דוידי גייס 2 מיליון ₪ נוספים למקווה-ספא

דוידי גייס 2 מיליון ₪ נוספים למקווה-ספא

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, גייס לאחרונה 2 מיליון ₪ נוספים למקווה-ספא הממוגן הראשון בעולם שנבנה בכניסה לשכונת האחוזה בעיר. המקווה גם יהיה הראשון בדרום שמונגש לנשים עם צרכים מיוחדים. "נמשיך ליצור, לבנות ולפתח את העיר עבור כלל תושבי העיר", אמר ראש העיר, אלון דוידי.

בשורה נוספת בשדרות והפעם לנשות העיר – העירייה מקימה בשכונת האחוזה מרכז ספא רוחני נשי הכולל בתוכו קומת מקווה מפואר, חדרי ספא וחדרי סדנאות שיענו על הצורך במקווה איכותי וממוגן, מרכז ספא לגוף ולנפש וחשיפה לעולם הטהרה, למגוון רחב של נשים מכל קשת האוכלוסייה בשדרות ובאזור הדרום כולו.

היוזמה להקמת המבנה נולדה בזמן מבצע "צוק איתן", שבמשך 50 יום נורו טילים לעבר שדרות כשבעיר אין בנמצא מקווה ממוגן. הפחד והמתח בתקופות קשות משתקות את הנשים וממעיטות את הביקור במקוואות.

בנוסף להיותו ממוגן, המקווה גם יהיה המקווה הראשון בדרום שיונגש לנשים בעלות מגבלות פיזיות באמצעות הורדת מיטה לתוך המקווה.

העירייה יצאה למכרז להפעלת המקום ועמותת "מקודשת" זכתה בו. הוא צפוי להיפתח במחצית השנה הבאה. עלות הפרויקט כ-8 מיליון שקלים, כאשר מלבד המימון של העירייה, הצליח לאחרונה ראש העיר, אלון דוידי, לגייס 2 מיליון שקלים נוספים מתורמים.

במרכז צפויות להתקיים סדנאות, ימי כיף וגיבוש שישלבו מודעות נשית ועיסוק בנושא טהרת המשפחה במהלך שעות היום לנשים מכל הזרמים ומכל הארץ.

המרכז לנשים יכלול גם הדרכת כלות בשפה וסגנון התואמים לכלה בהתאם למגזר ממנו היא באה (חילונית, מסורתית, דתית, חרדית).

גודלו של המרכז יהיה 400 מ"ר וכאמור הוא מוקם בשכונת האחוזה.

קומת המקוואות תכלול מתחם ייחודי לכלה הכולל חדר הכנה לטבילה עם מקווה בתוכו וחדר צמוד לחגיגת הטבילה. בנוסף, 4 חדרי אמבטיה מפנקים עם שירותים צמודים שיעוצבו בעיצובים שונים.

בקומת הטיפולים יהיה חדר סדנאות לכ-60 נשים, חדרי טיפולים (עיסוי, קוסמטיקה, הדרכה), חללים מעוצבים לפדיקור ומניקור, מתחם משרדים ועוד.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "המבנה החדש של מקווה-ספא בשדרות ישפר משמעותית את השירות לנשות העיר שדרות ויהווה להן בית לפעילויות מגוונות. פעלנו רבות על מנת שהמבנה יהיה ממוגן ויאפשר לנשים להגיע אליו גם בימים של הסלמה ובנוסף אני גאה שהמקווה יהיה מונגש לנשים עם צרכים מיוחדים. נמשיך ליצור, לבנות ולפתח את העיר עבור כלל תושבי העיר מכל המגזרים, מכל המינים ומכל הגילאים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *