גמלאי שדרות צועדים ביום ההליכה

גמלאי שדרות צועדים ביום ההליכה

שיתוף פעולה נוסף של האגף לשירותים חברתיים (רווחה) בעיריית שדרות, המתנ"ס העירוני ופורום רוחב עירוני של אזרחים וותיקים, כחלק מציון חודש "האזרח הוותיק" שחל בנובמבר. מדובר על קבוצות הליכה לאזרחים הוותיקים שנמצאים בביתם ומפחדים לצאת למרחב הציבורי מהחשש להידבק בנגיף הקורונה.

במסגרת אירועי חודש 'האזרח הוותיק', חטיבת הגמלאים בעיריית שדרות ובמתנ"ס העירוני ממשיכה ליצור פעילויות שמיועדות במיוחד לאוכלוסיית הגיל השלישי. השבוע נפתחה קבוצת הליכה של 17 משתתפים שיצאו לצעוד ברחבי העיר ובפארקים השונים תוך שמירה והקפדה על ההנחיות. ביום שני האחרון יצאה קבוצת ההליכה הראשונה מהמתנ"ס העירוני, בליווי המדריכה אריאנה עמר, אל עבר פארק המוזיקה ושם גמלאי העיר התעמלו יחדיו וזאת תוך שמירה על ריחוק חברתי. כאמור, מיזם זה נוצר מתוך הצורך של אוכלוסיית הגיל השלישי לצאת מן הבית, להתאוורר, להיות חלק מפעילויות חברתיות, להקפיד על אורח חיים בריא וכמובן לשמור על בריאותם הפיזית והנפשית. כמו כן, גם בשבוע הקרוב ייפתחו קבוצות הליכה נוספות בימי ראשון, שני, שלישי ורביעי בשעה 15:30 מהמתנ"ס העירוני. ניתן להירשם דרך הוואטסאפ של המתנ"ס. חשוב לציין, שלכל קבוצה יש מדריכה אחרת שמותאמת במיוחד עבורם.

בעקבות הפעילויות הקודמות שיצרו לאוכלוסיית הגיל השלישי בשדרות, כמו פרויקט 'סבתא סורגת', 'חבילה בהפתעה' וחלוקת ערכות שבת, הוחלט להמשיך וליצור תכנים ופעילויות שנועדו לעשות הפוגה קטנה מהמצב הקיים ולשמח את גמלאי העיר. כמו כן, על מנת לשמור על בריאותם של אוכלוסיית הגיל השלישי, אין עוד צורך לצאת להליכות ארוכות ברחבי העיר, אלא בכל שכונה מרכזית תהיה קבוצת הליכה שתוכל להוות עבורם גם קבוצה חברתית.

ראש העיר, אלון דוידי: "אוכלוסיית הגיל השלישי נפגעת יותר מכולם מהתפשטות נגיף הקורונה. לכן, פעלנו ונמשיך לפעול ליצירה של פעילויות, תכנים, חלוקת ערכות ואפילו צעידה ברחובות שיכולה לשפר את איכות חייהם, לשמור על בריאותם ולעזור להם ליצור קשרים חברתיים. אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה, בעירייה ובמתנ"ס, ליו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה, ולחברת המועצה, אלונה רבינוביץ' אליהו על חשיבה מתמדת בנוגע לרווחתם של הגמלאים".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, אלונה רבינוביץ' אליהו: "חטיבת הגמלאים של עיריית שדרות והמתנ"ס עירוני ממשיכה לפעול ולחשוב על אוכלוסיית הגיל השלישי בשדרות. בעקבות היוזמה של קבוצת ההליכה, הייתה היענות רבה וגם תחושת ריגוש מצד גמלאי העיר ואנו נמשיך לפעול למענם ובשבילם".

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "כחלק משמירה על בריאותם של אוכלוסיית הגיל השלישי בעיר, החלטנו ליצור קבוצות הליכה ייעודיות עבורם תוך שמירה והקפדה על ההנחיות. כמו כן, אנו נמשיך במסגרת חודש 'האזרח הוותיק' ובפרט לדאוג לפעול למען הגמלאים שיוכלו לצאת מהבית בלי חשש להידבק בנגיף הקורונה".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *