ההצלחה הפכה למסורת- שדרות עיר המחוננים

ההצלחה הפכה למסורת- שדרות עיר המחוננים

לאור ההצלחה של השנה שעברה, בעיריית שדרות לא שוקטים על השמרים וגם השנה אותרו 23 מחוננים ו-53 מצטיינים מתוך 146 ילדים בכיתות ב' עד ד' שניגשו למבחנים. 

במערכת החינוך של עיריית שדרות לא נותנים להצלחה של השנה שעברה, בה אותרו 33 מחוננים ו-63 מצטיינים, להיכנס לשגרה ולשקוט על השמרים. במהלך השנה נרשמו יותר תלמידים מבתי הספר לתהליך המיון בדרך לאיתור המחוננים משדרות.

השבוע התבשרו בעיריית שדרות שאותרו 23 מחוננים ו-53 מצטיינים מתוך 146 ילדים בכיתות ב' עד ד' שעברו את שלבי הביניים וניגשו למבחנים. מדובר בנתוני הצלחה מרשימים לאור העובדה שכ-50% מתוך הניגשים לבחינה אותרו כמחוננים או מצטיינים.

במהלך השנה, התקיימו תחרויות אתגריות לילדים, חולקו פרסי התמדה ונערכו סימולציות המכינות את הילדים לקראת המבחן וממקדות אותם בנושאים הדורשים שיפור.

כזכור, בתחילת שנת הלימודים, נפתח בשדרות מרכז מחוננים ומצטיינים הפועל כבית ספר לכל דבר עם סמל מוסד משלו, בשלב זה במבנה המרכז המדעי ובהמשך במבנה קבע, והפעילות בו נותנת מענה לתלמידים להצליח ובגדול. בשנה הבאה תתרחב הפעילות ונשמע על עוד תלמידים שיאותרו כמחוננים ומצטיינים.

המבחן הינו מבחן ארצי ואחיד ומבוסס על כישורים מילוליים, חשיבה מתמטית וחשיבה לוגית. תהליך האיתור מתבסס על שני שלבים. שלב א' נערך בבתי הספר. תלמידים שעברו את שלב א' הוזמנו לשלב ב' – בו כאמור  מאובחנים התלמידים כמחוננים או כמצטיינים.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: ״מערכת החינוך בשדרות ממשיכה לשבור שיאים של מצוינות. ההשקעה שלנו בחינוך מוכיחה את עצמה שוב ושוב עם הישגים מרשימים של תלמידנו היקרים שאותרו כמצטיינים וכמחוננים. אני מברך על ההצלחה וגאה בכל אחת ואחד מהם על ההתמדה, הנחישות וההשקעה. יגעת ומצאת, תאמין״.

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: ״התוצאות המרשימות הן פועל יוצא של השקעה גדולה ועקבית בחינוך. תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר, נהנים מתוכניות העשרה ייחודית, עם דגש על אוריינות מתמטית, מדעית ושפתית בדרך של למידה התנסותית וחווייתית. זאת במטרה לאפשר את התנאים המיטביים בהם היכולות הגבוהות של התלמידות והתלמידים יבואו לידי ביטוי מקסימלי. מעורבות ההורים בתוכנית מהווה גורם חשוב ומשמעותי בקידום והצלחת התלמידים״.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *