בשיתוף הקהילה האתיופית בשדרות:בית גוג'ו ייבנה בחווה החקלאית

בשיתוף הקהילה האתיופית בשדרות:

בית גוג'ו ייבנה בחווה החקלאית

כחלק ממיזם ייחודי של היחידה הקהילתית באגף לשירותים חברתיים בעיריית שדרות והחווה החקלאית-חינוכית, הונחה השבוע אבן הפינה לבנייתו של בית גוג'ו שנבנה כמסורת קהילת יוצאי אתיופיה במתחם החווה. ראש העיר, אלון דוידי: "נמשיך לקדם ולפתח תוכניות ופרויקטים קהילתיים, מגוונים ומותאמים לכלל הקהילות בשדרות".

החווה החקלאית שהוקמה בשנה שעברה בשכונת שדרות בפארק, פותחת את שעריה לחיבור קהילות ותושבי העיר. מדובר בפרויקט ייחודי של היחידה לעבודה קהילתית באגף לשירותים חברתיים (רווחה) של עיריית שדרות. כחלק מהמיזם, עשרה מוותיקי הקהילה האתיופית מגיעים לחווה פעמיים בשבוע ומגדלים גידולים חקלאיים במסורת שלהם עוד מהימים שטרם עלו ארצה. הפרויקט תפס תאוצה והצליח מאוד.

כידוע, השנה היא שנת שמיטה, ובהתאם לכך ישנה הגבלה ביכולת לקיים עבודה חקלאית רגילה ורציפה. בכדי לשמור על רצף הפעילות במיזם, בשיתוף פעולה עם אבי ביטון, מנהל שיקום שכונות, גויס תקציב לבניית בית גוג'ו – מבנה מגורים שנפוץ בעיקר באזורים הכפריים באתיופיה שרוב יהודי אתיופיה גרו בו, וכמובן שהם גם יבנו אותו בעצמם. בית הגוג'ו יסמל את המשפחתיות והקהילתיות. בנוסף, בית הגוג'ו יהווה מרכז תרבות של יהודי אתיופיה וייתן דוגמא לבנייה אקולוגית סביבתית – הוא בנוי מחומרים טבעיים – בוץ, אדמה, קני תירס, עשבים, עץ ועוד.

המטרה של המיזם היא לייצר פעילות קהילתית חווייתית ומעצימה של בני הקהילה המבוגרים, שתחבר אותם לחווה ולעבודה החקלאית וגם תחזיר אותם לתחושות של מה שהם היו רגילים בעבודת האדמה ובבנייה בבוץ בעודם באתיופיה ומאידך תבליט בהם את נקודות החוזקה שלהם.

משתתפי הפרויקט ביקשו להודות לכלל השותפים לעשייה הברוכה – מטעם היחידה הקהילתית מנהל היחידה, אבנר חי וספרה סולומון, מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, חברת המועצה ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, אלונה רבינוביץ' אליהו, מנהל מינהלת הסכם הגג, אריה כהן שסייעו רבות להוצאת הרעיון לפועל וכמובן לראש העיר אלון דוידי על דחיפת הפרויקט וגיוס התקציבים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אנו עוסקים כל העת בקידום ופיתוח תוכניות ופרויקטים קהילתיים, מגוונים ומותאמים לכלל הקהילות בשדרות וכך נמשיך לעשות. הקמתה של החווה כאן בעיר, מהווה מרכז לחינוך חקלאי ולהעצמת והטמעת נושאי הסביבה והחקלאות, וחיזוק ערכי שמירה על הטבע והסביבה, דרך עבודה בענפי החקלאות השונים ושמירה על הקשר לאדמה. תודה לצוות החווה והיחידה הקהילתית ולקהילה נפלאה של יוצאי אתיופיה בשדרות".

מ"מ ראש עיריית שדרות, אלעד קלימי: "החווה החקלאית מאפשרת עשייה קהילתית חווייתית ובלתי אמצעית לחיבור אמיתי לאדמת ארץ ישראל ולהגשמת הציונות בהתגלמותה, ומייצרת חוסן ועוצמות בקרב בני הקהילה שמשתתפים בפרויקט. תודה לראש העיר על קידום הפרויקטים והקצאת המשאבים להצלחתם. תודה לחברת מועצת העיר, אלונה רבינוביץ', לאבי ביטון משיקום שכונות, לצוות החווה בהובלת המנהל, שי שראל ולצוות היחידה הקהילתית על העבודה הנפלאה במימוש הרעיון".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, עו"ד אלונה רבינוביץ' אליהו: "אגף שירותים חברתיים שם לו למטרה את רווחת כל התושבים גם מבחינה קהילתית. הפרויקט הנפלא הזה הינו חלק  מפרויקטים רבים וקבוצות שפועלות למען חיי הקהילה בעיר. תודה לצוות היחידה הקהילתית והחווה החקלאית ובמיוחד לראש העיר אלון דוידי שדאג ועמל רבות להשגת התקציבים לטובת הפעילות העירונית בכלל והאגף בפרט".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *