המהפכה הירוקה בשדרות נמשכת

המהפכה הירוקה בשדרות נמשכת

עיריית שדרות, בשיתוף תאגיד מ.א.י, יציבו מתקני מחזור לפסולת אלקטרונית בעיר. הפחים החדשים יצטרפו לפינות המחזור ברחבי העיר הכוללות את כלי האצירה השונים למחזור פלסטיק, אריזות, זכוכית ונייר וקרטון. ראש העיר, אלון דוידי:  "מרכזי המחזור יסייעו לנו לשמור על הסביבה ולהבטיח כי שדרות תישאר נקייה וירוקה שנים קדימה. שיתוף הפעולה שלכם התושבים ושינוי הרגלי הפרדת הפסולת ומחזורה לכלי האצירה המתאימים הוא קריטי למשימה זו".

עיריית שדרות, בהובלת אגף שפ"ע ותאגיד המחזור מ.א.י, הציבו מתקני מחזור חדשים לאיסוף פסולת אלקטרונית ברחבי העיר. המתקנים החדשים מיועדים למכשירי חשמל ואלקטרוניקה כמו מחשבים, מחשבים ניידים, כרטיסים אלקטרוניים, מיקרוגלים, מסכים, מוצרי תקשורת, בקרים, מרכזיות וסוללות. הפסולת האלקטרונית תועבר לטיפול והטמנה במטרה למזער את הנזקים הסביבתיים הנגרמים עקב השלכה לא מבוקרת של פסולת מסוג זה.

על-פי מחקרים, כל אדם בישראל מייצר בממוצע 3 ק"ג פסולת אלקטרונית בשנה. פסולת אלקטרונית הינה מסוכנת ביותר ומזהמת עיקרית מבין כל סוגי הפסולת. החומרים המצויים בפסולת זאת עלולים לחלחל למי התהום, לזהם אותם, וכך, לפגוע בכדור הארץ כולו. כאשר מכשיר אלקטרוני, עם כל המתכות והרכיבים שבו, או סוללה, נטמנים באדמה – נוצר זיהום חמור, ובכמויות גדולות – הפגיעה עלולה להיות חמורה.

במתקנים אלו ניתן יהיה למחזר מכשירי חשמל קטנים וגדולים, לרבות נורות, מחשבים ביתיים וניידים, מסכים, סוללות, מכשירי מיקרוגל ואפייה, ציוד חשמלי, אלקטרוני. ממתקנים אלו יטופלו וימוחזרו המוצרים כך שיימנע הנזק הסביבתי, שצפוי היה להיגרם בהשלכה שלהם לפחי האשפה או למקומות לא מוסדרים.

כזכור, עיריית שדרות הציבה בחודשים האחרונים מצבור של פחי מחזור חדשים ויצרה פינות מחזור ברחבי העיר, על מנת שהתושבים יוכלו להמשיך ולהפריד באופן מיטבי את הפסולת הביתית לפחים השונים: פסולת אריזות פלסטיק מכל סוג וגודל, קרטוני משקה ואריזות מתכת לפח הכתום, אריזות זכוכית לפח הסגול, ניירות וקרטונים דקים לפח הכחול, בקבוקי משקה גדולים למחזוריות, קרטונים גדולים לקרטוניה ופסולת אלקטרונית לכלי אצירה ייעודי.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "אנו ממשיכים לנקוט בשורה של מהלכים למימוש חזונה של שדרות כעיר ירוקה ומקיימת, בין היתר, על ידי חינוך הדור הצעיר לשמירה על הסביבה ובמקביל לספק את התשתיות המתאימות לכך. אנו פועלים ללא לאות על מנת לטפח את המרחב הציבורי ולשפר את חזות העיר כך שיהיה נעים, נוח, ירוק, נקי ונגיש לחיות בשדרות. מרכזי המחזור יסייעו לנו לשמור על הסביבה ולהבטיח כי שדרות תישאר נקייה וירוקה שנים קדימה. שיתוף הפעולה שלכם התושבים ושינוי הרגלי הפרדת הפסולת ומחזורה לכלי האצירה המתאימים הוא קריטי למשימה זו. תודה והערכה לאגף שפ"ע ולתאגיד מ.א.י על שיתוף פעולה פורה".

מנהל אגף שפ"ע, אלעד חג'בי: "המהפכה הירוקה של שדרות מתקדמת צעד קדימה- כל מהלכים אלה של האגף מטרתם לשמר את שדרות כעיר נקיה ויפה ולעלות את איכות חיי התושבים. שדרות נבחרה על-ידי המשרד להגנת הסביבה, יחד עם רשויות נוספות כדוגמת תל-אביב וכפר סבא, להקים ספר ניקיון עירוני ומקצועי שיהווה דוגמה לערים נוספות, בביצוע כל מהלכים אלה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *