החווה החקלאית בעקבות עתיקות שדרות

החווה החקלאית בעקבות עתיקות שדרות

החווה החקלאית בשדרות, הממוקמת על שטחו של הכפר הקדום נג'ד, ביצעה עבודות חפירה ארכאולוגיות עם תלמידי בתי ספר בעיר ובהשתתפות ראש העיר, אלון דוידי, ומנכ"ל רשות העתיקות, אלי אסקוזידו.

בשטח החווה החקלאית בשדרות נמצאו עתיקות מהמאה הרביעית לספירה עד המאה השתיים עשרה (300 –  1100 לספירה).

העתיקות שהתגלו במקום, מצביעות על כפר קדום שנקרא נג'ד שגרה בו אוכלוסייה עשירה, שלא רצתה לגור עם ההמון בעזה ובאשקלון.

החווה החקלאית-חינוכית, בשיתוף עיריית שדרות ורשות העתיקות, התחילה חפירה ארכאולוגית לשחזור אחד ממבני המגורים במקום. לחפירה שותפו תלמידים רבים מכל בתי הספר בשדרות ובמהלכה נמצאו חלקים רבים של כדים, חרסים שונים ואפילו מכתש שכנראה שימש לכתישת תבלינים. ביוזמה משותפת הגיעו תושבים רבים להשתתף בחפירה, יחד עם ראש עיריית שדרות, אלון דוידי ומנכ"ל רשות העתיקות, אלי אסקוזידו.

"החוויה של הילדים בחפירה הייתה ממש מרגשת ויצרה למידה סקרנית בציפייה אצל הילדים לדעת מה עוד הם ימצאו", אמר שי שראל, מנהל החווה. השיתוף בין למידה התנסותית וחוויות מהווה את התשתית הלימודית בחווה.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "החווה החקלאית שלנו בשדרות מעצימה את תחום הסביבה ונושאי החקלאות ומחזקת את החיבור הבלתי אמצעי לאדמת ארץ ישראל ולהגשמת הציונות בהתגלמותה. החפירות הארכיאולוגיות עם הילדים היקרים מלמדים אותם המון על עברה של שדרות וסיפורה ההיסטורי עוד מימי הביניים. מיקום החווה בסמיכות לקריית בתי הספר מהווה חיזוק משמעותי להגשמת היעדים"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *