דוידי אצל רה"מ: "רק מבצע צבאי יביא את השקט לאזור"

דוידי אצל רה"מ:

"רק מבצע צבאי יביא את השקט לאזור"

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, נפגש השבוע עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בלשכתו בירושלים. במהלך הפגישה, דיברו השניים על משבר הקורונה, מודל הרמזור וכוונת המדינה להטיל עוצר לילי על כל העיר והשבתת מוסדות החינוך. דוידי הבהיר לרה"מ את חשיבות השארת מערכת החינוך פתוחה וקיום משלוחים מבתי העסק.

בהמשך לשיחה שקיים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, לפני כשבועיים, בעקבות ההסלמה במצב הביטחוני, הגיע השבוע דוידי לפגישה עם נתניהו בלשכתו בירושלים.

בפגישה דיברו השניים על מספר נושאים, בראשם התפשטות נגיף הקורונה בעיר שדרות, הפיכתה לעיר אדומה וכוונת הממשלה להטיל עוצר לילי על כלל העיר וכן השבתת כלל מוסדות החינוך למשך שבוע ימים. כפי שעשה דוידי ב"שימוע" שנערך לו על-ידי סמנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, גם לראש הממשלה אמר דוידי, שלא נכון להטיל עוצר כללי על העיר מכיוון שמרבית החולים מתגוררים בשתי שכונות ספציפיות. בנוסף, ביקש שלא להשבית את כלל מערכת החינוך ויש לסגור רק מוסדות חינוך בהם יש תחלואה גבוהה. עוד ביקש, שבמידה ויסגרו בתי עסק למזון, יאפשרו משלוחים מאותם בתי עסק.

כידוע, בקשתו של דוידי התקבלה ברובה והוטל עוצר לילי רק על שכונות נאות יצחק רבין, נאות הנביאים והמוזיקה. כמו כן, רק בתי הספר וגני הילדים בשכונות אלו נסגרו החל מיום רביעי בבוקר ולמשך שבוע ימים.

עוד דיבר דוידי עם נתניהו על המצב הביטחוני והימשכות טרור בלוני התבערה והנפץ ושיגור רקטות הקסאם ללא תגובה משמעותית של צה"ל. הבהרתי שוב את עמדתי שרק מבצע צבאי בעזה יוביל לשינוי המצב וביקשתי מראש הממשלה להודיע בישיבת הממשלה שהוא מנחה את מזכירות הממשלה להביא תוך שבועיים לישיבת הממשלה לאישור החלטה על המשך החלטת חיזוק שדרות והעוטף גם ל2021 -2022", אמר דוידי לאחר הפגישה.

עוד הציג דוידי בפני ראש הממשלה נתניהו תוכנית לפיתוח כלכלי אזורי שראשי הרשויות בעוטף עזה מקדמים עם גורמים שונים בממשלה ואחרים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *