גם השנה: 'פברואר יוצא מן הכלל' בשדרות

גם השנה:

'פברואר יוצא מן הכלל' בשדרות

מתנ"ס שדרות והעירייה ייחדו גם השנה את חודש פברואר להעלאת המודעות לאנשים עם צרכים מיוחדים. בחודש זה יתקיימו מגוון פעילויות רבות בהובלת החברה למתנ"סים הארצית, המתנ"ס העירוני ועיריית שדרות. בין הפעילויות ניתן למנות תהלוכה ברחבי העיר, סדנאות, הרצאות, סרטים ואף הנגשת מקומות ציבוריים. המטרה היא לעודד שילוב אמיתי והיכרות קרובה עם תושבים ותושבות בעלי צרכים מיוחדים.

חודש פברואר הוא חודש שנועד כולו על מנת לקדם את המודעות לעולמם של אנשים עם צרכים מיוחדים. היוזמה החלה לפני כמה שנים בכפר תבור והיא הפכה להיות תוכנית הדגל בחברה למתנ"סים ואכן בשדרות זוהי השנה השלישית לקיום הפרויקט. כמו כן, השנה ישנם שותפים רבים למיזם זה כמו מרכז הצעירים, נעמת, קרן רש"י, שירות התעסוקה הישראלי, עמותת גוונים, עמיתים, מרכז חוסן, משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, הספרייה העירונית, סינמטק שדרות, הבית הפתוח לגיל הרך, האגף לתרבות יהודית, ויצו, המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, וכמובן עיריית שדרות והמתנ"ס העירוני. עיקרו של חודש זה הוא לשים דגש על הכלה, סובלנות, אחדות וסבלנות. במהלך החודש הזה אנו נכיר מקרוב יותר את עולמם של בעלי הצרכים המיוחדים וכך אנו נקדם את השוויון בחברה שלנו. כאמור, בדרך כלל מתקיימים מגוון פעילויות ואירועים ברחבי העיר, אך השנה בשל משבר הקורונה אנו נציין את חודש זה באמצעות הרצאות, סדנאות, סרטים ואירועים שיתקיימו במרחב הווירטואלי וגם מחוץ לחלון שלכם – הכול בהתאם להגבלות.

ביום שני הקרוב ועם תחילתו של חודש פברואר תתקיים תהלוכת מכוניות וינטאז' ברחבי העיר, ולשם כך שדרת העצים ליד הספרייה העירונית נצבעה כולה בצבעים מיוחדים. כמו כן, תהלוכה זו תתקיים החל מהשעה עשר בבוקר ויהיה בה מוזיקה, שמחה, בלונים והמון חיוכים.  במקביל במהלך חודש זה יתקיימו גם הרצאות וסדנאות שיועברו דרך הזום (הקישורים יפורסמו בפייסבוק של מתנ"ס שדרות ועיריית שדרות). ישנן סדנאות למציאת עבודה לבעלי צרכים מיוחדים, סדנאות יצירה ואף סרט שחושף את סיפורו המרגש של אלנתן שפנגלט, תושב שדרות על הספקטרום האוטיסטי. בנוסף, יתקיים גם מופע אישי ומרגש של אתי דויטש, תושבת שדרות המתמודדת עם אוטיזם קל, הרצאה על סיפור אישי ועוד. גם נוער שדרות מתגייס להנגשת העיר והוא ייצא יחד עם תושבים בעלי צרכים מיוחדים מתוכניות וגילאים שונים כדי למפות את העיר ולהעביר דו"ח לאגף ההנדסה על מנת שיוכלו להנגיש את המקומות הנדרשים. כאמור, תתבצע גם חלוקת שי להורים ולילדים בעלי צרכים מיוחדים. בין הנושאים והפעילויות הרבות ניתן יהיה למצוא גם סרטונים ברשת אודות הקשיים שחווים צעירים בעלי צרכים מיוחדים, פעילויות חינוכיות בכל תנועות העיר בעיר, מפגש מרתק של סינמטק שדרות אודות סיפורם האמיתי מאחורי הגיבורים המיוחדים של הוליווד ועוד מגוון רחב של תכנים. מידע אודות הפעילויות, הזמנים, התאריכים וקישורים ניתן למצוא באתר המתנ"ס העירוני ובאתר העירייה.

ראש העיר, אלון דוידי: "חודש פברואר הוא חודש מיוחד שגורם לנו להכיר יותר מקרוב את עולמם של אנשים בעלי צרכים מיוחדים. אני מודה מקרב לב ליו"ר הנהלת המתנ"ס יהודית אוליאל מלכה, למנכ"לית המתנ"ס לימור כהן, לצוות המתנ"ס, לעובדי העירייה ושלוחותיה, למשרד לפיתוח הנגב והגליל ולכל השותפים שלנו לאירועים הללו. אני מזמין את כולם להשתתף באירועים ובפעילויות שהכנו עבורכם במחשבה רבה, ולהיות חלק מן השינוי שאנו מעודדים עבור עולם טוב ומכיל יותר".

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "פברואר יוצא מן הכלל הינו מיזם ארצי של החברה למתנ"סים ובעיר שדרות אנו מקדמים את המודעות ואת קבלת האחר. אני רוצה להודות לכל הפועלים סביב יצירת חודש זה ולהזמין אותכם התושבים לקחת חלק משיח אחר ושונה. שיח של כבוד, שוויון ואחדות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *