הכי קרוב לקהילה – אבל מרחוק

הכי קרוב לקהילה – אבל מרחוק

מגפת הקורונה תקפה בעוצמה את ישראל כשהמתנ"ס בשדרות היה בעיצומן של חגיגות פורים. כשיצאה הקריאה ממשרד ראש הממשלה להתכנס עד מאה אנשים עוד קיוו במתנ"ס כי התוכניות הרבות שתכננו לחופשת הפסח יצאו לפועל אבל תוך זמן קצר הבינו בצוות שתוכניות נועדו לשינויים.

אחרי שיצאה ההוראה להתכנס עד עשרה אנשים ובמרחק שני מטר התכנסו מנהלי הצוותים השונים והגופים השונים הפועלים במתנ"ס והחלו לחשוב איך ניתן באופן יצירתי לקיים קשרים עם תושבי העיר, על כל גווניהם. נעשה איתור צרכים ונבנתה תוכנית, שצמחה והתפתחה תוך כדי תנועה, לפי התגובות והבקשות שעלו מהשטח ויחד עם הרשות המקומית, מנסים במתנ"ס להיעתר לכל רעיון ויוזמה.

במהירות ובכישרון נפתח ערוץ שידורים ייחודי שפועל מעמוד הפייסבוק של המתנ"ס, כולו על טהרת הקהילה – לוח שידורים עשיר ומרתק שכולו גאווה מקומית הוצע לציבור וסרטונים שונים צולמו והועלו לפי לוח שעות קבוע. את הבוקר פותחים בהתעמלות ועשייה ספורטיבית בריאה, ממשיכים עם הפעלות שונות לילדים בהן סדנאות יצירה, שעת סיפור, הפעלות מוזיקליות שונות ופעילויות יצירתיות להורים וילדים יחד. לוח השידורים מציע גם העשרה למבוגרים עם הדרכת הורים, הדרכת תזונה ועוד שידורים ממיטב המומחים בשלל נושאים.

ערכות פנאי עשירות חולקו חינם למאות משפחות בעיר – ערכות יצירה, ערכות חידונים ושעשועונים, ערכה לימודית לחג הפסח וערכת צביעה.

הספרייה העירונית מציעה משלוחי ספרים למי שלא יכול להגיע לספרייה.

נפתחה קבוצת וואטסאפ חרום למתנ"ס שפועלת מהבוקר ועד השעה 21:00 ונותנת מענים לנושאים שונים וכן מסתייעים במוקד העירוני לכלל התושבים ומסייעים להם בשליחת הטפסים לביטוח לאומי על-ידי צוות הנהלת החשבונות של המתנ"ס.

כאות הוקרה והערכה לצוותים הרפואיים שלוחמים ללא חת במגיפה, הוכנו עוגות לשבת לצוות מד"א ונתרמה ארוחת צהריים חמה אחת ליום, לצוות שכורע תחת העומס.

צוות המתנ"ס מקפיד לשמור על קשר חם ואישי עם הורי ילדי החוגים, ילדי המעונות וקבוצות ההורים ומקיים סבב "מה נשמע" לבדיקת הדופק הכללי ולאיתור צרכים ובמידה וישנם הם מקבלים מענה מיידי.

בנוסף צוות המתנ"ס מסייע בחלוקת מזון לקשישים יחד עם חמ"ל המתנדבים והמתנדבות של מרכז הצעירים. זו אחת המשימות הנוגעות ביותר ללב בימים אלו בהם הקשישים מנותקים מבני משפחותיהם והגיחה הקצרה של המתנדבים מחממת את הלב במיוחד.

מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה: "אני גאה מאוד בצוות המתנ"ס ובמנהלת המסורה, לימור כהן, על עשייתם הרבה בימים אלה למען כללי תושבי העיר, עשייה אותה רואים במהלך השנה כולה. אלה ימים לא פשוטים עבור כולנו וחובתנו כחברה, כקהילה וכמרכז קהילתי לאפשר כמה שיותר שירותים ופעילויות לתושבים על-אף המגבלות".

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *