בשדרות- פיצוי לעסקים שנפגעו במבצע 'מגן וחץ'

בשדרות- פיצוי לעסקים שנפגעו במבצע 'מגן וחץ'

מתווה סיוע לבעלי עסקים ותעשיינים: עיריית שדרות הקימה מוקד מידע 6150* שיסייע לבעלי העסקים בעיר על מנת לקבל פיצויים בגין הנזק שנגרם בעקבות מבצע 'מגן וחץ'. 

ימים לא פשוטים כלל עברו על כוחותינו בעורף. המבצע 'מגן וחץ' נמשך כחמישה ימים, אך בעלי עסקים רבים ותעשיינים נפגעו במהלך הלחימה. כמו תמיד, הצלחנו לעבור את הסבב הודות לעבודה מאורגנת ומסודרת של עיריית שדרות ע"י צוותי התערבות עירוניים. בהתאם לכך, הרשות יחד עם מרכז החוסן המקומי ערכו אומדן נזקים על מנת לפצות ולסייע לעסקים בשדרות.

ביום ראשון בבוקר עם כניסת ההפוגה אל פועל, הונחתה היחידה לקידום עסקים של עיריית שדרות לבצע סקר מהיר בין התעשיינים ובעלי העסקים בעיר ולהבין את היקף הנזק. כאמור, הסקר היה מקיף וזוהו בו פערים לא קטנים במספר היבטים. ביניהם, נזקים כתוצאה מימי עבודה של עובדים שלא הצליחו להגיע לעבוד, סחורות טריות שנפגמו עקב אי יכולת שינוע, ביטול הזמנות לאירועים, נזק פיזי כתוצאה מירי רקטי, ירידה בפדיון ועוד. בעקבות כך, עיריית שדרות פנתה מיידית אל לשכת שר האוצר על מנת שזו תקצה אדם מטעם רשות המיסים שישב בימים הקרובים בבית לעסקים של עיריית שדרות ויסייע לכל בעל עסק בכתיבת בקשות להחזר כספי בגין נזק אשר הגיע כתוצאה ממבצע 'מגן וחץ'.

חשוב לציין כי במבצעים קודמים, רבים מבעלי העסקים שילמו לא מעט כסף למשרדי רואי חשבון ויועצים אחרים וזאת כדי שאלו ימלאו עבורם את טופס הבקשה. בשירות החדש שיינתן מעכשיו על ידי העירייה, יוכלו בעלי העסקים שירצו בכך לקבל את השירות ללא עלות וממש פה בעיר. כתיבת הבקשות לפיצויים ומתן מענה לכל השאלות בנושא במס' 6150*

מנהל האגף לפיתוח כלכלי- תעסוקתי, יגאל ברכה: "בשדרות אנו פועלים למען התושבים ודואגים לרווחת בעלי העסקים. נפגשנו עם מנהלת הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, נעמי היימן רייש שנרתמה באופן מהיר ומיידי למשימה והקצתה שירות של מענה לשאלות הבהרה לבעלי עסקים. אנחנו נדאג שכל בעל עסק שנפגש ומעונין בשירות, יקבל אותו עד לבית".

מנהל היחידה לקידום עסקים, יורם חי אלעזר: "הבית לעסקים מהווה כתובת אחת, לכל צרכי העסקים והתעשיינים בעיר, אנו פה לטובתם בכל היבט אפשרי בשגרה ובחירום. אני קורא לכל בעל עסק שנפגע להגיע אלינו למשרדי הבית לעסקים הממוקמים בסיטי הול, בניין העירייה הישן ולהסתייע בנו בכל צורך".

צילום: עיריית שדרות 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *