העיר שדרות אומרת תודה לרבש"ץ קובי הרוש

העיר שדרות אומרת תודה

לרבש"ץ קובי הרוש

אירוע פרישה: הרבש"ץ המיתולוגי של העיר שדרות, קובי הרוש, יוצא לגמלאות לאחר 21 שנים בתפקיד. באירוע מרגש שקיימה עיריית שדרות ב'מצפה שדרות' (גבעת קובי), נכחו מכובדים רבים ביניהם, ראש העיר, אלון דוידי, יו"ר התעשייה האווירית לישראל ותושב העיר, עמיר פרץ, חבי הכנסת אבי דיכטר ואמיר אוחנה, סגן ראש רח"ל, איתן יצחק, עיתונאים, חברי מועצת העיר, משפחה וחברים.

ביום ראשון האחרון התקיים טקס פרידה מרבש"ץ העיר שדרות ב-21 השנים האחרונות. עיריית שדרות ארגנה אירוע פרישה עבור קובי הרוש, אירוע שבו מכובדים רבים הגיעו להוקיר ולומר תודה על שירותו המשמעותי למען העיר שדרות. בין האורחים, ראש העיר, אלון דוידי, שדאג לקיום האירוע, סגן ראש רח"ל, איתן יצחק, יו"ר התעשייה האווירית, עמיר פרץ ורעייתו אחלמה, מנהל אגף הביטחון בעיריית תל אביב- יפו, חנן פרץ, ח"כ אבי דיכטר, ח"כ אמיר אוחנה, עומרי וגלעד שרון, העיתונאים אלון בן- דוד, ניר דבורי ומתן צורי, חברי מועצת העיר, משפחתו של קובי, חברים ומכרים. האירוע שהתקיים ב'מצפה שדרות' או בשמו המוכר 'גבעת קובי', מסמל יותר מכל סגירת מעגל וסיומה של תקופה. בזמן מבצע "עופרת יצוקה", דני קושמרו, מגיש חדשות 12, הגיע לשדרות על מנת להכין כתבה על "רודף הקסאמים"- הכינוי שהעניק לקובי. כשהוא שאל אודות הגבעה, הרוש אמר בתגובה ששמה של הגבעה היא 'גבעת קובי'. בגבעה זו, הרוש הסביר לאלפי אנשים שהגיעו מכל רחבי הארץ והעולם על המצב הביטחוני שעימו העיר שדרות מתמודדת למעלה מעשרים שנה.

במהלך הטקס המרגש, ראש העיר, אלון דוידי, בירך ואיחל בשמו ובשם חברי מועצת העיר ותושבי העיר שדרות, בריאות איתנה והצלחה בהמשך הדרך. עמיר פרץ, יו"ר התעשייה האווירית ולשעבר ראש מועצת שדרות ושר הביטחון, בירך גם הוא את הרוש והוקיר תודה על כל שנות פעילותו. כמו כן, הוקרן סרטון ובו קולגות משירות הביטחון, ממשטרת ישראל, מכבאות והצלה לישראל, מעיריית שדרות, עיתונאים ומשפחה בירכו וסיכמו תקופה כה משמעותית. בנוסף, חיים אוליאל ניגן ושר שני שירים, בהם את "איש וכינור". בסוף האירוע, דוידי העניק לקובי את ה"מפתח לגבעת קובי"- מפתח הוקרה שמסמל את פועלו רב השנים ואת הערכה של העיר שדרות ותושביה.

ראש העיר, אלון דוידי: "קובי היקר תודה על פועלך רב השנים כרבש"ץ של העיר. תודה על המסירות, הדאגה וההתמדה! תודה על שירות משמעותי למען תושבי שדרות, הדרום ומדינת ישראל. מאחל לך הצלחה בכל אשר תלך, בריאות ונחת לצד משפחתך היקרה. 'המפתח לגבעת קובי' שלך לתמיד! תודה לצוות הלשכה, לאגף דוברות, לצוות המתנ"ס ולאגף אירועים וספורט על קיום אירוע הפרישה".

כשקובי עלה לדבר, הוא סיפר, בין השאר: "הייתי מטפס לכאן ב-4 בבוקר בלי התרעה או כיפת ברזל, היה מירס עם 'קבוצה 14', הייתי כורז 'יש יציאה לכיוון דרום, יש יציאה לכיוון צפון'. טילים היו נופלים פה ואני הייתי ההתרעה הראשונה של העיר. אני מתרגש, המון המון תודה, אני אוהב אתכם, אחד אחד, אני מעריך ומוקיר, אני עוד כאן ואתנדב בשמחה בכל מה שצריך".

  • צילומים: אורי גבאי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *