המחוז החרדי במשרד החינוך ביקר בשדרות

המחוז החרדי במשרד החינוך ביקר בשדרות

מנהלת המחוז החרדי במשרד החינוך, רות אלמליח, התארחה ביום ראשון השבוע בשדרות עם מפקחים כוללים, מפקחי נוער בסיכון, מנהלי בתי הספר ועוד.

בתחילת היום התכנסו מנהלת המחוז ומכובדים נוספים במרכז המדעי בעיר. הנוכחות כללה גם את מנהלי בתי הספר, מפקחי רשת "בני יוסף" ומנהלי מחלקות באגף החינוך העובדים עם המחוז החרדי בשגרה ובחירום.

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, שיתף את מנהלת המחוז במשאבים המושקעים לטובת החינוך החרדי בראיה כוללת שכל ילד הלומד בעיר מקבל מענה ומושקעים עבורו משאבים רבים גם מתקציבי רשות ולא רק ממשרד החינוך.

בהמשך נפגשה אלמליח עם ראש העיר, אלון דוידי, שבירך על הגעת מנהלת המחוז לעיר שדרות כדי לצפות מקרוב בתהליכים טובים שקורים במערכת החינוך.

מנהל אגף החינוך, גיל חדש, סקר נתונים של החינוך החרדי בעיר שגדלים משנה לשנה, וכן את חמשת קטרי המצוינות בהם מובילה מערכת החינוך בעיר. כדי לממש את החזון ועל מנת להעמיד דמות בוגר שפורץ את תקרת הזכוכית ומגיע למחוזות של מצוינות בחיים האזרחיים, בצבא, באקדמיה ובתעסוקה, נבחרו קטרי מצוינות שיבטיחו הישגים ויאפשרו מרחב הזדמנויות רחב לכל ילד וילדה בשדרות: אנגלית, קוד וסייבר, אוריינות עברית, מיומנויותstem  ותוכנית ה-– sel להטמעת למידה רגשית חברתית בקרב עובדי החינוך וביניהם נכלל גם החינוך החרדי.

קצינת הביקור הסדיר בחינוך החרדי, מעיין בר יוחאי, סקרה את התוכניות המושקעות בבתי הספר מטעם משרד החינוך ומטעם הרשות כמו: תוכנית יעל- לילדי בני המנשה, שעות מנ"ע למניעת נשירה, הרצועה הבלתי פורמלית בה זוכים הילדים לחוגי רובוטיקה, חוגי דרבוקה, אומנות, תוכנית לאיתור מחוננים ומצטיינים ועוד. בנוסף ניכרת ירידה ביציאת תלמידים מחוץ לעיר ויותר מענה של מוסדות חינוך בעיר מתוך הבנה שיש אוכלוסייה בעיר שיש לתת לה מענים בעיר שדרות.

בתום סקירת התוכניות יצאו הנוכחים לסיור בין בתי הספר בעיר בהובלת חבר מועצת העיר, דורון טקטוק.

משם פנה הסיור לת"ת בני יוסף בהנהלת הרב אברהם ויצמן, ת"ת צומח המונה 150 תלמידים ומתחלק לשני אגפים האחד חרדי והשני חרד"לי.

הסיור המשיך לבית הספר "יסודי התורה" בהנהלת עליזה אלגרבלי, תלמידי כיתה א' קיבלו את מנהלת המחוז בהמנון בית ספרי ודגלים, בתערוכה לימודית בית ספרית, בפגישה עם תלמידות בית הספר ששיתפו באפליקציית 'מרגישון' כבית ספר פיילוט בשיתוף אגף החינוך וחברת cod for Israel שנטלו חלק בפיתוח כלי חשוב לניטור דינאמי של אקלים רגשי חברתי. כיום, התלמידים נפגשים לשיתוף באמצעות טאבלט שמותקנת בו האפליקציה.

בהמשך ביקר הצוות בבית ספר "מעלות" ותיכון "שירת ברכה".

דוידי סיכם ואמר, שהחינוך קרוב מאוד לליבו ומבחינתו אין הבדל בין ילד לילד, "כולם מבחינתנו ילדי העיר ואנו משקיעים משאבים רבים בחינוך, עם זאת יש קושי בבניית מבנים ממוגנים עבור בתי הספר ולכן אני פונה למנהלת המחוז להשיג הכרה בצורך לשם בניית בתי ספר מיועדים למגזר החרדי".

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימיהתייחס בדבריו ואמר: "כפי שכולם יודעים וגם רואים, בשדרות החינוך תמיד נמצא בראש סדר העדיפויות. עיריית שדרות משקיעה בחינוך משאבים רבים ותקציבים גדולים בכל התחומים ולכלל המגזרים. כוונתנו להמשיך לטפח ולשָׁמֶר את מערכת החינוך החרדי במטרה שכל תלמידה ותלמיד יוכלו להגשים את עצמם ולהגיע להישגים. תודה לחבר מועצת העיר דורון טקטוק על שיתוף הפעולה ואיגום המשאבים להצלחת מערכת החינוך החרדי".

מנהלת המחוז סיכמה את הביקור לאחר דברי ראש העיר והחמיאה רבות לרשות, לאגף החינוך לממונים ולראש העיר שלאורך היום בסיור ראתה את ההשקעה של התוכניות בתוך בתי הספר, את הקשר של הרשות עם מנהלי בתי הספר והבעלויות השונות ורצון לסייע ולהשקיע משאבים רבים. מנהלת המחוז סיפרה שבמהלך עבודתה מסיירת ברשויות רבות בארץ אך החוויה בשדרות אחרת בהשקעה הרבה בחינוך החרדי ועדיין יש עבודה משותפת לפנינו יחד עם הרשות להשיג הכרה בצורך".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *