החלה הכשרת המוקדניות למוקד השירות של עיריית ת"א בשדרות

החלה הכשרת המוקדניות

למוקד השירות של עיריית ת"א בשדרות

עיריית שדרות ועיריית תל אביב-יפו החלו בשבוע שעבר בהליך הכשרת המוקדניות שיעבדו במוקד של תל אביב-יפו שיפעל ממבנה בשדרות, כחלק משיתוף פעולה בין הרשויות למען תעסוקה לתושבי שדרות.

בשבוע שעבר יצאה לדרך הכשרת המוקדניות, עובדות עיריית תל אביב-יפו אשר עתידות לעבוד מהעיר שדרות. ההכשרה היא פרי עבודה של שיתוף פעולה בין עיריית שדרות לעיריית תל אביב-יפו כחלק מהמטרה לקדם תעסוקה איכותית לתושבי ותושבות העיר.

לפני מספר חודשים פרסמה עיריית תל אביב-יפו כי היא מעוניינת להוציא למיקור חוץ את יחידות שירות הלקוחות שלה. באגף לפיתוח כלכלי- תעסוקתי בעיריית שדרות קפצו מיד על המציאה ולאחר משא ומתן והבנה שמדובר בהשמות איכותיות הכוללות השמה כבר מהיום הראשון של ההכשרה, החל להירקם שיתוף הפעולה המדובר. 

כידוע, תחום התעסוקה של האגף לפיתוח כלכלי-תעסוקתי ברשות כבר הוציא לפועל מעל 15 הכשרות עם השמה בקצה בשותפות עם מעסיקים רבים. אותן הכשרות נבנות בהתאם לצורך המעסיקים עצמם ובסוף ההכשרה מרבית התלמידים עובדים באותה חברה. "חשוב לציין שההכשרות הן למקצועות שנצרכים בשוק העבודה ועל כן, גם לאלו שלא התקבלו לעבודה באותה חברה, אנו נדאג לסייע למצוא עבודה איכותית בתחום אותו למדו", אומרת עדן מאייר, רכזת ההשמות וקשרי המעסיקים באגף.

עם חתימת הסכם בין עיריית תל אביב-יפו לשדרות, יצאה מודעת הדרושים למשרה והחלו לפנות עשרות תושבים ובעיקר תושבות. "נעשה ראיון טלפוני מעמיק עם כל מי שעמד בתנאי הסף של עיריית תל אביב-יפו, ניתן המידע אודות המשרה בצורה מפורטת והמתאימים זומנו לראיון עם המנהלים בעיריית תל אביב-יפו שהגיעו לשדרות", אמרה עדן והוסיפה: "התקיימו בעיר 4 ימי ראיונות ומתוכם נבחרו 30 נשים, המתאימות ביותר לתפקיד".

בשבוע שעבר נפתחה ההכשרה שעתידה להימשך כחודש וחצי בתל אביב-יפו. העובדות הגיעו לעיריית תל אביב-יפו לטקס פתיחה מרשים בנוכחות ראש העיר רון חולדאי ומנהלי אגפים.

מנהלת תחום התעסוקה בעיריית שדרות, גל שמאי לוי, הוסיפה: "החיבור עם עיריית תל אביב-יפו הוא דוגמא לשיתוף פעולה אחד מתוך רבים שאנו מקדמים בתחום התעסוקה ברשות. בשותפות עם כל הגופים שעוסקים בתעסוקה בעיר אנו מנסים להנגיש תעסוקה איכותית, אם על ידי הכשרות מקצועיות עם השמה בקצה ואם בעבודה פרטנית מול מעסיקים ומחפשי עבודה שכבר יש להם כיוון אך מתקשים למצוא תעסוקה קרובה לעיר. כבר היום אנו פותחים הכשרת "HelpDesk" (תמיכה באמצעות מחשבים) אשר מתאימה לכל אחד ואחת ולא דורשת השכלה קודמת אשר בסופה המצטיינים יכנסו באופן מיידי לשוק העבודה בשכר גבוה".

 

  • צילום: עיריית שדרות

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *