Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
שירותים
מהירים
תושבים יקרים, קופת חולים לאומית ממשיכה להפעיל בדיקות קורונה מיום שני ועד… קרא עוד
בעת התרעה יש להיכנס למרחב המוגן בהתאם לזמן העומד לרשותנו ולפעול על… קרא עוד
תושבים יקרים, לידיעתכם, מתחם הבדיקות ב"גיטיס" לא יפעל מחר, יום רביעי, 16/9/20… קרא עוד
שלום רב,  זו השנה השישית שאנו במכללת ספיר עורכים את סקר "ברומטר… קרא עוד
תושבים יקרים, בוקר טוב. בניגוד לדיווחים שונים, מתחם הבדיקות באולם "גיטיס" לא… קרא עוד
תושבים יקרים, להלן עדכון חשוב בנושא בדיקות הקורונה. בעקבות שאלות תושבים בנושא… קרא עוד
הודעת עיריית שדרות 8/9/20, 14:30 ועדת השרים אישרה הבוקר את המלצת משרד… קרא עוד
מחר ומחרתיים זה הזמן שלנו - מגיעים- נבדקים- שומרים על החיים🙏 מתחמי… קרא עוד
משרדי האגף לשירותים חברתיים (רווחה) יהיו סגורים לקבלת קהל בימי ראשון ושני… קרא עוד

דוידי לרה"מ: "לא ייתכן שנישאר בני ערובה"

דוידי לרה"מ: "לא ייתכן שנישאר בני ערובה"

העיר שדרות התמודדה השבוע עם נפילת רקטת קסאם בבית בעיר ושני בלוני תבערה בחצר גן ילדים ריק ובחצר בית. עובדי העירייה טיפלו בנפגעי החרדה והעניקו סיוע לפצועים הנוספים. ראש העיר, אלון דוידי, הגיע לזירת הנפילה ובהמשך השבוע שוחח עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ונפגש עם ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ ומתח ביקורת על התנהלות הממשלה.

הפרחת בלוני התבערה מרצועת עזה לעבר יישובי העוטף נמשכה גם השבוע, אך בלילה שבין שבת לראשון העירה אזעקת "צבע אדום" את תושבי שדרות וכפר איבים בעקבות שיגור שתי רקטות קסאם מהרצועה. אחת הרקטות יורטה ואילו השנייה פגעה, ככל הנראה, בבית בעיר. צה"ל דיווח על שני יירוטים. לבית נגרם נזק ואדם אחד, בן 58, נפצע קל מרסיסים ופונה לקבלת טיפול בבית החולים "ברזילי" באשקלון. בנוסף, שני תושבים נפצעו כשנפלו בדרך למרחב המוגן ופונו גם כן לקבלת טיפול רפואי. עובדים סוציאליים של האגף לשירותים חברתיים ומטפלי מרכז חוסן העניקו טיפול לנפגעי חרדה וסיוע לפצועים ובני משפחותיהם. גם ראש העיר, אלון דוידי, ועוזרו, אדוארד אמירגולוב, התערבו לטובת סיוע לפצועים.

ביום שני פרצה שריפה בחצר גן ילדים בעיר ולאחר חקירה של חוקר שריפות, נקבע כי גורם השריפה הוא בלון תבערה. נגרם נזק לארון. הגן, כמובן היה ריק מילדים. ביום שלישי נפל בלון בחצר בית בעיר וגרם לנזק קל. לא היו נפגעים בגוף.

דוידי התראיין במהלך השבוע לכלי התקשורת וביום שלישי בערב, עלה לשיחת ועידה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בה השתתפו גם ראש המל"ל, מאיר בן שבת, מזכירו הצבאי של רה"מ, תא"ל אבי בלוט, וראשי המועצות בעוטף עזה וכן ראש מועצת מרחבים ויו"ר מרכז המועצות האזוריות, שי חג'ג'.

בשלב מסוים נפל, כנראה בשגגה, דוידי מהקו והמשיך לדבר לאחר מכן לבד עם ראש הממשלה. בראיון לרועי כ"ץ ברדיו תל אביב, סיפר את עיקרי דבריו לנתניהו: "אמרתי לרה"מ בצורה מפורשת שלא נורמלי שמדינת ישראל לא הורגת אותם מחבלים שיורים לעברנו. אין לי שום בעיה עם האזרחים בעזה, לא צריך להתעסק בכמה שעות חשמל יהיו להם, מצידי שיהיו 24 שעות, הם לא הבעיה. אני מוכן להיות העורף הלוגיסטי של עזה, אני מוכן להקים אזורי תעשייה ותעסוקה. אני חולק על רה"מ ואני מתנגד לדרך שלו, המדיניות שלו לא נכונה ולא טובה לאזרחי ישראל ולאזרחי עזה. הוא בעצם אומר לאותה כנופיית טרור: 'תמשיכו לעשות מה שאתם רוצים'. לא ייתכן שהשיח הזה יחזור שאנחנו נישאר בני ערובה ובלבד שלא נסכן את חיילי צה"ל במבצע או מלחמה. בהתנהגות של המדינה מול עזה – זה מה שבעצם אומרים. אין שום יוזמה, אין שום חידוש, יש חסינות מוחלטת למחבלים ואנחנו נותנים להם אותה. אני מאמין שראש מדינה ושרים שאוהבים את המשפחות והילדים שלהם שיעשו הכל כדי להגן עליהם, צריכים להתייחס באותה צורה לילדי עוטף עזה. רק מבצע נרחב בעזה כדוגמת חומת מגן וצוק איתן ישנה את המציאות שלנו ושל תושבי עזה".

ביום רביעי הזמין ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, את ראשי רשויות העוטף ללשכתו בקריה לתל אביב לישיבה בנושא המתיחות הביטחונית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות