דואגים לחינוך הגיל הצעיר:מרכז למידה יוקם בשדרות

דואגים לחינוך הגיל הצעיר:

מרכז למידה יוקם בשדרות

חוויה לימודית באווירה אחרת: בימים אלו החל השיפוץ בקומה השנייה של המתנ"ס העירוני, שם יקום מרכז למידה לילדים מגן חובה ועד כיתה ג'. המטרה להקנות את נושא האוריינות באמצעות למידה חווייתית וזאת על-ידי שילוב סדנאות וחדר אומנויות.

ביום אלו ממש החלו מתנ"ס שדרות ועיריית שדרות להקים בשדרות מרכז למידה לילדים שבקרוב מאוד יהווה מרכז השכלה ולמידה בקהילה. כידוע, ראש העיר, אלון דוידי, רואה חשיבות רבה בתחום החינוך בעיר ולכן הוא הקצה משאבים רבים על מנת לבנות מרכז למידה מפואר אשר יכיל בתוכו ספריה וחדר אומניות.

חשוב לציין, כי מדובר על יוזמה של אגף החינוך – המחלקה לקדם יסודי בעיריית שדרות, קרן רוטברג, תוכנית מהל"ב מטעם החברה למתנ"סים, מרכז חוסן וקרן רש"י. את מרכז הלמידה יוביל המתנ"ס העירוני והוא יפעל בשותפות מלאה עם אגף החינוך ועם התוכנית של קרן רש"י. בנוסף, הסדנה שתיבנה במרכז תיועד לילדים מגילאי חובה ועד כיתה ג' וזאת כדי שהם יוכלו להנות מלמידה משמעותית וחווייתית. בעתיד הסדנה צפויה לשרת לא רק ילדים, אלא גם נוער, צעירים ומבוגרים. כלומר, מרכז הלמידה- תוכנית מהל"ב והסדנה הרב שימושית תעניק מענה לחוסן רגשי עבור ילדי שדרות והגיל השלישי.

תחום האומנות והלמידה יהווה את המעטפת בתחומי הליבה והעשרה במרכז הלמידה. כמו כן, ישנם יתרונות רבים לשילוב אומנויות בלמידה. בין היתר, פיתוח לומד עצמאי ויצירתי, פיתוח כישורי אסטרטגיות חשיבה, אפשרות ביטוי עצמי של הלומד, למידה רב תחומית ורב ממדית ושילוב אומנות פועלת ומתווכת בין עולמו הרגשי, האסתטי והיצירתי של התלמיד. בנוסף, שילוב אומנות מאפשר גם יצירת חוסן רגשי. כלומר, הוא מאפשר ביטוי עצמי וחשיפת רגשות וקשיים של התלמיד. על מנת להישאר מעודכנים בכל הפרטים ועל מנת לדעת מתי מתחילה ההרשמה למרכז הלמידה, ניתן לעקוב אחר העדכונים באתר מתנ"ס שדרות ובפייסבוק של העירייה והמתנ"ס.

ראש העיר, אלון דוידי: "תחום החינוך בשדרות הוא בין החשובים ביותר ולכן כל פרויקט או מרכז שיכול להעשיר את התלמידים שלנו מתקבל בברכה. בזכות מרכז הלמידה, הילדים יוכלו להגיע אחר הצהריים ולהשתתף בסדנה ובחדר האומנויות על מנת ללמוד, להעשיר את הידע שלהם בצורה חווייתית וגם לחזק את החוסן הרגשי שלהם. אני מברך על שיתוף הפעולה בין אגף החינוך, המתנ"ס וקרן רש"י ומודה לכל העוסקים בפרויקט זה".

סגנית ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, יהודית אוליאל מלכה: "במתנ"ס העירוני אנו דואגים לא רק לשעות הפנאי של הילדים ולחוגים אחר הצהריים, אלא אנו דואגים גם לחינוך ולמרכזי למידה וזאת כדי שהילדים יוכלו להגיע וללמוד וזאת בצורה קצת שונה מן הכיתה. תודה רבה לכל העוסקים שמאפשרים את קיומן של מסגרות אלו"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *