דוידי לשר הבריאות: סייע בהקמת בית מרקחת תורן

דוידי לשר הבריאות:

סייע בהקמת בית מרקחת תורן

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, נפגש השבוע עם שר הבריאות, ח"כ יולי אדלשטיין, והעלה בפניו את הצורך בהקמת בית מרקחת תורן בעיר שיפעל גם בשבת וכן סיוע בתקציב להקמת מרכז חוסן החדש, הקמת מרכז חרום רפואי ממוגן בשיתוף עם ביה"ח ברזילי והקמת מכון להתפתחות הילד. "יצאתי מעודד מהפגישה ואני משוכנע שהשר יסייע לנו בפרויקטים חשובים אלו", אמר דוידי.

לראשונה מאז שנכנס לתפקידו כשר הבריאות, נפגש השבוע השר הנכנס, ח"כ יולי אדלשטיין, לפגישת עבודה עם ראש עיריית שדרות, אלון דוידי.

דוידי הגיע לשר אדלשטיין עם מספר נושאים חשובים לעיר שדרות שעומדים לפתח משרדו.

במסגרת בנייתו של מרכז חוסן החדש בעיר, ליד מבנה תחנת המשטרה, מסייע משרד הבריאות רבות לתכנון ובניית המקום ודוידי ביקש מאדלשטיין תקצוב נוסף של כ-5 מיליון ₪. "בשנה וחצי האחרונות המצב הביטחוני גרם לכך שישנו גידול עצום בפניות למרכז חוסן בשדרות. מנהלת מרכז חוסן פנתה אלי בבקשה למצוא תקציב להגדלת המבנה על מנת שיינתן שירות איכותי וטוב לפונים עקב הפוסט טראומה", אמר דוידי.

עוד ביקש דוידי משר הבריאות את סיועו בהקמת מרכז חרום רפואי ממוגן (מחר"ם). בימים אלה, מקדמת העירייה בשיתוף עם בית החולים "ברזילי" באשקלון הקמת מרכז ממוגן שישמש מעין חדר מיון קדמי עם דגש על רפואת חירום מתקדמת וכן מכון דיאליזה. המרכז יהיה פתוח 24 שעות ביממה וייתן מענה, כמו בדיקות רופא, עזרה ראשונה, תפירות והדבקות, גבס וקיבוע שברים/נקעים, בדיקות הריון, אק"ג, מוניטור וטיפול בהפרעות קצב, מתן טיפול תרופתי ראשוני כולל אנטיביוטיקה, מתן נוזלים ותרופות.

נושא מרכזי שעלה בפגישה הוא הקמת בית מרקחת תורן בשבתות וחגים, נושא עליו דיבר דוידי כבר בעבר לאור המחסור הקיים כיום בשדרות והסביבה.

דוידי גם ביקש מאדלשטיין את סיועו בהקמת מכון להתפתחות הילד בשדרות לטובת תושבי האזור. "כיום יש יחידה כזו באשקלון וממתינים בין 9 ל-12 חודשים לתור לאבחון אצל רופא התפתחותי ולפסיכולוג שנה שלמה", אמר דוידי. "כתוצאה מכך ילדים רבים מפספסים טיפול בשלב קריטי בחייהם, מה גם שהמצב הביטחוני באזור מעמיק מאוד את הבעיות".

התקציב הדרוש להקמת מכון מסוג זה הנו 600,000 ₪ בשנה.

דוידי יצא מעודד מהפגישה ומהכוונות הטובות של השר אדלשטיין.

שר הבריאות, יולי אדלשטיין: "העיר שדרות היא סמל לעוצמתם של תושבי עוטף עזה אל מול האתגרים הביטחוניים העומדים בפניהם. אעשה הכל כדי שתושבי שדרות יקבלו את המענה הנדרש בנושאים שבתחום אחריותי".

ראש העיר, אלון דוידי: "השר יולי אדלשטיין הנו ידיד ותיק של העיר שדרות עוד מתפקידו הקודם, כיו"ר הכנסת ותמיד היה קשוב לנו ולצרכי העיר ותושביה, אני משוכנע שנעשה יחד דברים חשובים בתחום הבריאות שיקלו וישפרו את חייהם של תושבי שדרות והאזור".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *