הבטיח ומקיים: הנחה של 63% באגרת השילוט בשדרות

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, הבטיח בחודשים האחרונים לפעול לתיקון חוק העזר העירוני בנושא אגרות השילוט כדי להקל על בעלי העסקים בעיר. בישיבת המועצה בשבוע שעבר אישרה המועצה את התיקון של דוידי, כך שההנחה על שלטים קטנים תגיע לכ-63%. "כעת כל שנותר שמשרד הפנים יאשר את התיקון ואנחנו עם הפנים קדימה", אמר דוידי.

בעלי העסקים בשדרות ישלמו אגרה מופחתת על השילוט בעסק שלהם – כך אישרו ברוב קולות חברי מועצת העיר בישיבת המליאה שהתקיימה בשבוע שעבר את הצעתו של ראש העיר, אלון דוידי, לתיקון חוק העזר העירוני בנושא השילוט.

דוידי התבטא בעבר לא פעם אחת, כשהסוגיה עלתה, כי הנחה את הגורמים המקצועיים לפעול לשינוי החוק במטרה להקל על העסקים הקטנים והבינוניים. בתום עבודת מטה, לה היו שותפים גזבר העירייה, יהודה חזן, היועץ המשפטי, עו"ד בני סעדון, ולירון זוהר-רבינוביץ' ממינהלת התעשייה והעסקים נקבעו תעריפים חדשים לאגרות השילוט.

עד היום על כל שלט עד 10 מ"ר העסק היה נדרש לשלם 181 ₪ לשנה. כעת, נקבעו תעריפים שונים לגדלים שונים.

עד 2 מ"ר לשלט, יחויב בעל העסק ב-50 ₪ לשנה בלבד – הנחה של 63%.

מעל 2 מ"ר ועד 5 מ"ר לשלט, יחויב בעל העסק ב-75 ₪ בלבד – הנחה של 59%.

מעל 5 מ"ר ועד 10 מ"ר לשלט, יחויב בעל העסק ב-100 ₪ בלבד – הנחה של 44%.

צעד זה צפוי להקל משמעותית על בעלי העסקים והנו חלק מהפעולות הרבות שעושה העירייה למען העסקים, באמצעות מינהלת התעשייה והעסקים העירונית, כמו הקמת אינדקס העסקים החינמי, שילוט בעיר לעידוד רכישה מעסקים מקומיים, סדנאות ומוקדי טלפון להתייעצות בשיתוף "מעוף שדרות ועוטף עזה" ועוד פעולות רבות ומגוונות.

חשוב לציין, שתיקון חוק העזר דורש את אישור משרד הפנים ואז התעריפים ישונו.

ראש העיר, אלון דוידי: "כחלק מהעשייה והתמיכה המלאה בעסקים המקומיים, אני הנחיתי לתקן את הנעשה בתחום אגרות השילוט לעסקים בעיר.
אני שמח שחברי המליאה אישרו ברוב קולות את התיקון על גובה תשלום האגרה ומיד לאחר אישור משרד הפנים יתוקן התעריף. ניתן לראות בנתונים את אחוזי החיסכון וההנחה, בגובה של עד 63%!
אז כל שנותר, שמשרד הפנים יאשר ואנחנו עם הפנים קדימה.
אמשיך לפעול אך ורק לעידוד והצלחת העסקים בעיר, ברכה והצלחה לכולם".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *