בשדרות עושים כבוד לדור המייסדים

בשדרות עושים כבוד לדור המייסדים

זו השנה השביעית לפעילות מיזם "שדרות לדורות", המחבר בין בני נוער לבין קשישי העיר. אירוע השיא של הפרויקט "קפה גוטוירט" התקיים השבוע ובו השתתפו עשרות קשישים ובני נוער. ראש העיר, אלון דוידי: "החיבור הבין דורי בין הנוער לקשישים הינו בעל ערך גבוה. יש לנו עניין רב להפגיש את בני הנוער עמם ועם המורשת שלהם".

ביוזמת עיריית שדרות להגברת ערכים וזהות יהודית בקרב בני נוער, הוקם מיזם "שדרות לדורות". במסגרת המיזם, מתנדבים בני נוער בפעילויות המערבות את קשישי העיר ויוצרות חיבור בין הדורות השונים. ביום שלישי התקיים אירוע "קפה גוטוירט", שבמסגרתו הגיעו עשרות קשישים בשעות אחר הצהריים למקיף כללי ע"ש גוטוירט, שם התקיימה קבלת פנים חמה של תלמידי שכבה ט' שאירחו את ותיקי העיר ואף הגישו ו'מילצרו' לקשישים קפה וכיבוד, והפתיעו במופע ריקודים, שירים וברכות לכבודם של הוותיקים. בסיום המופע, קיבלו הוותיקים שי מהתלמידים לכבוד סיום השנה בפרויקט.

האירוע התקיים בנוכחות ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, עו"ד אלונה רבינוביץ' אליהו, מנהל מקיף כללי ע"ש גוטוירט, אדי דגן והצוות החינוכי. 

במהלך השנה, חברו רשת המועדונים "גמלאים ונהנים" יחד עם מנחה התוכנית, הרב משה שחור, לפרויקט שבו התקיימו מספר פעילויות במהלך השנה; חלוקת תפוח בדבש לכבוד ראש השנה על ידי בני נוער מהתיכונים בעיר לקשישים בביתם, התנדבות של בני הנוער במקומות שונים בעיר כמו סיוע לקשישים בקניות בימי השוק בעיר, הדלקת נרות חנוכה בבתי קשישים, 'משהו קטן וטוב' – אפיית חלות בזום וחלוקתן לקשישים, 'יום העליות' בזום משותף בו הוותיקים שיתפו וסיפרו על קשיי העלייה בשנות ה-50-60, בפורים התקיים מבצע משלוחי מנות שהתלמידים הכינו לוותיקים ועוד.

ראש עיריית שדרות אלון דוידי: "החיבור הבין דורי הנוצר בין בני הנוער לבין הקשישים הינו חיבור בעל ערך גבוה. לגמלאי שדרות, שרובם ראשוני תושביה, ישנו עולם ערכי עשיר ומיוחד ויש לנו עניין רב להפגיש את בני הנוער עמם ועם המורשת שלהם".

מ"מ ראש העיר ומחזיק החינוך, אלעד קלימי: "בני הנוער מוכיחים את עצמם כגורם שיש בכוחו לפעול, לשנות ולהוביל. כשהגינו את הרעיון ויזמנו את התוכנית, לא שיערתי שהיא תצליח בגדול. אני שמח לראות את רמת המוטיבציה של בני הנוער לתרום לקהילה ולהיות מעורבים בעשייה החברתית. אלו הם פניה של העיר שדרות ושל הקהילה החמה והמיוחדת שבה".

הרב משה שחור, נציג הפרויקט: "בתהילים כתוב 'דור לדור ישבח מעשיך', זה כל כך מרגש לראות את תלמידי בית הספר מצדיעים לגמלאי שדרות ומארחים אותם בכבוד והערכה רבים. פשוט נפלא לראות את בית הספר מוסב לבית קפה – 'קפה גוטוירט' בו התלמידים ממלצרים ומגישים מאפים ושתייה לגמלאים. זה מחבר בין הדורות ומחזק אצל בני הנוער את ערכי הנתינה והכבוד הכה חשובים לעיצובם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *