בשורה לתושבים: 5 הכשרות חדשות בשדרות

בשורה לתושבים: 5 הכשרות חדשות בשדרות

כחלק מתהליך התנופה בתחום התעסוקה העירוני, נפתחו בשבוע וחצי האחרונים בשדרות חמש הכשרות בסבסוד העירייה עבור תושבי העיר. 

עיריית שדרות פיצחה את השיטה ובהנחיית ראש העיר, אלון דוידי, עושה שני דברים מרכזיים: האחד, משנה את סדר השלבים בפיתוח הקריירה,  מזהה היכן יש השמה איכותית ורק אז מייעצת ומכווינה לכיוון זה, והדבר השני שהיא מסייעת במימון הכשרות עבור חברות שמבטיחות השמה איכותית בקצה.

במהלך החודשים האחרונים, עיריית שדרות יצאה בקול קורא לחברות עתירות ידע המוכנות להיכנס לשותפות אסטרטגית של הכשרת עובדים והשמתם בתעשייה. לאחר מכן, נעשה תהליך של שיווק ופרסום לאותן הכשרות איכותיות, עם מיטב המרצים כדי שכל תושב או תושבת שרואים את עצמם מתאימים יצטרפו לאחת ההכשרות וישנו את מסלול חייהם תוך מיקסום הפוטנציאל להשתלב בתעסוקה איכותית עם שכר נאה בקצה.

כאמור, חמישה קורסים נפתחו, הראשון שבהם מחזור שישי להכשרת בודקי תוכנה עם חברת קואליטסט, שעתידה להרחיב את העסקתה בעיר בחודשים הקרובים לאחר ששכרה את הקומה העליונה ב-CityHall, בניין העירייה הישן, ששופץ לטובת הסבה למשרדי הייטק. בהכשרה לומדים 20 תושבי שדרות שכולם קיבלו סבסוד משמעותי במחיר הקורס.

לאחר מכן, נפתח קורס משכנתאות כחלק מלימודי נדל"ן, הכשרה של 10 חודשים בשיתוף עם מכללת R.E.S ואיגוד הנדל"ן. הקורס שעד היום התקיים בעיר אשקלון עבר לשדרות לטובת התושבים המקומיים ונוחיותם. למשתתפים בהכשרה המלאה מובטח ליווי צמוד וסל כלים בשווי עשרות אלפי שקלים כדי להיכנס לתעשייה.

קורס נוסף הינו PPC, לניהול קמפיינים בדיגיטל, אשר מועבר על ידי המכללה לניו מדיה הנחשבת מהטובות בארץ ובשיתוף עם חברת הדיגיטל 'לינק תשעשרה' מבית מיזם 'נגב תשעשרה' אשר תאפשר להתמחות אצלה במהלך הקורס. במקביל נפתח קורס למנהלות משרד עצמאיות בשותפות עם חברת Helpful המתמחה במקצוע, שכבר בימים אלו עשתה השמה לאחת הנשים שהתחילו את הקורס און ליין.

ההכשרה האחרונה והמרגשת היא קורס FullStack, קורס ללימוד עולמות לפיתוח "WEB". הקורס נועד להשיג השמה משמעותית בתעשיית ההייטק בתחום התכנות- צד לקוח וצד שרת, בטכנולוגיות המתקדמות ביותר. את הקורס מלמד אלעד כהן, תושב העיר ובעל חברת GoCode, בעל ניסיון עתיר שנים בלימוד המקצוע.

כאמור, כל הקורסים מסובסדים על ידי עיריית שדרות ולמען תושביה ומתקיימים בחדרי ההדרכה של מרכז הצעירים אשר שותף באופן מלא בהכוונה ובליווי הסטודנטים במהלך ההכשרה.

גל שמאי לוי, מנהלת תחום תעסוקה עירונית: "מרגש לראות חמישה קורסים נפתחים החודש. מדובר על קורסים איכותיים, תוצר של עבודה מאומצת מול חברות מגוונות ושל שיווק ופרסום בכל ערוצי המדיה השונים על מנת להגיע לקהל היעד המתאים. עיריית שדרות משקיעה משאבים רבים בתחום התעסוקה ובעיקר בתחום ההכשרות עם ההשמה בקצה ואני קוראת לכל צעירי העיר לעקוב אחרינו כדי להתעדכן בהכשרות חדשות ובמשרות שיפתחו בעתיד".

אלון דוידי, ראש העיר: "עיריית שדרות השקיעה מיליוני שקלים בשנים האחרונות על מנת לסייע לבני העיר במהלך הלימודים האקדמאים או ההכשרות המקצועיות. במקרים רבים אותם צעירים אינם מוצאים עבודה איכותית בתחום בו בחרו ללמוד ולכן אנו שמים דגש רב על ההכשרות וההשמות לצידן".

אלונה דקל, מנכ״לית סוכנות הדיגיטל לינק תשעשרה: ״אנחנו שמחות להוביל עוד הכשרה שבסופה השמה שתאפשר תעסוקה איכותית לעוד מתושבות ותושבי העיר והנגב המערבי. ה-PPC הוא אחד מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר בתחום הדיגיטל ובהכשרה הזו, שלינק תשעשרה מובילה יחד עם המכללה לניו מדיה ועיריית שדרות, יצרנו מודל חדשני שכולל פרקטיקה במשרדי לינק תשעשרה בשדרות. אנו שמחות להמשיך ולהביא לאזור עוד הזדמנויות הכשרה ותעסוקה במרחב ולייצר עוד ועוד משרות בנגב״

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *