הישג אדיר: שדרות זכתה לראשונה בתולדותיה בפרס החינוך הארצי!

הישג אדיר: שדרות זכתה לראשונה בתולדותיה בפרס החינוך הארצי!

גאווה לאומית: כהוקרה על איכות ומצוינות שדרות זכתה לראשונה בתולדות העיר, בפרס החינוך הארצי לשנת תשפ"ג.

חודשים ספורים לאחר הזכייה של שדרות בפרס החינוך המחוזי, כהוקרה על איכות ומצוינות – הודיע היום שר החינוך, יואב קיש, לראש העירייה, אלון דוידי, על זכייתה של שדרות – לראשונה בתולדות העיר – גם בפרס החינוך הארצי לשנת תשפ"ג.

ההחלטה על הבחירה בשדרות התקבלה על ידי ועדת "פרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות", והוא ניתן לרשויות שהשקיעו מאמצים מיוחדים בקידום תוכניות חינוכיות ופעילות חינוכית לטיפוח ערכים חברתיים מעצבי זהות, לקידום מעורבות חברתית בקהילה, לחיזוק החוסן הרגשי ותחושת השייכות, ליצירת רצף חינוכי, לקידום תהליכי למידה ולצבירת הישגים משמעותיים.

ועדת הפרס נימקה את ההחלטה בכך ש״שדרות – מובילה תפיסה ושפה יישובית לצד למידה רגשית-חברתית, התורמות לחיזוק החוסן של התלמידים, בני משפחותיהם וצוותי החינוך בעיר. פועלת ומשקיעה משאבים רבים לקידום וחיזוק הגיל הרך ומקדמת תכניות ייחודיות בתחומי המדעים והטכנולוגיה".

פרס החינוך הארצי הוא פרס הצטיינות המוענק מדי שנה על ידי משרד החינוך לרשויות בישראל לאות הערכה על פועלם החינוכי. המוסדות הזוכים נבחרים על ידי ועדת שיפוט של משרד החינוך. הוועדה ממיינת את המועמדים ומעניקה להם ניקוד על סמך חומר בכתב ועל סמך ביקור במוסדות עצמם.

בשדרות משקיעים בחינוך כבר מהגן
כחלק מחזון החינוך העירוני של עיריית שדרות, נבחרו חמשת קטרי המצוינות שיבטיחו הישגים ויאפשרו מרחב הזדמנויות רחב לכל ילד וילדה כבר בגני הילדים ובהמשך בבתי הספר: אנגלית, stem, קוד וסייבר, 'שפה בונה עתיד' – אוריינות עברית, תוכנית ה-sel להטמעת למידה רגשית חברתית וחינוך בלתי פורמלי. את כלל הקטרים מוביל אגף החינוך בעירייה בשיתוף בתי-הספר וזאת כדי להעמיד דמות בוגר שפורץ את תקרת הזכוכית ומגיע למחוזות של מצוינות בחיים האזרחיים, בצבא, באקדמיה ובתעסוקה.

זה כבר לא סוד ששדרות נמצאצ גם במקום הראשון באחוז הזכאות לבגרות מבין כלל ערי הדרום – מאילת ועד אשדוד. שיפור ניכר בבגרות מצטיינת, באחוז הלומדים ב-5 יח"ל אנגלית ו-5 יח"ל מתמטיקה. אחוז הזכאות לבגרות עומד על 92.7% (האחוז הארצי – 76%). זאת לאחר שנמדדו בכ-20 מדדים שונים, הכוללים מדדים לימודיים וערכיים.

חותמת איכות למערכת החינוך בעיר –כאמור, זהו הישג אדיר לשדרות לאחר שבינואר האחרון זכתה גם בפרס החינוך המחוזי

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *