החזון הקהילתי של שדרות

החזון הקהילתי של שדרות

השבוע הוצג החזון הקהילתי של העיר שדרות מתוך רצון לשמירת המאפיינים הקהילתיים הקיימים בעיר גם לשכונות החדשות שנמצאות בתנופת בנייה מאסיבית וצמיחה דמוגרפית.

העיר שדרות, שנמצאת בתנופת פיתוח אדירה וגדלה באופן מאסיבי, נמצאת בעיצומה של צמיחה דמוגרפית. כדי לְשַׁמֵּר את הייחודיות השדרותית ולשמור על צביונה האנושי והמיוחד, הובילה העירייה תהליך עירוני שישלב את הקהילתיות גם בשכונות החדשות.

השבוע התקיימה ישיבת עבודה בהובלת סגן ראש העיר, אלעד קלימי, ובהשתתפות סגנית ראש העיר, חוה נחשונוב, בה הוצג החזון הקהילתי של שדרות שנבנה בעבודת צוות משותפת לכלל הגופים העירוניים ונותן מענה רחב לכלל התקוות, הציפיות, הצרכים ומתן מענים ייחודיים לאוכלוסיות המגוונות בעיר שהופכים אותה למוקד משיכה ועניין לתושבים חדשים, לתושבים חוזרים, למבקרים בה ולשוחרי תרבות ופנאי שמצאו בשדרות יותר מבית. 

החזון הקהילתי ילווה את שדרות בשנים הבאות והעירייה וגופי הסמך העירוניים יישמו אותו תוך כדי שמירת קשר ישיר ורציף עם הציבור ומתן מענה לצרכים ולציפיות התושבים. בניית החזון הינה פרי שיתוף פעולה של כלל הגופים העירוניים שעוסקים בתחום הקהילה: המתנ"ס העירוני, מרכז חוסן, מחלקת הקליטה, אגף שירות לתושב ובתוכו צוות המשל"תים והיחידה הקהילתית. כלל הגופים היו מעורבים בבניית החזון ותרמו מרעיונותיהם ומניסיונם הקהילתי.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "שדרות היא בית ומשפחה בה יש מגוון רחב של קהילות ודעות המוצאים גג אחד של חמימות אנושית מופלאה שמהווה מקור למחויבות ושייכות ליישוב ולערכיו. בשדרות יש לכל אחד ואחת תחושת בטחון לבטא את זהותו, ליצור ולפעול. החזון הקהילתי מהווה את ליבת העשייה שלנו בשנים האחרונות ואנחנו פועלים באופן מתמיד לשיפור איכות חייהם של התושבים וקהילתם".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "החום האנושי והמיוחדות הקהילתית ששדרות התברכה בהם, הם מקור להשראה וגאוות יחידה. הרצון שלנו הוא להעתיק את המאפיינים החשובים הללו לשכונות החדשות כדי לשמר את הצביון המיוחד של העיר ולשם כך בנינו את החזון הקהילתי של שדרות. מצד אחד אנחנו מפתחים את העיר לצמיחה ולהתפתחות ומצד שני מטמיעים את המורשת העירונית וטיפוח הזיקה והשייכות לעיר גם לתושבי השכונות החדשות שרואים בשדרות עיר שבה הם בונים את ביתם ומגדלים בה את דור העתיד".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *