בשורה גדולה לשדרות: הממשלה אישרה מאות מיליוני ₪ למען תושבי העירה

בשורה גדולה לשדרות:

הממשלה אישרה מאות מיליוני ₪ למען תושבי העיר

בישיבת ממשלה חגיגית שהתקיימה ביום חמישי שעבר בשדרות, אישרה הממשלה את החלטתה לתקצב ב-1.6 מיליארד שקל את שדרות ועוטף עזה במסגרת חיזוק החוסן האזרחי באזור זה.

לאחר מאבק ארוך ועיקש של ראשי חמש רשויות העוטף – שדרות, שער הנגב, שדות נגב, חוף אשקלון ואשכול, שנפגשו בחודשים האחרונים עם כל שר ושרה בממשלה וקידמו את היוזמות במשרדי ממשלה רלוונטיים ושונים, אושרה בסוף השבוע שעבר בישיבת ממשלה חגיגית במתנ"ס שדרות תוכנית חדשה לחיזוק החוסן האזרחי, לשנים 2023-2024.

בצעד ראשון וקריטי, התוכנית כוללת אישור מחדש של כל התקציבים הקיימים, שהם הכרחיים להמשך חיזוק ההתיישבות בעוטף עזה ושדרות. בין היתר, אושר המשך הענקת הטבות המס של 20% לתושבי העוטף, הארכת ההטבה של הנחה בארנונה למגורים של 45% והנחה בארנונה לעסקים ותעשייה של 39%.

בין הבשורות לעיר שדרות, כתוצאה מהחלטת הממשלה: להנחות את משרד התחבורה להעביר 120 מיליון ₪, באמצעות חברת "נתיבי ישראל" לביצוע כביש 333, עוקף שדרות, שמחבר בין כביש 232 (צומת איבים) לבין כביש 34 (צומת אור הנר) ויאפשר שתי כניסות ויציאות חדשות לעיר שדרות.

בנוסף, גידול בתקציבי חינוך בכ-20 מיליון ₪ בפעילויות בית ספריות ובחינוך הבלתי פורמאלי; גיוס משאבים רבים ממשרדי הביטחון, התרבות והספורט ומשרד לפיתוח הנגב, הגליל והחוסן הלאומי לטובת הקמת היכל תרבות ממוגן ומרכז קונגרסים בינלאומי בשדרות; הגדלת התקציב לסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים וסניף "מעוף שדרות ועוטף עזה", תחת משרד הכלכלה והתעשייה וכמובן המשך השקעה וחידוש השכונות הוותיקות במיזם "טיפוח סביבתי".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "אני רוצה קודם כל להודות לך, ראש העיר והמארח, אלון דוידי, ולראשי הרשויות שנמצאים כאן איתנו, יחד עם השרים והשרות. אנחנו מקיימים היום ישיבת ממשלה מיוחדת בשדרות ומביאים בשורה גדולה לשדרות ולעוטף עזה. אני רוצה להראות לכם, לפני שנדבר על מה אנחנו עושים היום, מה הדבר הזה עשה לגידול האוכלוסייה בעוטף עזה. גידול האוכלוסייה במדינת ישראל, שהוא עצום בכל קנה מידה עולמי, גדל ב- 22.7%, גידול גדול מאוד במדינת ישראל. הנה הגידול של העוטף, תסתכלו מה קרה בעוטף משנת 2014 – העוטף גדל. אזרחי ישראל באים בהמוניהם ליישובי העוטף, והגידול של האוכלוסייה בעוטף הוא 70% יותר מגידול האוכלוסייה המרשים במדינת ישראל. ב-2014 עם צוק איתן ותוכנית החימוש הראשונה, ושוב ב-2021 שומר חומות".

עוד אמר נתניהו: "אנחנו ממשיכים את המאמץ הזה היום בתוכנית נוספת של 1.6 מיליארד שקלים. התוכנית הזאת כוללת את פיתוח ושדרוג המרחב הציבורי, תגבור החינוך והעצמת צעירים, חיזוק הכלכלה המקומית, הגברת מוכנות הרשות לחירום ודברים נוספים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *