הכנס הבינלאומי ה-2 ללמידה רגשית-חברתית בשדרות

הכנס הבינלאומי ה-2 ללמידה

רגשית-חברתית בשדרות

'מציאות בהפרעה חינוך בתנועה': שנה שנייה לכנס למידה רגשית חברתית בשדרות בשיתוף עיריית תל אביב-יפו, משרד החינוך ורשת אמית. בכנס השתתפו כ-300 איש, בהם אנשי חינוך, מנהלי בתי ספר ומומחים בינלאומיים.

בשבוע שעבר התקיים שבוע השיא של עיריית שדרות בנושא למידה רגשית חברתית. מערכת החינוך בעיר, מהמעונות, הגנים, בתי הספר היסודיים, תיכונים ובתי הספר החרדים, כולם התמקדו בהקניית פיתוח מיומנויות רגשיות חברתיות. המיתוג שליווה את הקמפיין הינו המגדלורים שהכינו הילדים יחד עם ההורים ועם הצוות החינוכי. כלל הפעילויות הובילו לכנס הבינלאומי שהתקיים שנה שנייה בעיר שדרות- כנס למידה רגשית חברתית (SEL) בשיתוף עיריית תל אביב-יפו, משרד החינוך, רשת אמית, קרן רש"י, מרכז "תעצומות" ועמותת "ואהבת". הכנס בן היומיים נפתח ביום שלישי בשדרות וברביעי התקיים בתל אביב-יפו.

כזכור, (Social Emotional Learning) SEL הינו מהלך פורץ דרך עולמי בתחום החינוך שנועד לקדם מצוינות חינוכית. בכנס, שבו השתתפו כ-300 איש, השתתפו גם בכירים מכל רחבי העולם. בין המשתתפים, ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, מ"מ ראש עיריית שדרות ומחזיק תיק חינוך, אלעד קלימי, מנהל אגף החינוך, גיל חדש, מנכ"ל רשת אמית, ד"ר אמנון אלדר, חוקרת בכירה בתחום ה-SEL מאונ' שיקגו, פרופ' קימברלי שונט רייכל, פסיכולוגית מנהלת אסטרטגית של בית ספר באוקראינה, ד"ר אולהה היס, מנכ"לית מיינדאפ, קארי פאטרסון, דירקטור טרנספורמציה דיגיטלית במיקרוסופט, מארק ספארוול, ומייסד ארגון קארנגה, לוקה פרי.

 הכנס, שהתקיים באולם המופעים במתנ"ס שדרות נפתח בשיר "כל עוד לא הפסקת לחלום" של הזמר עקיבא, בניצוחו ובעיבודו של נעם שלמה ובביצועם של הלהקה העירונית "גוונים שדרות", הלהקה הייצוגית של תיכון 'גוטוירט', ילדי גנים, תנועות נוער ונציגי גמלאים. את הטקס הנחה במקצועיות השחקן אורן כהן, יליד שדרות.

דוידי בירך את המשתתפים בכנס, התייחס למצב במדינה, דיבר על המודל בשדרות והוסיף: "בשדרות למדנו שאם לא נהיה אחד בשביל השני ולא נתמיד להיות קהילתיים, חברתיים, לא נחשוב על עצמנו ונחשוב על האחר נוכל להיות חברה מנצחת. כשהלב נמצא במקום ושהלב פועם ורוצה לעשות טוב, לדבר טוב, לאהוב טוב ולהיות אדם שאכפת לו, לא רק שהחברה תהיה טובה יותר, אלא אתה תהיה טוב ביותר". 

לאחר מכן הוקרן סרטון שהציג את הפעילות החינוכית שנעשתה בעיר במהלך שבוע השיא. כמו כן, להקת המחול של בית ספר לאומניות "שקמים מעוז" ביצעה קטע ריקוד לצלילי השיר "יש לך אותך" של מירי מסיקה ומיקה משה. להקת המחול מספרת באמצעות הריקוד את סיפורה של לינוי דוידוב המקסימה, שעלתה לבמה וסיפרה שבשנה שעברה עברה ניתוח להשתלת לב. מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, מנהל אגף החינוך, גיל חדש, וסמנכ"ל אסטרטגיה של הרשויות המקומיות ומשרד החינוך ברשת אמית, דני רהט, הסבירו על מודל שדרות.

עוד נהנו משתתפי הכנס מסימולציה אינטראקטיבית שביצעו בכישרון רב תלמידי "שקמים מעוז", בניצוחה של הבמאית יערית כנה, והרצאות מרתקות של האורחים שהגיעו מחו"ל.

המשתתפים גם התחלקו למושבים כאשר בכל מושב הוצג נושא אחר.

הכנס הסתיים בהרצאתו של הקומיקאי טל פרידמן שהרצה בפני הקהל אודות חייו האישיים ועל ההתמודדות עם ילדה מאומצת. לבסוף, להקת המחול 'ריתמי 'קווקז' הופיעה גם היא בקטע אומנתי.

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק חינוך, אלעד קלימי: "תודה לראש העיר, אלון דוידי על ההשקעה האדירה בחינוך, על הדחיפה והמשאבים להגשמת חזון החינוך העירוני. תודה לכלל הצוותים החינוכיים בעיר, למנהל אגף החינוך, גיל חדש ולצוות האגף על ההתמדה, בלעדיכם זה לא היה קורה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *