הודעה חשובה – שביתה 23.2.23

היערכות העירייה לקראת שביתת השלטון המקומי

(נכון ליום רביעי, 22.2.23, 16:00)

 

ביום חמישי הקרוב, 23.2.23 החל מהשעה 06:00 יושבתו פעילויות העירייה בעקבות כוונת משרד האוצר לפגוע בתקציבי הרשויות המקומיות ובסמכותן. לצערנו מדובר בנושאים מהותיים שיש להם השלכה ישירה על כולנו, ונראה כי לא נותרה ברירה אלא לנקוט בצעד זה.

להלן מספר דגשים:

1. משרדי העירייה – לא תתקיים קבלת קהל ולא יהיה מענה טלפוני בכלל מוסדות העירייה, כולל במחלקת הגביה.

 1. מוסדות החינוך- לא יתקיימו לימודים בגני הילדים, בבתי הספר יסודיים, בחטיבות ביניים ובתיכונים. מעונות לגילאי 0-3 יפעלו כרגיל וכן לא יתקיימו צהרונים
 2. חינוך מיוחד: גני הילדים של החינוך המיוחד ובית ספר 'הדר' יפעלו כרגיל. שימו לב: לא יתקיימו לימודים בכיתות חינוך מיוחד שנמצאות במוסדות החינוך הרגיל.
 3. . שיטור עירוני, ביטחון ומוקד מידע ושירות לתושב – עובדים כרגיל.

_____________________________________________________

ככל שיהיו עדכונים נוספים הם יפורסמו באמצעי התקשורת ובאתרי העירייה.

תושבות ותושבים יקרים, השלטון המקומי יוצא למאבק גדול למענכם אזרחי ישראל, למאבק למען ילדי ישראל, למען מערכת החינוך בישראל.

אלה הסיבות להשבתה שהוציא המרכז לשלטון מקומי:

 

 1. אנחנו לא מוכנים להשלים עם המצב שגני ילדים נסגרים בכל יום כי חסרות אלפי סייעות. הן ראויות לשכר הוגן, תנאי העסקה ואופק תעסוקתי. זה יקרה רק אם תהיה רפורמה מעמיקה, ועל זה אנחנו נאבקים יחד עם ההסתדרות מול האוצר שלא משתף פעולה בנושא.

 

 1. אנחנו לא מוכנים להשלים עם המצב שהמדינה לא בונה כיתות לימוד, ובשנת 2023 כ-100,000 ילדים לומדים בקרוואנים, ותוך שנתיים זה יגיע ל 300,000 ילדים.

 

 1. אנחנו לא מוכנים להשלים עם המצב שישנה סחבת בלתי נגמרת במו׳׳מ לשיפור תנאי השכר של מורי העל יסודי. הם מחנכים את דור העתיד וראויים לשכר הוגן!

 

 1. אנחנו לא מוכנים להשלים עם המצב שהמדינה לא דואגת לזוגות הצעירים ולזכאים לדיור מוזל ועושה על גבם 60 מיליארד שקל בשנתיים ממכירת קרקעות, ולא משקיעה בהם חזרה אף לא שקל אחד. יש לנו תכנית סדורה שתאפשר לכל צעיר לקנות בית בישראל במחיר הגיוני. תנו לנו את האפשרות לפתור את המשבר, איפה שכל הממשלות נכשלו.

 

 1. אנחנו לא מוכנים להשלים עם המצב שהתושבים צריכים לממן עליה חדה של 30% בתעריפי הסעות ילדים למוסדות חינוך, במקום שהמדינה תעשה זאת.

 

 1. אנחנו לא מוכנים להשלים עם הקמת קרן ארנונה שתהפוך לקופה קטנה של הממשלה והאוצר לכיסוי גירעונות ומימון הסכמים קואליציוניים – במקום למצוא פתרון למשבר הדיור.

 

 1. אנחנו לא מוכנים להשלים עם המצב שמאות אלפי משפחות גרות במבנים מסוכנים שיקרסו ברעידת אדמה שתגבה עשרות אלפי קורבנות. צריך לטפל בזה ועכשיו.

 

 1. אנחנו לא מוכנים להשלים עם המצב שהממשלה לא מקדמת את תכניות החומש לרשויות הערביות ותכנית חומש לרשויות הדרוזיות והצ'רקסיות אשר קריטיות לצמצום פערים כלכליים וחברתיים.

 

 1. אנחנו לא מוכנים להשלים עם המצב שמענקי האיזון שמוענקים לרשויות המקומיות כדי לסייע לרשויות לגשר על פערים, לא עודכנו במשך 5 שנים (!). זה משתק את הרשויות שמתקשות מאוד לתת שירותים חיוניים לתושבים שלהן.

 

10. אנחנו לא מוכנים שקרן הניקיון שהוקמה כדי להקים מתקנים להטמנת פסולת והצטברו בה 3.7 מיליארד ש׳׳ח של הציבור, לא הקימה אפילו מתקן אחת, והפכה לקופה קטנה