בשורה לילדי שדרות: נפתח "מרכז למידה מהל"ב"

בשורה לילדי שדרות:

נפתח "מרכז למידה מהל"ב"

מרכז למידה מהל"ב המשולב עם הספרייה העירונית, נפתח השבוע בעיר שדרות להעשרת השפה העברית ותחום הקריאה ומהווה בסיס מרכזי לחיזוק החוסן של ילדי העיר.

בטקס מרגש, עיריית שדרות חנכה השבוע את "מרכז למידה מהל"ב", המשולב עם הספרייה העירונית במסגרת המתנ"ס העירוני והעירייה.

הטקס התקיים במעמד ראש העיר, אלון דוידי, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, מנכ"ל העירייה, גלעד אברהמי, מנכ"לית העמותה בחברה למתנ"סים, מנהל תחום ספריות במינהל התרבות, בועז דהן, מנהלת מחלקת למידה, לאה כץ, מנהל הפרויקט, דוד שלומי, מנכ"לית המתנ"ס, לימור כהן ואחרים. 

מרכז הלמידה, משולב עם הספרייה העירונית, ובתוכו נבנה חדר סדנה ייחודי המשלב עבודות באומנות רב-תחומית. חדר זה הנו אינטגרלי בתוך מרכז הלמידה ומהווה בסיס מרכזי לחיזוק החוסן של ילדי שדרות.

צוות החשיבה, שתכנן את המרכז יחד עם האדריכלית, ויוי אנסטסקי, בחר במודל ייחודי ויצר נראטיב ייחודי למרכז הלמידה שהוא ראשון מסוגו בארץ.

במרכז כבר לומדים 120 ילדים בגילי גן חובה עד כיתות ד' בשלל תוכניות מגוונות, כאשר אחת מהן היא תוכנית הוראה מתקנת לילדים אשר לא רכשו את אסטרטגיות הקריאה והכתיבה.

הקמת מרכז הלמידה יצאה לפועל הודות לפועלו הרב של ג'ף טורצקי, נציג קרן לגסי, וכמובן בשיתוף פעולה של העירייה-אגף החינוך, החברה למתנ"סים ומינהל התרבות – אגף הספריות.

שילוב החינוך הפורמאלי עם הבלתי פורמאלי הוא חלק מחזון החינוך העירוני שלאורו פועל אגף החינוך בעיר מידי יום כפי שהגה ומתווה ראש העיר, אלון דוידי, שמגייס לשם כך משאבים רבים ממשרדי הממשלה ומקרנות ותורמים.

לאחר נאומי המכובדים, הנעימו את האירוע הילדים המקסימים של מקהלת בית ספר הרא"ה המתחדש, בניהולו של המורה למוזיקה משה מיארה עם השיר "העיירה שלי" של חיים אוליאל.

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "מרכז למידה לתגבור תחום הקריאה והעשרת שנפתח בשדרות, במסגרתו, כבר לומדים במהלך השנה כ120 תלמידים ותלמידות מכלל בתי הספר בעיר. האווירה החמימה, הקבוצות הקטנות וההשקעה המדהימה – זה הסוד והמתכון להצלחת המרכז הנפלא והחשוב הזה שהוא פרי עמלו של ראש העיר אלון דוידי, המשקיע משאבים רבים בתחום החינוך. תודה למנהל אגף החינוך, גיל חדש, למנכ"לית המתנס, לימור כהן, וצוות עובדי המתנס והספרייה העירונית, למעיין בר-יוחאי, מנהלת מחלקת פרויקטים פדגוגיים ולכל העוסקים במלאכה".

סגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "אנו במתנ"ס גאים להיות שותפים גם בעשייה החינוכית ולקחת חלק בקידום התלמידים היקרים והאיכותיים של העיר שדרות. לראות אותם מגיעים למרכז הלמידה בנחישות ובהתמדה, זה הכוח המניע לכלל הפעילויות החשובות שנותנות המון לכל תלמיד ותלמידה בשדרות את מירב הכלים להצלחה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *