בשדרות שומרים על הסביבה – בשיא החדשנות

בשדרות שומרים על הסביבה – בשיא החדשנות

עיריית שדרות, בהובלת אגף שפ"ע, רכשה מצלמות טקטיות למעקב ופיקוח לאיתור ותיעוד מפגעים סביבתיים במרחב הציבורי.

כחלק מהמהפכה הירוקה של העיר והמאמצים הרבים הנעשים על מנת לשמור על המרחב הציבורי ירוק, נקי ונגיש, יותקנו מצלמות מתקדמות וחדשניות שיסייעו לצוותי השטח של מחלקת הפיקוח ואיכות הסביבה, לאכוף מפגעים סביבתיים לרווחת כלל תושבי שדרות.

המצלמות מתקדמות ואיכותיות בעלות מפרט טכני חדיש: המצלמות מצוידות בסוללות חזקות ומספקות למשך צילום ממושך, בעלות כרטיס SIM וכרטיס זיכרון. משמעות מפרט זה היא הפיכת המצלמות למערכת שלמה – המעבירה ואוגרת מידע אודיו-וידאו, העובדת ללא תלות בתשתיות חשמל ותקשורת (stand alone). טכנולוגיה מתקדמת וחסכונית המאפשרת פעולות תיעוד רחבות בכל שעות היום והלילה.

המצלמות ימוקמו בנקודות מרכזיות, נסתרות לעין ובכך יסייעו באיתור ותיעוד של עבירות ומפגעים סביבתיים, פסולת בניין ועבירות קבלנים, פסולת ביתית ועבירות על חוק הניקיון ופסולת מסחרית ועבירות על חוק הקרטונים והעטיפות.

פרויקט זה הוא חלק נוסף מהמהלכים הרבים שמבוצעים על מנת להבטיח כי המרחב הציבורי בשדרות יהיה נקי, ירוק, נעים, נגיש ונוח לכל תושבי העיר על כל אזוריה.

ראש העיר, אלון דוידי: "בעקבות מאות תלונות של תושבים על צואת הכלבים שמפריעה להם ומפגעים סביבתיים נוספים, אנחנו נקצה משאבים רבים לנושא איכות הסביבה ונעשה שימוש בכל האמצעים העומדים לרשותנו, לרבות אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, כדי לתת אזהרות לאותם תושבים ועל מנת להבטיח איכות חיים גבוהה לתושבי שדרות ומרחב ציבורי חדיש, ירוק ונקי".

מנהל אגף שפ"ע, אלעד חג'בי: "המצלמות החדשות ישמשו אותנו ככלי עבודה נוסף למיגור תופעות ועבירות פסולת בניין, פסולת פרטית ועבירות פסולת מסחרית. תושבי העיר מתבקשים לשתף פעולה ולהימנע ממפגעים סביבתיים ומחוסר נעימות. יחד נשמור על שדרות ירוקה כל ימות השנה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *