הַכּירו את "גבעת הכורכר" בשדרות

הַכּירו את "גבעת הכורכר" בשדרות

במסגרת תוכנית "שדרות הטבע" של עיריית שדרות ואיגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון, עשרות הורים וילדים משדרות הגיעו למפגש היכרות עם גבעת הכורכר בעיר. ראש תחום טבע עירוני בחברה להגנת הטבע, עמיר בלבן, הדריך סיור בגבעה שבסופו גובש צוות פעילים מתוך תושבי השכונות הסמוכות לפיתוח הגבעה.

סביר להניח שמרבית תושבי שדרות, אם לא כולם, לא יודעים שממש מתחת לאף שלהם ישנם 115 מיני צמחים וחיים 54 מיני בעלי-חיים. גבעת הכורכר, הממוקמת בצפונה המערבי של העיר, סמוך לשכונות האחוזה, נאות הנביאים ונאות השקמה, מתפרסת על 90 דונם ובהם צמחי בר ריחניים, חלקם נדירים מאוד ובסכנת הכחדה, קיני ציפורים, לטאות, קיפודים ופרפרים.

ביוזמה משותפת של עיריית שדרות ואיגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון, ובתמיכת המשרד להגנת הסביבה, התקיים בשבוע שעבר סיור במקום בהובלתו של עמיר בלבן, ראש תחום טבע עירוני בחברה להגנת הטבע, במטרה שהורים וילדים יכירו את המקום ובנוסף יתגבש צוות פעילים לפיתוח הגבעה.

התושבים שהגיעו נהנו מהנוף המשגע ומזג האוויר הנפלא וכן מתה צמחים מתוק והסברים מרתקים. בלבן סחף את הילדים והמבוגרים בסיפורים על השבלולים, הצמחים והציפורים שחיים בגבעה והסביר את חשיבות הטבע המקומי בתוך העיר – ללא השקיה, ללא ריסוסים וללא בטון.

הסיור נערך כחלק מהפרויקט "שדרות הטבע" של עיריית שדרות, בהובלת איגוד ערים לאיכות סביבה ובתמיכת המשרד להגנת הסביבה בשיתוף עם הפרויקט העירוני "מרגישים בבית" הפועל ליצירת חיבורים בקהילה המקומית.

מטרת הסיור הייתה לגבש קבוצת פעילים מקומית מהשכונות הסמוכות לגבעה שיובילו את החשיבה על עיצוב והנגשת הגבעה תוך שמירה על הטבע המקומי.

ראש העיר, אלון דוידי: "אני מזמין את כל תושבי שדרות והאזור להגיע לגבעת הכורכר ולהתרשם מהטבע המקסים שנמצא ממש כאן בתוך העיר שלנו. אומנם אנחנו מפתחים עוד ועוד שכונות למען המשפחות הרבות שמעוניינות לגור בשדרות, אבל חשוב לנו לשמור על הטבע שלנו שמח, יפה וירוק".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "בשדרות ישנם אתרי הטבע המהווים אבן שואבת לחינוך סביבתי וללימודי העצמה והטמעת נושאי הסביבה והחקלאות, ולחיזוק ערכי השמירה על הטבע, בחיבור בלתי אמצעי לאדמה וחיבור לאדמה. יישר כוח לראש העיר, על קידום הפרויקטים והקצאת המשאבים להצלחתם. תודה לצוות הפרויקט העירוני מרגישים בבית, לפעילי השכונה, ולניצן בן-טל שמובילה את הפרויקט של שדרות הטבע".

מיטל אמיתי, מנכ"לית איגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון: "פרויקט 'שדרות הטבע' שהאיגוד מוביל בשיתוף עיריית שדרות והמשרד להגנת הסביבה הוא מיזם סביבתי וחינוכי מן המעלה הראשונה. השילוב של חינוך לשמירה על הטבע שליד הבית תוך מעורבות ישירה של התושבים הוא חשוב ומרגש. הודות לפרויקט, גבעת הכורכר ואתרי טבע נוספים בשדרות יפרחו וישגשגו – והרווח כולו של העיר שדרות".

אז אם גם אתם רוצים להיות חלק מהקבוצה שמובילה את השמירה והפיתוח של הגבעה – מוזמנים לפנות לצוות הפרויקט העירוני "מרגישים בבית" ולהיות חלק מהשינוי. לפרטים נוספים, שרה פחימה- 0584841172.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *