האגף לשירותים חברתיים בשדרות ע"ש אבי חליווה ז"ל

האגף לשירותים חברתיים בשדרות ע"ש אבי חליווה ז"ל

זוכרים את סמלי העיר: בטקס מרגש במעמד ראש העיר, אלון דוידי, בני משפחת חליווה ואישי ציבור מכובדים, הונצח השבוע שמו של אבי חליווה ז"ל בבניין האגף לשירותים חברתיים (רווחה). "אבי ז"ל, תרם שנים רבות למען הציבור בעיר, מזקנים ועד ילדים, הנצחת שמו בבניין האגף תהיה מקור להשראה ולעשייה החשובה שפועמת ב", אמר דוידי.

עיריית שדרות הנציחה השבוע את אבי חליווה ז"ל, מי שניהל בעבר את אגף הרווחה וגם כיהן כסגן ראש העיר וממונה על האגף (בשנים 1993-1998), כשקראה את מבנה האגף לשירותים חברתיים על שמו ולזכרו.

הערב נפתח עם סקירה היסטורית של מנחת האירוע, סגנית ראש העיר, יהודית אוליאל מלכה, על דמותו ואישיותו של חליווה, ובדבריה אמרה: "איש מעשה, איש חזון ואחד האנשים הפעילים והמרתקים בנוף של העיר שדרות. כולנו ובוודאי בני המשפחה עדיין כואבים ומוצפים בגעגועים".

בטקס השתתפו ראש העיר, אלון דוידי, ד"ר דוד בוסקילה, לשעבר ראש העיר, מ"מ ראש העיר, אלעד קלימי, חברת מועצת העיר ומחזיק תיק שירותים חברתיים, אלונה רבינוביץ' אליהו, מנהל מחוז הדרום במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, ישראל בודיק, חברי מועצת העיר, מנהל אגף שירותים חברתיים, עידו ז'ולטי, סגנו, יגאל לוי, שעבד במשך שנים רבות לצידו של אבי, צוות עובדי האגף, מנהלי אגפים, אלמנתו של אבי, שוש תבדל"א, ובני משפחתה, ותושבים מהעיר שבאו לכבד את המעמד.

במסגרת תפקידיו הציבוריים, כיהן חליווה כחבר מועצת העיר וכסגן ראש העיר בשדרות וממונה על תיק הרווחה והקליטה, בשנת 2012 מונה לתפקיד מנהל האגף לשירותים חברתיים, הוא המשיך לכהן בתפקיד עד התקופה האחרונה שבה המתין להשתלת כבד לאחר שבעברו כבר עבר בהצלחה השתלת כליה.

דווקא לאחר שנמצא תורם והוא התכונן להשתלה, הוא קיבל זיהום ממנו לא הצליח להתאושש ולצערנו ולכאבנו הגדול, הלך לעולמו בחודש אדר תש"פ –  24/2/20.

חליווה ז"ל, היה שותף לקידום פרוייקטים בעיר, ביניהם: הקמת מפעל מוגן רב נכותי, הקמת מועדון תעסוקתי לחולי נפש, הקמת מועדון חברתי לאנשים בעלי פיגור, הקמת מרפאה לבריאות הנפש, מרכז משאבים לתרבות ופנאי, מרכז יום לקשיש, מועדונית טיפולית בשיתוף החינוך, היה אחראי לפרויקט מחשב לכל ילד והיה שותף להקמת מעון לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אבי ז"ל, היה גם סגן ראש העיר בעבר, ובתקופתי גם ניהל את האגף לשירותים חברתיים בעיריית שדרות אך לפני כל התארים, הוא היה חבר שהיה ידיד נפש ודמות מופת עבורי. בכל מפגש היה אבי עם חיוך גדול עם הומור וענווה המאפיינים את דמותו הצנועה. אבי תרם שנים רבות למען הציבור בעיר, מזקנים ועד לילדים, בתבונה, חוכמה ורגש מתוך כבוד לזולת ואכפתיות. אין ספק שהשם שלו פה בבניין הזה תהיה מקור להשראה ולעשייה החשובה שפועמת כאן".

חברת מועצת העיר ומחזיקת תיק שירותים חברתיים, אלונה רבינוביץ' אליהו: "במהלך העבודה עם אבי ז"ל אי אפשר היה שלא להעריך את דאגתו חסרת הפשרות שלו לתושבים, הוא אהב את העיר שדרות ולא עזב אותה עד יום מותו ,איש של מעשים, שתמיד התייצב לכל משימה. בטוחני שהנחת שמו בבניין הזה נותנת כבוד לו ולנו שזכינו לעבוד איתו יחד".

באי האירוע שהתרגשו מהמעמד ביקשו להודות לראש העיר, אלון דוידי על פועלו בהנצחת וותיקי העיר שהלכו לעולמם, לסגנית ראש העיר, יהודית אוליאל מלכה שהנחתה את האירוע ועל דבריה המרגשים לזכרו של אבי ז"ל, לחברת מועצת העיר, אלונה רבינוביץ' אליהו, למנהל האגף, עידו ז'ולטי ולסגנו יגאל לוי ולכל צוות עובדי האגף, ללימור כהן, מנכ"לית המתנ"ס, לצוות לשכת ראש העיר, לאופיר אסולין, מנהל אגף ספורט ואירועים ולחברי מועדון 'שדרוק' על הליווי המוסיקלי בטקס וכן לאגם חיימוביץ שהפליאה בשיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *