דוידי בפגישה עם רה"מ: קדם את החלפת חלונות הממ"דים

דוידי בפגישה עם רה"מ:

קדם את החלפת חלונות הממ"דים

ראש הממשלה, נפתלי בנט, הגיע בשבוע שעבר למרכז ההפעלה בשדרות למפגש עם ראשי הרשויות בעוטף עזה. ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, העלה בפני ראש הממשלה מספר פערים הקיימים בתחום האזרחי הבאים לידי ביטוי בחוסר התקדמות בהחלטת הממשלה לעוטף עזה  ובתחום הביטחוני בעיר, בהם החלפת חלונות הממ"דים כפי שהמליץ פיקוד העורף. 

מפגש ראשון של ראש הממשלה, נפתלי בנט, עם ראשי הרשויות בעוטף עזה. בנט הגיע ביום חמישי שעבר למרכז ההפעלה של עיריית שדרות ונפגש שם עם ראש העיר, אלון דוידי, ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן, ראש מועצת חוף אשקלון, איתמר רביבו, סגן ראש מועצת שער הנגב, יוסי קרן, וסגן ראש מועצת אשכול, דודי אלון.

בנט שוחח עם ראשי הרשויות על המצב הביטחוני וכן על ההתמודדות עם זן הדלתא, שמע את הצרכים בשטח וציין כי יפעל לחיזוק יישובי עוטף עזה.

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "אני מודה לראש העיר שמארח אותנו ולכל ראשי המועצות שהגיעו. בדרך כלל מגיעים לפה כשיש מלחמה או סבב, אבל היה חשוב לי להגיע עכשיו כשאין, בזמן שגרה, כי התושבים חיים פה כל הזמן. אני מודע להשפעה של הסבבים האלה, גם ברגעי השקט זה לא נגמר.

האפקט עוד קיים – גם האפקט הנפשי וגם האפקט הפיזי. אתם חשובים לי מאוד ברמה האישית וחשובים מאוד למדינת ישראל. אנחנו פועלים כדי לתת לעוטף עזה וליישובי הדרום כמה שיותר רוגע ושקט ארוך טווח. יש הזדמנויות לא קטנות. אני רוצה בעיקר לומר לכם תודה – אתם פה כל הזמן ושומרים על הבית", אמר ראש הממשלה.

דוידי העלה בפני ראש הממשלה מספר סוגיות, בהן דאגה מפאת אי התקדמות בפרויקטים שאושרו בעבר במסגרת החלטת הממשלה לשדרות ועוטף עזה לשנים 2021-2022 וכן ברצון לקבל תקציבים נוספים בעקבות מבצע "שומר החומות". בנוסף, ביקשו נציגי הרשויות לתקצב את האזור והנגב המערבי בפרויקט "צה"ל עובר דרומה", במסגרתו בסיסים מועתקים מאזור המרכז לנגב והמדינה מציעה לאנשי הקבע להתגורר באזור.

עוד ביקש דוידי תוספת לתקציבי מרכז חוסן ולפעילויות צוותי חינוך בעקבות מבצע "שומר החומות".

בהמשך להמלצת פיקוד העורף להחלפת חלונות הממ"דים ביישובי העוטף, על פי מיפוי שייעשה, ביקש דוידי מראש הממשלה לדאוג לתקצוב הפרויקט על מנת שכלל הממ"דים יהיו בטוחים לאמצעי הלחימה החדשים של החמאס.

עוד ביקש דוידי בפגישה שהממשלה תאפשר ותתקצב את יישובי העוטף בהקמת מנופי צמיחה כלכליים ייחודיים לכל רשות שיאפשרו ליישובים להמשיך ולשגשג אל מול הסכנה הקיומית ולתת מענה למנופים הייחודיים של כל רשות בעוטף.

בתום הפגישה סיכמו ראשי הרשויות: "הייתה פגישה חשובה עם ראש הממשלה, שהגיע לשמוע אותנו, ראשי הרשויות בעוטף, שעומדים בקו החזית של מדינת ישראל מול רצועת עזה. אנו מקווים שהממשלה יבינו את הצרכים המיידים וייענו לדרישות שלנו שמטרתן הצלת חיים וסיוע לתושבי האזור".

צילום: קובי גדעון, לע"מ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *