בתי"ס למדעים ואומנויות ייפתחו בשדרות

בתי"ס למדעים ואומנויות ייפתחו בשדרות

עיריית שדרות ממשיכה בתנופת הפיתוח והבנייה, כולל בהקמת מבנים חדשים במערכת החינוך – בימים אלה מתחילה בנייתם של שני בתי ספר תיכון חדשים צומחים שצפויים להיפתח בשנת הלימודים תשפ"ה בשכונת הבוסתנים בעיר. בתי-הספר יהיו ייעודיים לתחומי המדעים והאומנויות.

לאור עבודה מאומצת של הנהגת עיריית שדרות מול משרד החינוך, אושרו תקציבי בינוי בעשרות מיליוני שקלים לטובת הקמת המבנים לשני בתי ספר תיכון חדשים צומחים שייפתחו בשנת הלימודים תשפ"ה, בשכונת הבוסתנים, שייבנו בעיצוב ותכנון בסטנדרטים גבוהים ובהם מרחבי למידה חדשניים ועדכניים. המבנים מעוצבים ומתוכננים ברמה גבוהה ויאובזרו במיטב השכלולים המותאמים ללמידה העדכנית. יוקמו בהם מרחבי למידה חדשניים המתאימים למאה ה-21 עם כל השכלולים הנדרשים, מעבדות וכיתות רחבות ומצוידות במיטב האבזור החדשני והעכשווי ליצירת חוויית למידה איכותית ומקצועית.

כאמור, התיכונים החדשים ייפתחו בשנת הלימודים הבאה, תשפ"ה, בשכונת הבוסתנים שנבנית בימים אלה בצפון-מערב העיר, סמוך לכביש 34. אחד מבתי-הספר יהיה בדגש על התחום המדעי והשני בדגש על תחום האומניות. שני בתי הספר יחלקו במשותף אולם רב-תכליתי מקורה שיש בו גם אולם מופעים, אולם ספורט, חדרי מחול, חדר כושר ומגרשים.

לצד ההשקעה בתוכניות חינוכיות חדשניות עבור תלמידי העיר, שמים דגש במערכת החינוך העירונית לכך שהתלמידים ילמדו במבנים חדישים, משוכללים ומאובזרים בהתאמה לחדשנות ולקדמה העכשווית וזאת כדי שיהיה להם נעים להגיע למוסדות החינוך וללמוד בהם. "שדרות מתחדשת כל הזמן ומתפתחת ואנו רוצים להעניק לילדינו את החינוך הטוב ביותר בסביבת הלימוד הטובה ביותר", אמרו בעירייה.

בתיכון המדעים יוקם מבנה ייעודי למעבדות שיהיה פתוח בשעות אחרי הצהריים לקהל הרחב ויציע את המעבדות הטובות בארץ למדעים (פיזיקה, ביולוגיה, כימיה), מרחבי מייקרים, מעבדות מחשבים מתקדמות וציוד אחר לקידום תלמידים מחוננים במדעים.

תיכון אומנויות ייתן במה לתלמידים המעוניינים ללמוד אומנות, כולל אומנות פלסטית, מחול, תיאטרון וקולנוע, עם חדרי עריכה, אודיטוריום המאפשר להעלות מופעים ברמה הגבוהה ביותר.

גם בניין המדעים וגם בניין הספורט יהיו פתוחים ומונגשים לקהל הרחב בשעות אחר הצהריים לטובת חוגים ופעילויות קהילתיות.

באגף החינוך אומרים: "לאחר עבודה מאומצת וממושכת מול משרד החינוך, הצלחנו להביא בשורה של ממש להתחדשות בתי הספר בעיר והם נבנים מחדש בעלות של עשרות מיליוני שקלים. החינוך בעיר נמצא בעידן של פריחה ותנופת עשייה חינוכית מדהימה ומלאת הישגים, הודות לשילוב המנהיגות של צוותי המנהלים יחד עם צוותי ההוראה המדהימים והמסורים שמשקיעים בתלמידים את הכל על מנת למצות את הפוטנציאל  של כל תלמיד ותלמידה ונעניק להם את הטוב ביותר ליצירת חווית למידה איכותית ומקצועית".

  • מצורפות הדמיות של ביה"ס למדעים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *