתיים ולכל מי שלוקחים חלק בפעילויות החשובות שאנו מקיימים לגיל השלישי, אנו נמשיך לפעול בנחישות למען האזרחים הוותיקים שלנו".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *