בשדרות לומדים מרחוק

בשדרות לומדים מרחוק

תלמידי בתי הספר בשדרות החלו השבוע ללמוד בפלטפורמה של למידה מרחוק ועבור כך הנחה ראש העיר, אלון דוידי, את אגף החינוך להקים מרכז סיוע תקדימי, חכם ומתקדם לטובת העניין. דוידי: "החינוך הוא בראש סדר העדיפויות שלנו ואנו עושים הכל, כולל פעולות חסרות תקדים לטובת התושבים והתלמידים".

בימים אלו, אזרחי המדינה נאלצים להתמודד עם מציאות חדשה, הקשורה להתפשטות נגיף הקורונה בישראל. מדובר במציאות בלתי מוכרת שההתמודדות עמה כרוכה בהמון אי ודאות. יחד עם זאת, חשוב לשמור ככל שניתן על שגרה ולתכננה כראוי.

במסגרת החלטת משרד החינוך להפעיל החל מיום שני השבוע "למידה מרחוק" בבתי הספר, הנחה ראש העיר, אלון דוידי, את אגף החינוך להקים מרכז סיוע תקדימי ללמידה מרחוק במרכז המדעי, הכולל מערכות חכמות ומתקדמות, סיוע בהקלטות וניהול שיעורים מרחוק וגם סיוע טכני בהכנת כל הנדרש על מנת לספק פלטפורמה ידידותית ללמידה מרחוק.

במרכז המדעי פועל חדר מצב, אליו מתכנסים צוותי החינוך ומנהלי בתי הספר והתיכונים יחד עם סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, לישיבות והכנת מערכי לימוד, הערכות מצב ובקרה תפעולית. במסגרת זו כאמור, מקבלים צוותי החינוך סל רחב של כלים והכוונה לשימוש במערכות דיגיטליות חדשניות ועזרים טכנולוגיים להוראה מרחוק.

חשוב לציין שההורים, התלמידים וגם צוותי ההוראה נמצאים בחוסר וודאות מתמשך בעקבות המצב, על אף שתושבי שדרות מתורגלים לשמירה על שגרת חיים בתקופות חירום עקב המצב הביטחוני. במערכת החינוך בעיר, מבקשים להבהיר כי חשוב במידה רבה להסביר לתלמידים את חשיבות השמירה על היגיינה אישית גבוהה ככל שניתן.

בנוסף, להסביר את חשיבות ההקפדה על הנחיות משרד הבריאות, וכן לשדר להם לשם מה אנו נוהגים כך, שהשבתת מערכת החינוך מתרחשת על מנת לשמור על בריאות הציבור ובמיוחד אנשים בקבוצות סיכון, צמצום הפצת הנגיף ומניעת התפשטותו הוא הדבר הכי חשוב..

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "מערכת החינוך בשדרות ערוכה ללמידה מרחוק. מדובר בימים לא פשוטים עבור כולנו והעירייה נמצאת כאן תמיד על מנת לתת את המענה הטוב ביותר לכל צורך ומעודדת ככל שניתן שמירה על סולידריות וערבות הדדית. אני מלא בהערכה עצומה על המשמעת העצמית שהציבור בעיר מפגין וסמוך ובטוח שנתגבר על המשבר ונצא ממנו מחוזקים."

סגן ראש עיריית שדרות, אלעד קלימי: "אמנם אנחנו למודי מצבי חירום, אך זהו מצב חירום מסוג שונה. גם כאן, אנו עושים הכל כדי להקל על המורים, התלמידים וההורים, ועדיין לשמור על למידה איכותית וטובה ככל שניתן, על ידי הפעלת מערכת הלמידה מרחוק, שמאפשרת גם לשמר את הקשר בין הצוותים לתלמידים וגם לאפשר מסגרת למידה שתשמור על הרצף בזמן שבתי הספר סגורים. כל זאת אנו מקיימים תוך שמירה קפדנית על הנחיות משרד הבריאות. נאחל ונייחל שהמצב הזה יהיה מאחורינו וכולנו נחזור לשגרת החיים שלנו בע"ה".

 

·       מצורפת ההודעה ותמונה של סגן רה"ע עם מנהלים. צילום: עיריית שדרות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *